Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #25 üzenetére

    Biztosíthatlak, hogy az nem ebben a világban van, hogy "a német gyárban 10% erőfeszítéssel .. megkeresnek 500 ezret... a magyar gyárban meg 70% erőfeszítéssel 200 ezret".

    Arrafele általában többet és hatékonyabban és szervezettebben dolgoznak mint idehaza. Általában kevesebbet panaszkodnak és hozzánk képest arányaiban több energiát fektetnek a saját sorsuk önerőből (produktív munkával történő) javításába mint a kifogások keresésébe, hogy miért nem érdemes itt dolgozni.

    A magyar-német körülmények közötti különbségekben döntő jelentőséggel játszik közre, hogy nem ugyanaz a lakoság minősége.

    Vagy hogy egy kicsit erősebb és igazságtalanabb példát mondjak, ugye a parlamentben lévő félkegyelműek milliós fizetést kapnak, azt gyakorlatilag nem csinálnak semmit, ami úgy igazából a munkakörükbe tartoznak (eddig amit csináltak: szétlopták az országot, el is árulták,

    Ahol "felelős parlamenti demokrácia" van ott mindenhol a legalja ül a parlamentben. A parlamenti demokrácia a becsületesség, egyenesség, tartás stb kontraszelekciója. Nem csak itthon hanem Németországban is. Most legalább annyira mint itthon.

    Na azt ha igen? Valamit változtat azon, hogy mi volt akkor meg most mi van, ami szintén szar? Persze most nem csak az adórendszerre gondolok, csak hogy tiszta legyen. Egyébként ha igaz is, nem szeretem az életkor alapján való személyeskedéseket,

    Annyit számít, hogy a progresszív adórendszer már ki volt itt próbálva, nagyon sokáig. És a jómunkásemberek számára lényegesen szarabb volt, mint a (nevében) egykulcsos. Ha van egyetlen dolog amit a Zorbán jól csinált, akkor az egykulcsos adó bevezetése pont az volt. Így megéri többet és jobban dolgozni. Ott alig érte meg.

    A politikusok egyébként leginkább nem a fizetésükkel (azzal is) veszik ki a pénzt, hanem a kapcsolataikkal, haver cégek közbeszerzéseivel stb és mindig annyit lopnak amennyi van. Nekem attól nem lesz jobb, ha a politikus elkezd progresszíven adózni, hiszen úgyis ellopja amit tud a fizetése mellett is. Ha viszont én elkezdek progresszíven adózni, akkor az nekem nagyon rossz lenne. Nem is csinálnám tartósan ...

    nem szeretem az életkor alapján való személyeskedéseket
    Én sem. De én abban a korban volt a 20-as éveim legvégén amikor a progresszív-> egykulcsos váltás volt.

    elméletileg nekik emlékezni kellene, meg azt is tudni, mennyire rossz és szarul működött
    Én emlékszem mennyire szarul működött. Gyakorlatilag egy bizonyos (nem túl magas) szint fölött nem volt értelme teperni, hogy (bejelentve) jobban keress, mert nem növekedett érdemben a tényleges nettó fizetésed. A feketegazdaság és a jóska-pista számla-nélkül nettóra BT-k melegágya volt a rendszer.

    =====

    Ha rám hallgatsz, elkezdesz a hírek meg a politikusok meg a "szomszédnak miért jár kevesebb munkáért több mint nekem" helyett azzal foglalkozni, hogy saját magadból, képességeidből, idődből és energiádból kihozd azt amit lehet. hiába vered a fejedet a falba, ez az ország mindig is ilyen volt és a jelenleginél jobb már nem nagyon lesz. és minden ellentétes híreszteléssel szemben Németországban sincsen kolbászból a kerítés, nem sokkal jobbak a politikusaik mint a mieink (most éppen nem cserélném le a fideszt a CDU/CSU+SPD-re).

    Szóval csak magadra számíthatsz...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák