Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #84 üzenetére

    Mert Kínában a szó szoros értelmében vett rabszolgamunka folyik, pl. az ujgur munkatáborokban, de szerintem a politikai foglyokat sem kérdezik meg arról, hogy akarnak-e ingyen dolgozni az államnak. Amúgy az ujgurok "erőszakos asszimilációjára" a 2010-es évek közepétől álltak rá keményebben (lásd pl. a wikipédia szócikket), az "átnevelőtáborok" tömeges megjelenése is akkora tehető, ezt a 30 évet nem tudom honnan szedted.

    Ahhoz nem kell nagy fantázia, hogy kikövetkeztessük, az nem lesz jó a világnak ha ez a kínai rendszer borítja meg a status quot és kapaszkodik fel a csúcsra. Pont ezért foglalkozik az ő ügyeikkel jobban mindenki, mert míg egy, az emberi jogokat szintén csak hírből ismerő afrikai hadúrnak nincs valódi esélye rá, hogy a világpolitikában domináns pozíciót szerezzen magának, addig a kínai rezsim az elkövetkező 10-20 évben elég jó eséllyel pályázik erre a posztra (aztán valószínűleg a demográfiai problémák őket is utolérik, de hogy ez milyen következményekkel fog járni az megjósolhatatlan), ha nem találkozik érdemi ellenállással a nyugat részéről. Hogy ez a mostani fellépés megkésett-e, azt megint csak korai lenne eldönteni szerintem, az biztos, hogy Kína technológiai fejlődését, ha meggátolni nem is tudják, de mindenképp lassítják ezek az intézkedések.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz vicze #102 üzenetére

    Tudod az utóbbi 8évben Kína többet lépett előre a környezet védelemben mint az USA az utóbbi 20-ban.

    Az sem mindegy mondjuk, hogy honnan indultak. Onnan ahol Kína volt már kb. csak előre lépni lehetett...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #108 üzenetére

    A cikk nem a Huawei-ről szól (bár nyilván ő is haszonélvezője lesz annak, ha életben marad a hazai chipgyártás), ahogy a hozzászólásomban sem került elő a cég még említés szintjén sem. Elhiszem, hogy védeni kell őket körömszakadtáig, de most pl. pont nem én kevertem ide őket :DDD
    De ha már szóba hoztad, a Huawei katonai beszállító, a katonaság meg "erőszakos asszimilációt" folytat éppen az ujgurokkal szemben, szóval ha a gyárai nem is ott vannak, azért ne tegyünk már úgy mintha nekik semmi közük nem lenne ahhoz ami az ujgurokkal történik...
    Az erős ferdítés, hogy csak a Huawei lenne tiltólistára téve, akad még "pár" katonai beszállító akit feltettek az Entity List-re.

    Fura amúgy, hogy állítasz dolgokat (pl. mint most az ujgurokhoz vagy a rabszolgamunkához kapcsolódó értetlenkedésed a fenti hozzászólásodban), meg felteszel kérdéseket, majd mikor jön a kiigazítás, illetve a magyarázat, akkor erre annyi a reakciód, hogy "ÉS???". Biztos nagyon kényelmes így vitázni, csak nem tudom mi a szándékod ezzel? Hogy legalább saját magadnak beadhasd, hogy neked van igazad? Na mindegy...

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz vicze #105 üzenetére

    Persze, az dicséretes, hogy legalább valami jót is próbál tenni a kínai vezetés a korlátlan hatalmával, ezt nem vitatom, viszont a nyugati reakció lassúságának is megvannak a maga okai amik nem feltétlenül csak a szándék hiányát jelentik (hanem pl. az eltérő társadalomszemléletből következnek).

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #113 üzenetére

    Nem tudom milyen logikával következtetted ki, hogy aki elítéli a kínai állam hozzáállását a polgárai jogaihoz, az támogatja az afrikai rabszolgaságot, én mindenesetre biztosan nem mondtam ilyesmit, de jó látni, hogy a szalmabábozásról még mindig nem szoktál le :U

    Kínára meg azért van minden kihegyezve (túl azon, hogy most épp egy, a kínai kormány egyik lépését tárgyaló cikk alatt beszélgetünk), mert nyíltan vállalt szuperhatalmi ambíciói vannak, ha ez eddig nem tűnt volna fel, még jó, hogy foglalkoztatja az embereket, hogy egy ilyen hatalom hogyan viselkedik odahaza. Persze téged ez nem érdekel mert te szándékosan próbálsz nem tudomást venni róla, de azért mégis itt vagy, és próbálod elbagatellizálni a problémát...

    A Samsung melyik kisebbség "erőszakos asszimilációjában" segédkezik? Én nem tudok róla, hogy a dél-koreai hadsereg részt venne ilyesmiben. Mert pl. a Huawei-nél, vagy a cikkben szereplő, szintén Entity List-re rakott SMIC-nél sem önmagában az a probléma, hogy a kínai hadsereg beszállítói, hanem hogy ez a hadsereg közben odahaza megszervezte pár százezer ember... "átnevelését".

    Én nem ecsetelek semmit, kérdezted miért pont a Huawei-el van baj, én meg válaszoltam. Nem tudom minek kérdezel egyáltalán ha a kapott válaszra vagy az a reakció hogy "és?", vagy az, hogy téged ez nem érdekel?

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #119 üzenetére

    A különbséget az jelenti, hogy a kínai hadsereg egy felülről koordinált "erőszakos asszimilációs programot" hajt éppen végre, ezt rajta kívül nem sok másik hadseregről lehet elmondani jelenleg (bár azért akad még pár példa sajnos a világban). Nem azzal van baj, hogy kínaiak, hanem azzal, amit tesznek, ráadásul a saját polgáraikkal. Hihetetlen, hogy mennyire görcsösen próbálod elbagatellizálni ezt.

    Politika topikba valóban jó ötlet lenne áttenni ezt a beszélgetést, ebben egyetértünk.

    Amúgy melyik volt az a kényes kérdés amit átléptem, kérlek, világosíts már fel. Mert a legutóbbi hozzászólásodban egyetlen kérdést sem találtam.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #146 üzenetére

    Senki sem fog tudni arról sem, hogy egyáltalán elindultál, ha nincs pénzed hirdetni, de ez nem jelenti azt, hogy nincs demokrácia az USA-ban.

    Amúgy csöppet sem fura, hogy sosem a Kína-fanokat igazítod útba a poltopik felé, hanem mindig azokat, akik reagálnak rájuk, tényleg :U

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák