Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Ringman #6 üzenetére

    A kibervédelmet tényleg komolyan kell venni. Viszont ha egy kibervédelemben utazó (érintett) cég elég jó, akkor bevonják/együtt fog működni más országok kibervédelmével/titkosszolgálatával, akár többel egyszerre.

    A Google/Ms is tuti együttműködik az NSA-val, és most nem arra gondolok, hogyha itt akarsz működni, akkor megosztod az adataidat, hanem hogy közösen tesznek valamit a kibertámadások ellen, biztonságosabb Windows/Android, közös támadásfelismerés stb.
    F-Prot az Europollal működik együtt.

    Szóval, ha egy cég elkezd együttműködni egy országgal, akkor az a többi ország számára már legyen vörös posztó? Az én hátamon is felállna a szőr, ha egy kínai szoftvert használnék, és hozzáférhetne az adataimhoz, nem kellene még együttműködnie a kormánnyal. Ezért a kérdésem nem az, hogy miért ne bízzunk akkor a Kasperskyben, hanem, hogy kivel kéne együtt működnie ahhoz, hogy bízzunk benne? Hogy kéne együttműködniük az oroszokkal, hogy megbízhatóak legyenek? Mert ugye lássuk be, a ruszkiknak is kell kibervédelem.
    Mi lenne a kielégítő?
    Országok pályázatokkal támogathatják a kibervédelmi fejlesztésekkel foglalkozó cégeket?
    Megvásárolhatják a dobozos termékeiket?
    Hogyan auditálhatják a kényes rendszereiket? Tuti mi se írunk ki közbeszerzési eljárást, hogy etikus hackernek kéne auditálni a titkosszolgálat eszközeit, az elbírálásnál 90%-al esik latba az ár.

Új hozzászólás Aktív témák