Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Ringman #6 üzenetére

    A kibervédelmet tényleg komolyan kell venni. Viszont ha egy kibervédelemben utazó (érintett) cég elég jó, akkor bevonják/együtt fog működni más országok kibervédelmével/titkosszolgálatával, akár többel egyszerre.

    A Google/Ms is tuti együttműködik az NSA-val, és most nem arra gondolok, hogyha itt akarsz működni, akkor megosztod az adataidat, hanem hogy közösen tesznek valamit a kibertámadások ellen, biztonságosabb Windows/Android, közös támadásfelismerés stb.
    F-Prot az Europollal működik együtt.

    Szóval, ha egy cég elkezd együttműködni egy országgal, akkor az a többi ország számára már legyen vörös posztó? Az én hátamon is felállna a szőr, ha egy kínai szoftvert használnék, és hozzáférhetne az adataimhoz, nem kellene még együttműködnie a kormánnyal. Ezért a kérdésem nem az, hogy miért ne bízzunk akkor a Kasperskyben, hanem, hogy kivel kéne együtt működnie ahhoz, hogy bízzunk benne? Hogy kéne együttműködniük az oroszokkal, hogy megbízhatóak legyenek? Mert ugye lássuk be, a ruszkiknak is kell kibervédelem.
    Mi lenne a kielégítő?
    Országok pályázatokkal támogathatják a kibervédelmi fejlesztésekkel foglalkozó cégeket?
    Megvásárolhatják a dobozos termékeiket?
    Hogyan auditálhatják a kényes rendszereiket? Tuti mi se írunk ki közbeszerzési eljárást, hogy etikus hackernek kéne auditálni a titkosszolgálat eszközeit, az elbírálásnál 90%-al esik latba az ár.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #14 üzenetére

    Rémlik, hogy az amerikaiak a saját szövetségeseiket is lehallgatták? Attól, hogy szövetséges még nincs hozzá joga, nem kéne csinálnia, és nem kéne odaengedni az adatainkhoz, mikor nem figyeljük.

    Pedig olyan rendes ember volt

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    Az a naivitás ami itt megy. Teljesen jogos, hogy az oroszok is, és az amerikaiak is a saját érdekeiket akarják érvényesíteni. (Mi is azt tennénk, ha olyan erőnk lenne mint nekik, így csak cincogunk) Azon lehet vitatkozni, hogy melyik a kevésbé sáros, de azon nem, hogy bármelyik is tiszta lenne mint a fehér hó.
    A kérdés inkább az, hogy vajon létre lehetne-e hozni, létezhetne-e olyan cég, consortium ami független, átlátható, és kibervédelemben az elsők közt van? Bármelyik ország, bármelyik szervezete el tudja fogadni a termékeit, mert megbízik benne.
    A szabad szoftver filozófiája teljesen jó lenne erre. USA, Oroszok, Eu közösen fejlesztik, fejlesztetik a szoftvert, ezért kellő erőforrás állna rendelkezésre, hogy egyrészt minőséget képviseljen, másrészt a szabad kód miatt mindkét fél le tudná ellenőriztetni a másik munkáját. Csak hát ilyen sose lesz. Ilyen mértékű költségmegosztás kizárt :(
    Pedig a kód sokkal megbízhatóbb lenne, mert árgus szemmel néznék át, hogy a másik milyen hátsó kaput, hibát rejtett el benne. A felfedezett hibáról se lenne nagyon érdekük nem szólni, mert nem tudhatnák, hogy az a hiba véletlen, vagy szándékos. Mert ha szándékos, akkor az azért van ott, hogy mikor a felfedezője/harmadik fél fordítják le a programot, akkor neki hibás lesz, míg aki a hibát szándékosan belerakta, ő majd úgy fordítja le magának, hogy nem lesz benne a hiba.
    Persze az is egy lehetőség, hogy lenne egy szabadon elérhető "hibáktól hemzsegő" változat, s mindenkinek lenne egy patchlistája, hogy mikor saját részre fordítja a programot, akkor az ismert hibákat hagyja ki az orosz/amerikai/eu változatból. :(

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz donki #67 üzenetére

    Tiltani a cigány-bűnözés kifejezést, számomra annyit tesz, mint azt állítani, hogy nincs olyan cigány aki bűnöző lenne. Azért lássuk be, egy milliós népcsoportnál, ennek a valószínűsége majd zéró. Arról lehet beszélni, hogy attól, hogy van cigány-bűnözés, az nem jelenti azt, hogy minden cigány bűnöző lenne, vagy hogy minden cigány vágya az, hogy felnőtként híres bűnöző legyen. Hogy nem az etnikum, hanem a körülmények teszik bűnözővé. Az etnikumnak, maximum annyi köze van hozzá, hogy azzal hoz egy kulturális szemléletet, és magatartásmintát magával, ami az életében, munkájában, és igen a bűnözésében is meg fog jelenni. Ebből lehet olyan sztereotípiát építeni, hogyha mutatnak egy magyart, és egy cigányt, s azt mondják válaszd ki, hogy melyik volt az aki sikkasztott, és melyik aki egy nyugdíjast ölt meg 100Ftért, az emberek többsége egysíkúan fogja megítélni. Arra a kérdésre is borítékolható a válasz, hogy itt egy politikus, bűnt követett el, mi volt az: sikkasztott, vagy megölte a feleségét, hát van egy tippem.
    A kérdést, hogy miért legyen valaki büszke arra, hogy magyar meg is lehet fordítani: Miért ne lehetne valaki büszke arra, hogy magyar? A magyarság nem csak állampolgárságot jelent, hanem kultúrát és nemzeti identitást is. Hogy olyanok tartoztak közénk, mint Kossuth, Liszt, Teller, Neumann, Bolyai, Munkácsy. Népzenénk, néptáncunk, hagyományaink. Hogy elsők között voltunk ahol, volt metró, szavazhattak a nők. A Napóleoni háború alatt mi láttuk el élelmiszerrel fél Európát. Hogy az első világháború elött a Budapesti árutőzsde volt a legnagyobb a világ. Budapesti belváros szépsége. Egykoron az oktatásunk világszínvonalú volt. Hogy bár 1848 óta nem nyertünk háborút, viszont mikor vesztésre álltunk, sosem váltottunk köpönyeget és álltunk át a másik oldalra, mert hűek maradtunk.
    Igen, a mai oktatásunk, egy kalap … Jobb lett volna, ha nem loholjuk bele magunkat a második világháborúba, s lehet még mondani sok dolgot amit jobb lenne ha nem lenne. Viszont arra is büszkék lehetünk, hogy mindig felálltunk.
    Igenis lehetünk büszkék arra, hogy magyarok vagyunk, s egyben arra is, hogy ez része az európai kultúrkörnek aminek szintén részesei vagyunk.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz W.Wilson #108 üzenetére

    Szerintem a humanista jelleget nem a görög, római kornak, vagy a felvilágosodásnak köszönhetjük. Ez egyértelműen a Jézusi tanítások következménye, hogy szeresd felebarátodat.
    E mellett igaz, hogy egyáltalán mit értünk európia kultúra alatt? Az ezen a kontinensen lévő kultúrák összessége? Közös metszete? A humanizmussal önkényesen azt mondtam, hogy egy kultúra sarokköve, hogy az adott kultúrában, hogyan viszonyulnak az egyénhez. Az egyénen, vagy a közösségen van a hangsúly. (Keleti társadalmaknál a közösség nagyobb értéket képvisel, mint az egyén)
    De egy kultúra értékelésénél, lehetne nézni a művészeteket, irodalmat, zenét, az is mind, mind a kultúra része. Mindegyik máshonnan jött, más az alapja.

    PC-re visszatérve, szerintem az nem PC, hogy számonkérem, hogy valaki ne általánosítson, vagy hogy felhívom figyelmét arra, hogy ketten mást tapasztaltunk egy közösségről, vagy személyről. Ez inkább vitatkozás, és eszmecsere.
    Nekem a PC az, mikor nem tetszik egy vélemény, s ahelyett, hogy vitatkoznék, eszmecserét folytatnék, beperlem/felnyomom a facebookon/stb.
    KI mennyire érzi PC komformnak és egy beszélgetésben elfogadhatónak az alábbi kijelentéseket?
    Minden ügyvéd pióca.
    Az ügyvédek piócák.
    Az ügyvédek piócák, természetesen a jelenlévők kivételek.
    Vannak pióca ügyvédek.
    Az ügyvédek nem piócák.
    Nincs pióca ügyvéd.
    Mielőtt még valaki számonkéri: A mondatokat a sztereotípia miatt fogalmaztam meg, van jópár ügyvéd barátom, és egyáltalán nem piócák.

Új hozzászólás Aktív témák