Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PhlashMan

    csendes tag

    válasz x123456 #165 üzenetére

    Rendben , akkor számolgassunk megint egy kicsit:

    adott egy valamilyen kódolt állomány, amiről nem tudod, hogy milyen titkosítással van elkódolva és nem tudod, hogy mi van benne, de azért kiválasztasz belőle véletlenszerűen 4 byte-os karaktersorozatokat, (. j p g = 4 byte) és elkezded egyenként próbálgatni rajta brute force egy törő programot.

    Mi történik ekkor?

    Tegyük fel hogy másodpercenként 2 millió (!) szor vagy képes próbálkozni (persze ez adabszurd a mai legerősebb GPU-val, vagy szuperszámítógéppel is de, most tegyük fel)..

    Akkor a fenti példában említett 8 karakteres jelszó törési idejét radikálisan le tudod csökkenteni mindössze 96 évre

    HA tényleg megtaláltad a .jpg karaktersorozatot egy kódolt állományban (a tűt könnyebb megtalálni egy szénakazalban)
    HA nincs mögötte újabb cipher,
    HA valóban CSAK 8 karakteres a jelszó,
    HA a megfelelő cipher-t krakkolod,
    HA
    HA
    HA
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • PhlashMan

    csendes tag

    válasz x123456 #165 üzenetére

    Vagy nézzük a cikkben említett példát. Adott egy darab jelszóval védett file amit meg kéne krakkolnunk... legyen ez mondjuk .rar... legyünk kegyesek és valóban csak az alfanumerikus jelszavakat próbálgatjuk... ami ugye 95 karakter, viszont sajnos az a rosszhírem van, hogy a .rar/7z/uc stb... tömörített állomány esetén nem tudunk mindössze 4 byte-os karakterláncokra keresgélni, mint a truecryptnél, hanem mindig végig kell bontanunk :

    1: szolid arhívum esetén az egész .rar-t
    2: nem szolid arhívum esetén az egész file-t

    ahhoz hogy a végén megkapjuk a CRC eredményét. Így tehát hiába van 2 teraflopsos procink ami 2 billió aritmetikai műveletet végez el másodpercenként (ez persze nem azt jelenti hogy ennyi kódot próbál ki) ekkor már a file mérete lesz az a tényező ami befolyásolja a másodpercenkénti próbálkozások számát. Nagyon kicsi állomány esetén ( 100-200 byte) újabb nagylelkűséggel kijelenthetjük, hogy másodpercenként maximum 100 milliárdra tehető a 2 teraflopos proci teljesítménye a kibontást illetően (ekkor mindössze kb. 20 aritmetikai műveletet adtunk egy kitörömítésre, ami elég karcsú, még egy szimple store(tárolás esetén is) de most legyünk megint nagylelkűek)

    akkor mostmár minden adat adott , jöhet a számolás:

    95^8 = 6 634 204 312 890 625 (6.6 billiárd)
    /100 milliárd művelet/másodperc = 666 342 043
    /3600 másodperc = 18428
    /24 óra = 767 nap

    ami alig több mint 2 ÉV ! :DD , viszont:

    - nem tudom érzitek-e a sok ráhagyást, jóindulatot az írásomban és ezek után el lehet gondolkodni, hogy egyáltalán megéri-e a modern titkosítások krakkolásán filozofálgatni... :C :W

Új hozzászólás Aktív témák