Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz Virág et. #48 üzenetére

    Tiszteletem!

    lőtér: madarak, mókusok, rágcsálók, rovarok, növények

    Hans és Chang:
    az egy kérdés, hogy az emberiség meg tudná-e tenni azt, hogy azt mondja: elég, amit eddig elértünk az iparok 90%-val, itt megállunk. Nem kellene senkinek sem éhenhalnia, hiszen eddig is tudott a föld elég élelmet termelni. Csak nem kellene pénzért árulnia. Más rendszert ki lehetne találni. .... de én csak egy dtp-operátor vagyok, aki úgy gondolja, látja a problémát, de tudja ... , a megoldással rá már nem képes szolgálni.

    Ha látom h egy kerékpárnak meg van repedve a tengelye, szólok, de megcsinálni nem tudom.

    mivel sem a világ vezetőinek nem érdeke, hogy változás legyen, és mivel az emberek el sem tudják képzelni az életet a fogyasztói társadalmon kívül, ezért sem kezdeményezés, sem változás nem lesz.

    2015 májusában jött el az életemben a fordulópont amikot végleg elegem lett az egészből. én nagyon méllyen benne voltam. nem napi 8 órát, hanem volt hogy évekig (4) átlag 11-et, sok hétvége (volt h 5 hétig h-v h-v h-v h-v h-v, és utána (8 év) is rengeteg túlóra, és rengeteg hétvégézés, mindezt miért? hogy 30 évig fizessem a hitelt 30 m2-es lakásra meg berendezzem arra ami nem is vagyok? Aszisszük hogy boltokban kapható dolgokkal ki tudjuk fejezni személyiségünket, vagy otthonossá tehetjük. De nem tudsz harmóniában élni azokkal a dolgokkal, amiket valaki más csinált. Amit Te csinálsz, az vagy Te magad ... visszatükröz Téged, megismered magad belőle, elfogadod, hogy Te ilyet tudsz csak csinálni, ... de ez az önelfogadás első lépése, és a boldogsághoz vezető út is szerintem.

    Én legalábbis így érzem, és mivel ember vagyok, nem más mint a többi, ezért azt gondolom, nem valós értékek mentén éljük az életünket a fogy. társadalomban.

    szerintem az életünket, ami adatott, elpazaroljuk "munka" címén. Szerintem többet ér, ha mindent magadnak csinálsz meg. Önismeretet ad. Tükröt tart eléd, hogy amit megcsináltál, az vagy Te.

    Én is ember vagyok. Szerintem nem sok különbség van köztem és más emberek közt, és azt tudom mondani, hogy boldog vagyok. Alig van valamim. 18m2-es hétévgi házban lakok két kutyusommal a határ mellett, le kéne még szigetelni a plafont, nincs bevezetve még a víz (azt is én fogom megcsinálni, slaggal), van egy 18 éves skoda feliciam, egy nagy lcd tv-m, két rozzant laptomom, meg asztali gép munkára amit hitelre vettem, de mégis sosem éreztem magam olyan boldognak mint most ....

    ott vagyok ahol szeretek lenni, de még nem azt csinálom, amit szeretnék. még dolgoznom kell itthonról egy bp-i cégnek ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák