Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz lugosi #548 üzenetére

    Két különböző telefonnal is kipróbáltam, ugyanaz a helyzet.

    Ma teszteltem, ha nincs megosztás, működik (2-3 alkalommal volt csak egy rövid kimaradás böngészés közben, de az oldal frissítése után már be is töltődött normálisan, tehát alapvetően oké).

    Megosztásnál jön elő a probléma, ez egyre inkább nyilvánvaló.

    Tegnap például csak 1 telefon csatlakozott volna de egy idő után lehetetlen volt használni - nemcsak a csatlakoztatott telefonon nem volt net, de a megosztást végző telefonon sem volt internet.

    Aztán tegnap este frissítenem kellett egy játékot xboxon, 8GB LTE forgalmat generáltam ezzel, lassan(15-20 között) de biztosan sikerült a dolog. (Amúgy nem használom ilyesmire, de egy új játékot vettem és nem volt más lehetőség éppen. Illetve egy 1.6 GB frissítés volt még korábban, az is működött. Mielőtt ebbe belefogtam volna kifejezetten emiatt felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol biztosítottak hogy egyáltalán nem gond ez). A frissítés során nem volt más eszköz csatlakozva, csak az Xbox.

    Ma kettő eszköz (Chromecast és telefon) csatlakozott és működött. Aztán a tablettel (harmadik eszközként csatlakozva) már hiába próbáltam, nem volt internet. Illetve el is ment a net mindhárom eszközön (plusz a telefonon is, amiről megosztottam). Ilyenkor repülőgép mód aztán újra felállás a hálózatra segít csak.

    Összefoglalva szerintem ha nincs megosztás, akkor működik. Ha megosztás van (akár csak egy eszközre is), akkor nem (vagy csak nagyon rapszodikus módon, nem tudom mitől függ éppen). Ezzel amúgy csak az a bajom, hogy nem generálnék több adatforgalmat akkor sem ha több eszköz csatlakozik, mert YouTube streaming menne csak legtöbbször Chromecast segítségével és ezt 1-2 telefonról és/vagy tabletről "vezérelnénk" éppen a hétvégi házban. Tehát ilyen szempontból teljesen mindegy hogy hány eszköz csatlakozik mert ugyanúgy csak 1 YouTube videó kerül egyidejűleg streamelésre.

    De ezzel sincs baj, megértem, ha nem lehet megosztani, csak jó lenne erről tájékoztatni a Telenor munkatársait, mert ők sem tudják ezt és mielőtt a csomagot vettem,
    azt mondták, hogy nem gond a megosztás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák