Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Ekkora parasztvakítást! GNU/GPL-nél hol van licenszdíj? A supportért kell fizetni.
    Így vezetik meg az átlag magyar embert, aki azt sem tudja, mi az a nyílt forráskód... :(((

  • Penge_4

    veterán

    válasz VaniliásRönk #32 üzenetére

    Igaz, KDE-s, de AmaroK-ot próbáltad? Screenshot alapján kicsit hasonlít az általad említett foobarra.

    Amúgy én is hasonlóan jártam, én a KMPlayer nevű lejátszóval (nem a KDE-s MPlayer, hanem a Windows-os koreai fejlesztés), ami ugye a DirectShow miatt igényli a DirectX-et, amit ugyan sikerült összehoznom, de a lejátszás nem indult el még OpenGL-ben sem.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rtom #75 üzenetére

    a nejem igazságszolgáltatásban dolgozik és megtudta szokni, pedig MS Office függő volt

    Ugyanezt én is meg tudtam volna bármikor tenni, amíg nem ismertem meg az Office 2007-et. Utána már nem kicsit volt fapados az OOo.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ngabor2 #87 üzenetére

    és mi az, amit irodai téren OOo-val nem lehet megcsinálni, mert kell hozzá a 2k7?

    Majd moonman leírja részletesen, ha erre jár. Volt egy szép kis lista erre. Nekem például a szalagos eszköztár nagyon bejött. Meg például Excelben a multistring autofilter se hülyeség, meg a szín szerinti szűrés...stb
    A mailben kapott pps-ekből néhányat nem nyitott meg a OOo PowerPoint-ja. A ppsx prezentációkban az új effektek nem jelentek meg, ilyenek. Annyira mélyen nem mentem bele.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kalandor #94 üzenetére

    A közszolgák ugyanis régen nem havi, hanem heti elszámolás szerint kapták a zsét, sőt, sok helyen még a fizu is kéthetente jött.

    Milyen jó lehetett az a rendszer. Én napi fizetésre térnék át, ezt a digitális korszakban nem is lenne olyan nehéz, hogy naponta utalódik a ledolgozott 8 (vagy akárhány) óra után járó fizetés a számlára. Ráadásul megszüntetné a fizetésnapi tolongásokat, hogy ki kapta meg és ki nem kapta meg. Csak akkor ugye a bankárok nem tudnának ülni rajta egész hétvégén, ami neked csak 3 nappal késő fizetést jelent, nekik milliós kamatokat a sok fizetésből.

    míg a fránya év 54 hetes

    Khm...nem inkább 52? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Bici #114 üzenetére

    Ja, és azért is érdekel a linux, mert több gépem van, és nem túl jó befektetés, ha mindegyikre vennék egy windows-t

    A dobozos Windows licensze nem terjed ki a háztartásodban lévő összes gépre? Mert az úgy nagyon durva lenne, ha nem. :o

  • Penge_4

    veterán

    válasz ddekany #116 üzenetére

    vagy... inkább azt mondom, minőségben jobb desktop program választék

    PhotoShop effektus? :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #120 üzenetére

    Na látod többek közt ezért lett elegem a windózból.

    De ott legalább a lehetőséged adott, mert van rá igény. De Linuxon is ugyanilyen könnyen crackeled mondjuk a fizetős Cedegát, vagy a GIMP Pro-t? :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz Neil Watts #144 üzenetére

    Most nem azért, de szerintem itt fejezd be legyél szíves, ne égesd magad!

    Részben lehet benne igazság. Én videoplayer terén ugyanebben a cipőben voltam. Ha van Windows-od próbáld ki ezt a videólejátszót.
    Mutass nekem olyan Linuxos alternatívát, ami pontosan minden funkcióját tudja. Nem csak majdnem. Ugyanazt. Nem pont ugyanúgy (mielőtt a Linuxos szállóigéket idéznéd), csak ugyanazt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vladi #149 üzenetére

    Próbáltam. Haali Render nincs benne. Olyan fejlett videó színkonfigurációt sem találtam benne, szűrők...stb. A feliratoknál sem áll rendelkezésre olyan széleskörű konfiguráció. A felirat nevével nem olyan hibatűrő, mint a kmplayer, ha már egy karakterben eltér, akkor nem olvassa be. Ha jól tudom külön könyvtárakat sem lehet megadni, hogy melyekből olvasson be, ha talál és azt részesítse előnyben. Emellett átlátszóság, árnyékolás, elhelyezkedés jobbra-balra-fel-le, betűtípus, betűméret, szintén billentyűparancsra programozhatóan. Feliratszinkronizáció, FPS conversion, audiószinkronizáció 1-1 billentyűvel. Framestep, framestep back, Time Stretching (x%-os léptékben, A-B repeat, load external audio, könyvjelzők, fejlett OSD (ezen belül akkor is kiírja az információt, ha például le van pause-olva a videó, ezt sem tudja sok lejátszó). A hardveres és szoftveres színkezelést 1-1 billentyűvel ki-be kapcsolom, pan&scan zoomolások, nyújtások olyan esetekre, ha nincs levágva a margó, tab lenyomásakor olyan részletes OSD videóinfó, mint KMPlayerben, fejlett screen capture funkciók, fejlett playlist (közvetlenül törölhetem az adott fájlt a vinyóról, nem csak a lejátszási listáról...stb)

    Ezeket mind tudja, vagy legalább a 80-90%-át? Ha igen, akkor bocs, tényleg elfogadom, hogy én vagyok a hülye.

    core2 (#148): Épp ez a baj, hogy nem nagyon vannak professzionális szoftverek egy adott célra, hanem sokszor ott is csak Gizike színvonalú szoftvereket talál az ember.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #151 üzenetére

    Attól, hogy a forrás az MPlayer volt, engem végfelhasználóként mennyiben érint? Én ebből csak annyit látok, hogy az MPlayer nagyon alacsony erőforrásigénnyel büszkélkedhet, mivel nincs GUI nélkül Terminálból lehet vezérelni. Erre a forrásra írtak Linuxon pár (számomra gagyi) GUI-t, mint a Linuxos KMPlayer, SMPlayer (a VLC is hasonlít rá, azt nem tudom, hogy köze van-e hozzá), Windows-on meg írtak egy fícsörgazdag profi szoftvert. Akkor ezek után akár azon is elgondolkozhatok, hogy miért mondogatják azt, hogy Linuxon mennyivel könnyebb programozni, Win-en meg csak "gányolás" megy, ennek ellenére mégis a Win-es változat (ugyanabból a forrásból) magasan profibb, mint bármelyik Linuxos alternatíva.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #156 üzenetére

    Mit jelent a "nincs gui nélkül"?

    Nyelvbotlás...

    Az erőforrást nem a gui igényli

    Akkor miért nem lehetett eleve egy alap GUI-t írni köré már alapból is?
    És akkor miért jellemző Linuxon ez a minimalista hozzáállás? GUI nélküli torrentkliens, egy rakás olyan beállítás, amit csak terminálból lehet megvalósítani, még egy logikus faszerkezetes regisztrációs adatbázis sem áll a rendelkezésre, amiben átlátná az ember a dolgokat.

    windowson meg körberakták fícsörökkel

    Mert van, aki nem elégszik meg azzal a tudással, amit a népszerűbb szoftverek nyújtanak egy adott területen. Miután meg megszokta a jót, már nagyon rossz visszatérni egy fícsörszegény cucchoz.

    Ha most két óra guglizással nem találok olyan hsz-t, amiben azt írják, időnként újra kell telepíteni az xp-t, akkor ezt az állításomat vissza fogom vonni.

    Azért azt se felejtsd el, hogy aki Linuxozik az már valamennyire ért a géphez, mert legalább tudja, hogy létezik a Windows-on kívül más, azt is tudja, hogy az IE-n kívül létezik más és kis szerencsével még telepíteni is tud egy oprendszert (ha csak nem valaki úgy tette fel neki). + egy jó nagy adag kíváncsiság és elhivatottság is társul mellé.
    A Windows-t meg "mindenki" használja, aki a gépet. Így eleve magasan nagyobb a hozzá nem értő hülyék aránya, aki még hangot is ad a hozzá nem értésének és azt hiszi, hogy ő mennyire ért hozzá, mert ilyen hülyeségeket ír, hogy havonta célszerű újratelepíteni. Ha valamiből tömegtermék lesz, arról kialakulnak különböző urbanlegendek, amik alapulhatnak igazságon vagy féligazságon, de a lényeg, hogy olyan, mint a futótűz. Nagyon hamar kialakul és nagyon lassú folyamat, ami alatt teljesen eltűnik a köztudatból.

    akkor a forrását vissza KELL adni a közösségnek.

    Én ezt kicsit másképp értelmezem. Szép dolog az OpenSource, de ez kizárólag egy olyan világban valósulhat meg, ahol nem létezik üzletember. Ahol létezik ott nem.
    Meg nem azért melózott vele, hogy aztán ráüljön egy csapat és ők tegyék híressé a szoftvert. Láthatod, hogy jószándékú a fejlesztő, mert ingyen adja és még csak fizetős pro változat sem létezik, sőt a program sem dobál Donate bannereket az arcodba.

    Egyébként a zárt forrást nem lehet feltörni? Mert úgy tudom, hogy igen. Akkormeg? :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #158 üzenetére

    felsorolt osszes erdemi feature mind-mind benne vannak az mplayerben

    Attól függ, ki mit ért érdemi alatt. Ha például fekszek a fotelban és filmet nézek, akkor nekem legyen billentyűparancs, mert nem fogok felkelni, aztán a beállításokban kotorászni utána.
    Még mégegyszer a lényeg. Mit értünk érdemi alatt? Ami esetleg még ezen kívül Windowson is kb 5 másik lejátszóban benne van, vagy olyan ritka feature-ök, amik csak abban az egyben vannak benne?

    mplayerhez az ultimate GUI az az XBMC

    Nagyon Windows Media Center klónnak tűnik. Kétlem, hogy itt a fícsörökre mentek rá. Szerintem inkább a távirányító meg a csilivili hülyeségek élveztek előnyt a fejlesztés során.
    Egyébként ez is elég érdekes, hogy a legtöbb távirányító only Windows driverrel rendelkezik, szóval ezt sem árt figyelembe venni, mielőtt ilyen multimédiás "csúcsszoftvert" fejlesztenek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vladi #160 üzenetére

    Valamint nem létezik jog sem. Mert a gpl kimondja, hogy minden származékos dolgot gpl-el kell ellátni.

    Ebben az a paradoxon, hogy mivel zárt a forrás, így nem tudja bizonyítani, hogy loptak volna a forrásból. A neve nem bizonyít semmit, ugyanis Koreaian Media Player, a Media Player pedig egy ultimate videólejátszó név.
    Ha viszont megnyitják a forrást "erővel", akkor ők is ugyanúgy törvényt sértettek, tehát nem dobálózhatnak a joggal. Ilyen szempontból mondtam az előzőt, hogy egy üzletorientált világba n saját maguknak is sakk-matt helyzetet teremtenek ilyen jogi besorolásokkal.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #163 üzenetére

    GUI az okleveles kettősklikkelőknek való, aki dolgozni szeretne, annak SOKKAL gyorsabb a parancssor.

    Már amikor. Nem tudom, vegyünk például egy szimpla fájlmásolást. Nem tudom te milyen sebességgel gépelsz, de nekem egy drag & drop GUI-n sokkal gyorsabb, mint cd könyvtárnév és cd .. parancsokkal (vagy linuxos megfelelőjével) navigálgatni könyvtárakban és lekérni az adott könyvtár fájllistáját, meg ilyesmi. Itt már elbukott a parancssor.

    + Nem tudom, hogy te terminátor vagy-e, vagy vinyó van az agyad helyén, :D mert az emberi agy ritkán memorizál hosszútávra, egyszeri elolvasással. Pláne nem ilyen "száraz" dolgokat, mint egy vagy több szavas parancsok. Aztán mondjuk fejbentartani 1-2 szoftvernél 30-40 ilyen parancsot még nem gond, de mondjuk 10-15 szoftvernél már gázabb és hosszú memorizálási folyamat része.

    programok tudásának 90%-át elveszítve

    Olyat írjanak, amik tartalmazzák azt a maradék 90%-ot is.

    Az, hogy egyébként a playlistből közvetlenül is tud diszkről törölni, az egy apró ujjgyakorlat ehhez képest.

    Nekem mondjuk megspórol vagy plusz felesleges 7-8 kattintást ez a felesleges feature, ahogy a többi felsorolt is.

    A fícsörök zömét lopta, ráült mások munkájára, ez rendben van, de azt a pár apróságot, amit ő tett hozzá, nem lehet visszakövetelni?

    Miért kérdezed, amikor éppen előbb mondtad, hogy jogilag ez megtehető. Akkor, ha majd az MPlayer fejlesztői úgy gondolják, akkor élnek perrel. De akkor lehet, hogy ők szívnák meg, mert jönne pár élősködő (Cyberlink...stb), aki mondjuk előbb védetett le valamit, amit az MPlayer használ és akkor ő szívná meg.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #169 üzenetére

    tehát neked a drag&drop gui mindig magától odatalál abba a két könyvtárba, ami a forrás és a cél és már csak klikkelni kell?

    TC-ben például (ha előzetesen nem állítottam be kedvenceket, vagy külön tabokon külön gyakran használt könyvtárakat), akkor vagy duplaklikkel lépkedek és BackSpace-szel vissza (még ez is gyorsabb, mint begépelni olyat, mint Program Files, vagy Documents and Settings...stb, de még az egyszerűbb %appdata%-os nevek is), egyszerűbb, mint egy hosszú elérési útvonalat begépelni, mint például c:\Documents and Settings\<felhasználónév>\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\...stb

    Én sem egyszeri elolvasással memorizáltam, majd' 20 év unixos meg nagygépes gyakorlat van mögöttem

    Úgy könnyű. De nekem nincs felesleges 20 évem, ami alatt elsajátítom azt a tudásszintet, ami neked van.

    Hogy csinálod meg, hogy betömörítsen egy olyan könyvtárstruktúrát távoli gépen, amihez csak ssh hozzáférésed van?

    Lenyitod azt a kis fület, ahol a partíció betűjelek is vannak, ott a hálózat résznél kiválasztod az adott távoli gépet, kitallózod a betömörítendő állomány(oka)t, majd Alt+F5->Enter
    Esetleg az FTP klienséhez hasonló GUI-val csatlakozol a távoli géphez egy SSH checkbox-ba pipa, bejelentkezel és elvégzed a műveletet.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #172 üzenetére

    az ember miért akarja bitre pontosan megkapni ugyanazt a másik platformon

    Nem bitre pontosan akartam. A fícsöröket akartam és a rugalmasságot (vagyis, hogy billentyűparancsok adhatók neki, meg ilyesmi).

    vehetné a fáradtságot és elkezd keresni neki megfelelőt azok közül, ami van.

    MPlayer, VLC, SMPlayer, KMPlayer (linuxos), Kaffeine, Totem, és itt adtam fel. Hozzáteszem, Windowson sem egyszerűen leltem rá erre a cuccra.

    Ha valami égető módon a munkához kell, vagy az életed múlik rajta, és win only, akkor meg minek szívod azoknak a vérét, akik megtalálták a megfelelő eszközöket?

    Itt nem erről van szó. Például azt sem értem, hogy az ilyen jellemzően munka szoftvereknél, mint az Office miért nem tudnak csinálni ugyanolyat Linuxra? Akár az egész alapot elvethetnék, mert az OOo ponthogy Java alapú és 10-20 másodperc, amíg egy nagyobb dokumentumot megnyit, az indulási sebességen már valamennyit javítottak, régebben az is durván lassú volt.

    nem kötelező, csak egy választható opció

    Akkor nem kéne minden ilyen topicban előhozni a "Én 100%-ban kiváltottam a Windows-t a Linuxal", "A vállalkozásom átállt Linuxra" meg "A nagyanyám is Linuxot használ" típusú beszolások. Mielőtt belekötnél, ezek ártalmatlan hsz-nek tűnnek, amíg valaki nem válaszol rá, aztán jönnek a "Ha nem tudod kiváltani, akkor hülye vagy, meg nem értesz hozzá, meg mélyülj el jobban a témában, meg az átlagusernek megfelel...stb, stb"

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #173 üzenetére

    A 99% az nem rendelkezésre állás, az vicc. A rendelkezésre állás valahol 99.999% környékén kezdődik, és a komoly cégek 100-at hoznak.

    Akármilyen hülyén és irreálisan is hangzik, jogilag biztosítva kell legyenek akár egy UFO támadás, vagy atomrobbanás esetére is, ezért nem írhatnak 100%-ot, mert ha esetleg túléli az emberiség és az ügyvédek is, akkor bizony perelhetnek. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #177 üzenetére

    De ne bizonygasd tovább kérlek, hogy a szerződésekhez sem értessz.

    Hát most te nézted be, mert nekem ezt épp egy olyan valaki mondta, aki a jogi egyetemre jár, amikor kérdeztem egyszer spontán, hogy miért írnak mindenhol 99%-os rendelkezésreállást, akkor mondta, hogy ezzel védik magukat jogilag a rendkívüli körülmények ellen.

  • Penge_4

    veterán

    válasz MichaelSD #179 üzenetére

    Ne mond már, hogy az OO annyival lassabb, hogy az MSOnál.

    Nyitottál már meg olyan táblázatot, ahol 100 000+ sor és 473 oszlop van.
    Ha nem, akkor mérd le a különbséget MSO 2007 és OOo között.

    Miért csináljon bérki más egy MSO klónt?

    Semminek. De akkor nem kell kampányolni a Linuxnak a fórumokon, hogy mennyire ki lehet vele váltani a Windowst, mert kb annyira lehet, mint egy Ford Focus-t egy lovaskocsival. Mindkettő gurul és mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #192 üzenetére

    Vagyis nem te értessz hozzá, hanem az, aki jogi egyetemre járt.

    Mert te úgy születtél, hogy mindenhez értettél és nem valakitől vagy valamiből tájékozódtál, ezáltal megtanultad. :P

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #180 üzenetére

    Te meg használj windowst, legalább a Nagy linux topicban kevesebb kérdés lesz.

    Mostmár legalább kezdem megérteni, miért mondják, hogy a Linux userek mennyire nem segítőkészek. Ha valaki egy kicsit többet kérdez, illetve olyan valamit kérdez, amire nincs Linuxos alternatíva, akkor "Nesze, bazmeg, kell, nem kell, tetszik nem tetszik ez van, vagy húzás vissza Windowsra, te hülye vagy a Linuxhoz" stílusban válaszolnak, de imádott rendszerük hiányosságait semmi pénzért el nem ismernék. Mint valami szekta. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #184 üzenetére

    még windózon sem fogsz olyant találni, ami pontosan minden funkcióját tudja, mert ezt csak "ugyanaz" tudja.

    Akkor mégegyszer érthetőbben: Nem baj, ha többet tud, de azokat, amik nekem kellenek azt tudja. Ez a szoftver 100%-ban lefedi az igényeimet.

    Hidd el linux alatt is van jópár olyan alkalmazás, aminek egyszerűen nincsen windózos alternatívája -- pontosabban én eddig nem találtam

    Akkor találj, különben ennek a mondatnak nem lesz értelme.

    de minek kell ugyanolyan???

    Nekem nem kell. Nekik kell, ha komolyabb részesedésre akarnak szert tenni. És ne linkelje be senki a Linux alapelveket, mert ma már régen nem azok az alapelvek. Ők is közel akarnak kerülni a húsos fazékhoz, vagy azért, hogy a saját nyílt alternatíváikat terjesszék, vagy azért, hogy a multik jobban támogassák őket.

    pár topikkal odébb azon élvezkednek, hogy bár az office 2k7 erős váltás GUI szempontjából, mégis sokkaljobbabb mindenkinek

    Támogatom. Office 2003-ról még én is könnyebben váltottam volna OOo-ra, de a 2007 egyszerűen sirály.

    Miért ne mondhatnám h kiváltottam, amikor én kiváltottam.

    Mondjad. De akkor fogadd el azt is, hogy van, aki nem tudja kiváltani és ne az legyen a válaszod, hogy azért mert hülye.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #196 üzenetére

    valaki nem tud valamit es tajekozodik, meg akozott, hogy valaki nem tud valamit, de nagy arccal osztja rola az eszt.

    Én inkább úgy látom, hogy bambano hülyézett le szimplán és lehet, hogy el sem olvasta az állításomat, aztán mikor rávilágítottam, hogy ez bizony igaz, mert már nem tudott mivel érvelni és a "bocs, hogy hülyének néztelek" helyett a "ja, szóval ez nem veled született tudás, akkor kapd be" típusú viccest stílust vette fel. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #199 üzenetére

    súgok, az mso-ban évekig nem volt több sor, mint 65535.

    Ezt is tudom. De ne menjünk bele a "mi volt" témába, mert amikor Windows 95 már volt, akkor még a Linux... Úgyhogy inkább az a lényeg, hogy a 2007 már tudja és egész gyorsan meg is nyitja.

    értelmes kérdésekre értelmes válaszokat kapnak [...] az idióta hsz-ekre nem válaszolnak, megvárják, míg csendben elmúlik.

    Arra utaltam, hogy például a KMPlayer-es felvetésemet is idióta kérdésnek minősíted. Így hogy merjen bármit is kérdezni az ember?

    megalapozatlan véleményt mondassz róla.

    Nem. Azt mondom, hogy számomra nem váltja ki sem az SMPlayer (vagy az itt felsoroltak), sem az MSO2007-et az OOo3, és ettől függetlenül nem érzem magam hülyének, csak számomra nem váltja ki.

    nem mindig teszünk ok-okozati kapcsolatot

    Igen, ahogy a Ferraris - szőrmekalapos hasonlatnál is látszik, lenézitek, aki szerint a Linux nem határozottan jobb, mint a Windows.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #221 üzenetére

    de még csak nem is azért hüjéznek h nem használsz mást

    Akkor olvasd el újra azt a szőrmekalapos részt. Én úgy értelmezem, hogy a Windows userek alsóbbrendűek, mert nem értik meg, hogy a Linux mennyire cool rendszer.

    -- lehet h te nem érted, de van értelme

    Akkor olvasd el mégegyszer. Mivel a végére odaírta, hogy "pontosabban én eddig nem találtam", így kb úgy hangzik, mintha azt mondom a boltban, hogy " A Gizi néni tolvaj! Bár én még nem láttam, hogy elvett volna valamit, de biztos úgy van..."

    csak nevet akarnak szerezni maguknak azzal, hogy -- esetenként akár jobban -- használható dolgokat készítenek.

    A szándék itt most lényegtelen. A cél számít, ugyanis a hírnevet piaci részesedés növekedéssel tudnak elsősorban szerezni. Tehát visszakanyarodtunk oda, hogy mégiscsak akarják, hogy terjedjen a rendszer, de ha negatív kritikával illeted, akkor már egy hülye vérPistike vagy, aki kapja be és nem méltó, hogy Linuxot használjon.

    sokan nem beszélnek sirályul

    Leegyszerűsítettem, már többször elmondtam az előnyeit. De a lényeg, hogy nem tudja számomra kiváltani egyik alternatíva sem.

    Csak egy példa: az office 2k3as topikban elmondtam hogy nekem nem jön be a ribbon, és hiányolom a régi menüt, valamint kifogást emeltem egy cég ellen, akik pénzért adnak klasszikus menüt.

    Itt kicsit különböznek a nézeteink. Én kb ugyanezt csináltam volna az IE váltásoknál is. Kijön az IE7 az IE6 1 hónap után fizetős lesz. Akkor nem lenne ott sem ez a káosz. ;]
    Egyébként ez nem olyan, mint a kóla meg a fanta kérdése, hogy kinek melyik jön jobban be, hanem több független teszt által bizonyított, hogy a régi lenyíló menüs egy elbaszott elrendezés volt és ez sokkal, de sokkal logikusabb és gyorsabb, miután megszoktad. Ugyanez van a hülye tálcával is. ott is sokkal logikusabb lenne fent, vagy baloldalt, de a megszokás és a kezdeti hülye döntések miatt kényszerül a vállalat erre a lassú fejlődésre.
    Egyébként én kezdetben az XP-nél hasonlóan voltam. Utáltam a Start menüt, utáltam a Vezérlőpultot, utáltam az Intézőt, aztán úgy spontán unalomból visszakapcsoltam, hogy megpróbáljam megszokni. A Start menü nem rossz, a Vezérlőpult nehezen ment, az Intéző oldalsó gyorsító fícsöreit a Vista lecserélte. Egyedül azt az ocsmány kék XP-s skint nem tudtam soha megszokni, egyszerűen bántja a szemem, amikor olyan gép elé kell ülnöm.
    :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #234 üzenetére

    Már hogyne számítana. Emiatt sem törekednek a legtöbben "világuralomra".

    Most ragadd ki a kontextusból azt az egy mondatrészletet és válaszolj rá úgy, mintha az egy különálló mondat lenne. :P

    Azon felül h a legtöbb esetben bőven elégséges a word 2.0 által nyújtott feature set, és erre hivatkoznak többen, amikor az alternatívát emlegetik

    Megint általánosítasz. Hogy nyitható meg az ActiveX vezérlőt igénylő PPSX Linux alatt?
    Hogy tudok magamnak opcionálisan szalagos eszköztárat varázsolni OOo 3-ba? Hogy tudok Excelben multistring szűrést alkalmazni?
    Hogy tudok szintén Excelben cellaszín és szövegszín alapján szűrni?
    Satöbbi, satöbbi...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #242 üzenetére

    Node ez megint csak speciális igény, amellett h elborult.

    Ha olyan PPS-t kapok, ami ilyen, akkor ezzel vígasztaljam magam, ha lemaradok valamiről?

    -- na menjél má télleg...

    Mert? Bizonyított tény, hogy logikusabb elrendezés és gyorsabb, produktívabb munkát tesz lehetővé, attól, hogy az alternatíva fejlesztői maradiak és nem haladnak a korral, fosszam meg magam a fejlődés lehetőségétől és az új dolgokban rejlő kiaknázatlan lehetőségektől?

    "The ODF spec, as of version 1.1, does not allow a clean storage of multiple text values in a single filter condition."

    Elég szomorú. Cirka 80-100 szűrési feltétel közül kattintgassam végig egyenként azt az 50-et, amire szükségem van, ezzel megtízszerezve a ráfordított időt, azzal szemben, hogy csak kicheckboxolgatom és voilá... Már nem csodálom, hogy miért lett szabvány az OOXML is az ODF mellett. Meg az sem meglepő, hogy az ODF kisebb (pár kbyte-al), ha egy csomó mindent nem támogat.

    -- ennél égetőbb dolgokat nem tudtál találni...?

    A wide monitorok szélessége is véges és rohadtul tud neki örülni az ember, ha ugyanazon értékeket tartalmazó cellák között tud szín szerint is szűrni és nem kell beiktatnia feleslegesen +1 oszlopot, hogy még vízszintesen is scrolloznia kelljen.
    Amellett designosabb, ezáltal átláthatóbb is lesz a kimutatás.

    De megint arról az oldalról fogod meg a dolgot, hogy megnézed a különbséget a specifikációkban, aztán azzal igazolod magad.

    Ponthogy ezeket tartom személy szerint fontos feature-öknek, ha részletesen átnézném a specifikációkat, akkor szerintem találnék többmindent is, de szerintem moonman is fejből fel tudna sorolni még ezeken kívül vagy 20-30 olyat, amit az OOo 3 vagy az ODF nem támogat, de az MSO2007 és az OOXML igen.

    Sőt ezzel a felfogással a korábbi verziók is egytől-egyig a "szarfos" kategóriába esnek.

    Ezért nem használok korábbi verziókat. Haladok a korral. Mellesleg az OOo3 később jött ki, mint az MSO2007.

    Nem az a szempont hogy mivel nem lehet dolgozni, hacsak nem zsebre döntenek...

    Igen. És én emellett azt is elismerem, hogy az átlag Gizikének megfelel az OOo3 is (attól eltekintve, hogy kaphat ő is ActiveX-es PPS-eket, mert ilyenek azért vannak szép számmal a "vicces pps" kategórián belül), de gondoljanak már a poweruserekre is, ha már a Linux = Ferrari.

    Az anyagi részét meg már télapu kifejtette. A Linux nagy befektetést igényel (átképzések...stb), ami csak hosszútávon térül meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #244 üzenetére

    windowshoz nem kell képzés? vagy csak jól benyelik a cégek, hogy a windowst sokan megtanulták otthon saját kárukon?

    Nem. A Windows-t már nem tudom hány éve oktatják az iskolákban. Az oktatás minősége ugyan komoly kívánnivalókat hagy maga után, de arra elég, hogy egy Gizike elhelyezkedjen titkárnőnek. + A Windows után ha jól tudom némi képzési támogatást is ad az állam, ráadásul még ingyenes ECDL tanfolyamok is vannak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #245 üzenetére

    vagy ignorálod az activex-es részt, vagy megveszed az officet

    Ha ignorálom, akkor egy nagy fekete ürességet kapok és kattintásra kilép.
    Megvenni meg minek? Ha wine-ból futtatom, akkor EULA-t sértek. Mellesleg a kis bemutató YouTube videó is meggyőzőbb lett volna, ha az 5 perces bemutató végén nem "A tökömtudjami.exe hibát észlelt, ezért leállt szöveggel lépett volna ki. Tehát nem éppen a legstabilabb ez a megoldás sem.

    uhh, először röhögnöm kellett ezen a "bizonyított tény"es kezdetűn.

    Már megszoktam. Az egyik ismerősöm megrögzött Win98 user. Állandóan azzal húzza az agyam, hogy minek az XP, csak feleslegesen zabálja az erőforrásokat, mert fut vagy 20-30 folyamat alapból, mialatt a Win98-ban csak 4 és ez bőven elég arra, hogy Office 97-ben gépeljen és IE5-ben validálja a weboldalát, amit természetesen csak hobbiból készít, mert elmondása szerint amennyit ezzel már melózott, nem fogja ingyen az egész világ szeme elé tárni. :DDD

    ezt nem kétlem, bár ugyanez igaz fordítva is

    Akkor sorolj már párat. Hátha megtetszik valami, aztán feladom mégis a megszokásaimat. :D

    a learning curve sok ms termék esetében nagyobb a verziók közti váltásoknál

    Érdekes. Nekem a Win98 után is logikus volt az XP, az XP után is a Vista és a Win 7-tel sem lesz gondom, bár most megvárom a véglegest, mert nem akarok megint szenvedni a korai bétákkal és RC verziókkal, mert aztán megtetszik, hogy mennyivel jobb és már kényelmetlen lesz a régit használni, amíg ki nem jön a final.
    Ugyanez érvényes az Office-okra is.
    Jó, bevallom, a Vistás passziánsszal akadt némi gondom, mert már jobbklikkre nem rakja fel az összes felrakható lapot az ászokra, csak amelyik sor fölött állok, meg a hülye csilivili effektek miatt is 1 másodperc, mire elindul és állandóan menteni akarja a félbehagyott játszmát, ha meg a ne kérdezzen többet pipálom, akkor kiszürkül a "soha". :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz sh4d0w #248 üzenetére

    Tehát azt állítod, hogy az iskolai Windows-képzés ingyen van.

    Nem. De viszont az cég helyett az állam fizeti, ami a cégnek gyakorlatilag ingyen van.

    gyakorlatilag semmi garancia nincs arra, hogy a régebbi dokumentumok is elérhetőek legyenek későbbi szoftververziókkal.

    :F

  • Penge_4

    veterán

    válasz sh4d0w #250 üzenetére

    Miért kéne az államnak állnia ezt a költséget?

    Azért mert az állami oktatás keretein belül zajlik.

    Az állam állja a nyílt forrású szoftver oktatásának költségeit, ami lényegesen alacsonyabb, mint a zárt rendszeré

    Alapesetben, ha a diákok nulláról szerzik az információt, lehet (bár a Terminál dolog könnyen oda vezethet, hogy úgy megutálják az informatikaórákat, akár a matekot :D ), hogy igen, DE, ez egy hosszú folyamat része. Az emberek a Windows-hoz vannak szokva, sokan már úgy ülnek be az informatikaórára, hogy előzetesen otthon elsajátítottak maguknak autodidakta módon némi Windows tudást. Ha egy teljesen új rendszer elé ülnek, akkor ugye növelni kell az óraszámot, hogy ugyanazt a tudásszintet elérjék, mint Windows esetében, ahol az alapok már megvannak.

    aztán majd a cég, aki alkalmazni akarja az adott munkaerőt, kiképzi.

    De nem érted? Csak a komoly munkát igénylő feladatokra képeznek ki embereket. A titkárnő, portás, tökömtudja Józsika képzéséért nem fog fizetni a cég, ha elegendő a gépet alapszinten kezelnie, amelyet már elsajátított az iskola jóvoltából. Nyilván egy könyvelő is nagyobb matematikai képzést fog kapni, de egy takarítónőnek bőven elég az érettségi matek.

    Az utolsó mondaton mit nem értesz?

    Semmit. Üres puffogás. Nem fogok visszakeresni hónapokra visszamenőleg, hogy kihalásszam moonman kommentjei közül a fontos részeket, de már párszor kifejtette, hogy ez hülyeség. Az MS-nél magas prioritást kap a visszamenőleg történő kompatibilitás.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #255 üzenetére

    Mit nem értesz ezen? Bebattyog Józsika a xy kft-hez, beadja az önéletrajzát, hogy xy állást meg akarja pályázni, behívják interjúra:
    - Ért a számítógépekhez?
    - Valamennyire igen.
    - Office-ban dolgozott már?
    - Igen
    - Oké, fel van véve próbaidőre.

    Ha nem? Akkor Józsika elbattyog a helyi munkaügyi központba és az államilag finanszírozott ECDL tanfolyamot elvégzi, aztán érteni fog alapszinten a Windows-hoz és az MS Office-hoz, így a cég anélkül alkalmazhatja, hogy bármilyen tanfolyamot neki kéne kifizetnie utána.

  • Penge_4

    veterán

    válasz sh4d0w #260 üzenetére

    Szóval, mi kötelezi az államot arra, hogy egy zárt rendszert oktasson az állami oktatás keretein belül?

    Kötelezni semmi. Kérdezd inkább úgy, hogy mi készteti. A megszokás. Mintha ezentúl azt akarnád elérni, hogy ezentúl úgy közlekedünk, mint Angliában, balratartással, majd az új kocsik már csak jobboldali kormánnyal jönnek ki. Nem igazán menne egyik napról a másikra az átállás és addig rohadt sok baleset lenne.
    + azon túl, hogy fizetős az MS, nem bizonyított, hogy az ingyenes alternatíva bármivel jobb lenne, ahogy az sem, hogy rosszabb, teljes mértékben szubjektív megítélés alapján történik a választás.

    mert nem szövegszerkesztést, táblázatkezelést, hanem Word-öt, Excel-t, ergo ha a titkárnő, portás, tökömtudja Józsika nem ugyanolyan rendszer elé lesz leültetve, hozzá sem fog szagolni a dologhoz.

    Pont ezt mondom én is. Tehát nem elég átállni, de még az oktatási rendszert is meg kell reformálni.

    hogy ha a zárt rendszer gyártója úgy dönt, hogy nem hajlandó megnyitni a 3 évnél régebbi dokumentumokat a programja, akkor vért izzadhatsz, de akkor sem fog menni

    Igen. Ha Obama úgy dönt, hogy ledobja az atombombát Kínára és Oroszországra, akkor pedig kialakul a 3. világháború. De kb hasonlóan irreális mindkettő eshetősége, ugyanis az MS eddig is arról volt ismert, hogy olyan fájlformátumokat hozott ki, amik már nem használhatók. Gondolj a WMV 7 előttiekre, amikhez más codec kell, mint a WMV 7-8-9-hez, most is meg lehet nyitni. Az MSO2007-ben is tudsz menteni a régi formátumokba, a régi formátumok visszamenőleg olvashatók, sőt a régi MSO2003-hoz még kiadott egy kompatibilitási csomagot is az új formátumokhoz (amelyek mellesleg már nyíltak).
    Tényleg, csak úgy árad belőlük a gonoszság. :DDD Okkal feltételezheti bárki, hogy egyszercsak így fogja megszivatni a cégeket, főleg, hogy abba már az EU-nak is lenne némi beleszólása, tekintve, hogy egy ilyen lépés erősen a monopol helyzettel való visszaélésnek számítana.

Új hozzászólás Aktív témák