Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz anulu #16 üzenetére

    De azért azt is, hogy ezeken kívül mennyit adnak el :)

    Nem kötelezi semmi, de akkor legalább a lehetőség megvan. Amúgy elég sok legacy cucc open source OS-eken még mindig támogatott, ami másokon nem. Meg a Cyanogenmod fejlesztőket sem kötelezi semmi, hogy Galaxy Y -ra friss buildet gyártsanak, mégis van. (Illetve fél éve még volt, pedig az a telefon már akkor is régi volt.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #16 üzenetére

    Nem csak a közösség. Ott vannak az LTS termékek, de csak egy példa, ami azért meggyőzőbb a zárt szoftvereknél is ott a RedHat/CentOS a 10 éves karbantartási idejével. Amit nagy eséllyel az összes opensource át tud venni. Ami azért elég hivatalosnak tűnik, nem ilyen ákom bákom valaki karbantartja dolog. Én meg a zárt szoftvereket utálom, csak a baj van vele, arról nem beszélve, hogy nem olcsó, sőt.

    Szerintem azért eddig ha akarom ha nem több botrányról hallottam zárt szoftverekkel kapcsolatban mint opensource-al, élen a Microsofttal. Szóval annyira nem hogy nem bízom meg, egyenesen bizalmatlan vagyok, azért a Windows 10-es baki után, mert tudjuk nekünk jó a keylogger, de csak akkor, ha a Microsoft adja, különben az opensource szar. Nem szaroztam a Microsoftot a félreértések elkerülése végett, csak a hülyének nézést, és az agymosást hagyjuk az amerikai kollégáink számára....

    De azért ilyen kijelentéseket kár tenni amit mondasz, mert nem nagyon mutatsz olyan enterprise céget, aki nem OpenSource alapon építkezik, kezdve a szerverek management felületével teljesen mindegy ki gyártja, és hogyan hívják (ILO, IMM, CIMC, DRAC/iDRAC), vagy komplex management felület alatt futó szoftver (UCS manager), de az összes SWITCH ami kb 2014 óta piacon van Linuxot futtat, hívják azt Cisco Nexusnak, vagy HP xy-nak ráadásul úgy, hogy akár még a Cisco IOS is virtuális gépként fut a Linux-on.

    Gyakorlatilag még az IBM Is Linuxot használ az összes storage-án, SVC-jén, gyak majdnem Mindenen Linux fut, de nem csak az IBM az összes gyártó gyakorlatilag, egy kettőn fut BSD is. Van/volt olyan is amin Windows fut, de lassan kihal (EMC AX4)

    De említhetném a VMware-t is ami egy megzabolázott Linux, de az Összes Appliance-e is Linux. Nem olcsó, de szerintem legalább kategóriákkal jobb már ma, mint az ablakos konkurencia lesz 2020-ban.

    A cikkhez:

    Remélem sokáig tudom használni az OpenWRT, és társaságát. Szerintem nagyon jó dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák