Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #84 üzenetére

    Mert Kínában a szó szoros értelmében vett rabszolgamunka folyik, pl. az ujgur munkatáborokban, de szerintem a politikai foglyokat sem kérdezik meg arról, hogy akarnak-e ingyen dolgozni az államnak. Amúgy az ujgurok "erőszakos asszimilációjára" a 2010-es évek közepétől álltak rá keményebben (lásd pl. a wikipédia szócikket), az "átnevelőtáborok" tömeges megjelenése is akkora tehető, ezt a 30 évet nem tudom honnan szedted.

    Ahhoz nem kell nagy fantázia, hogy kikövetkeztessük, az nem lesz jó a világnak ha ez a kínai rendszer borítja meg a status quot és kapaszkodik fel a csúcsra. Pont ezért foglalkozik az ő ügyeikkel jobban mindenki, mert míg egy, az emberi jogokat szintén csak hírből ismerő afrikai hadúrnak nincs valódi esélye rá, hogy a világpolitikában domináns pozíciót szerezzen magának, addig a kínai rezsim az elkövetkező 10-20 évben elég jó eséllyel pályázik erre a posztra (aztán valószínűleg a demográfiai problémák őket is utolérik, de hogy ez milyen következményekkel fog járni az megjósolhatatlan), ha nem találkozik érdemi ellenállással a nyugat részéről. Hogy ez a mostani fellépés megkésett-e, azt megint csak korai lenne eldönteni szerintem, az biztos, hogy Kína technológiai fejlődését, ha meggátolni nem is tudják, de mindenképp lassítják ezek az intézkedések.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák