Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz pycur #90 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a weboldalak, ha nem kérnek pénzt a megnézésükért, akkor azt ingyen teszik. Önként ingyen vállalják a weboldal szerkesztését, tartalmi frissítését. És ők is hangsúlyozzák hogy pénzt sose fognak kérni. Pont.

    Elég rosszul tudod, mert a weboldal üzleti vállalkozás. Azért csinálják, hogy pénzt keressenek vele, nem jótékonyságból. Pont. A tájékozatlanságod nem mentség.

    Az hogy ők azzal próbálják ezt finanszírozni, hogy reklámokat helyeznek el rajta, és az azokon való megjelenés után kapnak egy kis jussot, az az ő dolguk. Én viszont nem kértem őket, hogy ezt tegyék. Oké, legyen. De had legyen már az én dolgom, hogy a zavaró mocorgó reklám izéket, ha úgy gondolom akkor letilthassam, mert azok nem az oldal tartalmi részei.

    De bizony, hogy az oldal tartalmi részei, sokszor még a dizájn részei is. Amit viszont nincs jogod megváltoztatni.

    Az eredeti tartalmat szolgáltatók oldalain sosem lesz reklám, a mások tartalmait kategorikusan összemásolva, videókba rendszerezve akár, biztos hogy a bevételt nem arra költik, hogy a jogokat megfizessék a feltett videók után. Így nem járulok hozzá a sok tizenéves video dumpoló pénztárcájához.

    Ez így ahogy van, érthetetlen. Tehát ezek szerint az IT Café hírportált is dumpoló tizenévesek csinálják? Vagy kire kell ezt érteni? Honnan tudod, hogy egy weboldalt ki és milyen céllal tart fent? Milyen alapon próbálod megidealizálni a lopást?

    A reklám mindig is egy utált szolgáltatás lesz, mert túl sokszor, már az agyadra menve tolja a képedbe a terméket, ami egy idő után negatív hatást vált ki. Már csak azért sem mert ennyire tolakodik.

    Lehet utálni, ha nagyon akarod, az oldal működésébe azonban nem nyúlhatsz bele. Az Adblocker ezt teszi.

    Amúgy én a facebúkon nem láttam reklámot. Lehet hogy hülye vagyok, de az egyes userek által osztogatott boltok magamutogatása oszd meg és nyersz vackokon kívül mással tényleg nem nagyon találkoztam.

    Ja, hát nyilván nem látsz Facebookon sem reklámot Adblockkal. Telis-tele van reklámmal pedig, még erkölcsileg kifogásolhatókkal is, piramisjátékokkal és nyílt átverésekkel is, mégsem tehetsz ezek ellen semmit. Max bejelented őket egyesével.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák