Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Nekem nagyon tetszene a hangvezérlés (nekem is tetszett Ironman-ből Jarvis, az I Robot-ból Viki, a Her-ből Samantha stb.), de csak abban az esetben, ha garantálva lenne annak privát és saját hálózaton belüli adatforgalma. Tehát ha a Google csak a technológiát adná, de a szolgáltatás egy védett privát hálózatban működne úgy, hogy az abban elhangzó hanganyagok nem jutnak a Google tudtára.

    A gond ezzel ugye az, hogy a Google-nak ez rohadtul nem éri meg, hiszen neki pont az lenne a célja, hogy az ilyen végfelhasználói használattal okosítsák a saját rendszerük tudását is (no meg hogy beszerezzék az így kinyerhető metaadatokat és felhasználói szokásokat), tehát hogy a szolgáltatásért cserébe a rendszere okosodhasson a felhasználás tapasztalataival. Ez azonban már a privát szférát sérti, tök mindegy, mit ígér a Google a begyűjtött hanganyagok azonnali megsemmisítéséről.

    Önmagában azonban ez sem lesz jó mindenhova, hiszen egy zajos környezetben csak akkor lesz működőképes, ha odáig fejlődik a cucc, hogy képes a zajból kiszűrni (és megérteni) az én hangomat.

Új hozzászólás Aktív témák