Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz ntomka #49 üzenetére

    "Zöld energia: ezzel csak az a baj, hogy mesterségesen fenntartják az árakat, így kiépítheted csillagászati áron, de mire megtérül, ugyanott vagy.": ne gondold, hogy a panelfelújítási program nem úgy van kisakkozva, hogy kizárólag a kivitelezők járjanak jól... Úgy vannak kisakkozva a feltételek, hogy 25-30 évre előre vetítve a költségeket az a legolcsóbb, ha tolod az égbe a fűtést.

    Ez nyilván önkormányzatfüggő, de nálunk így van.

    #45: és mit érnek el azzal, hogy felhúztak egy adótornyot pár falu közé? Egyébként is itt nem is mindig falvakról, hanem gyakran tanyákról van szó. A toronyig is el kell jutni valamilyen adatátvitellel, az sem két forint, a tornyokat karban kell tartani, ahhoz ember kell, stb. stb. Mit is profitálok én belőle, hogy a délalföldi tanyavilágban van net?

    #46: nekem a távfűtésem többe kerül, mint a bátyámék frissen épült gázfűtésű házában. pedig az övé nagyobb. csak ő nem vett magának csuklósbuszt.

    "De itt is jól látszik ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás.": valóban, jogos, hogy kiolvasható a hszeimből ez. De inkább "takarodjon az állam a piaci versenyből, mert csak kárt okozott eddig mindennel, amikor beleszólt" mentalitást próbálom nyomni, meglehet, rosszul.

    A lift az például tipikusan az a problémakör, ami falun nincs. Jóhogy van lift egy 14 emeletes panelben, de a 14 emeletes panel ritka falun, mint a fehér elefánt.

    Kutak: vidéken az ivóvíz minősége rendszerint nem jó. Nagyon sok helyen nitrátos a víz, amit jobb nem meginni. Persze, tarthatsz állatokat, kertészkedhetsz, de akkor minek az internet? mert a háztáji mellett ráérni, hogy netezhess, már nem fogsz. Ez is egy olyan tipikus példa, amit a sok hülye városi nem ért meg és csak kitolás van belőle...

    Wifi: láttam már közelebbről wifis hálózatokat szolgáltatás szintjén. ne akarj rosszat felebarátaidnak.

    "Nem igazán értem az érvelésed. Egyszer az a bajod, hogy az állam húzza le az adódból, utána meg az, hogy a szolgáltató terheli meg az összes előfizetőjét a kiépítési költségekkel.": nem teljesen pontos. nem "egyszer ez a bajom, máskor meg az", hanem vagy az a lehetőség van, hogy az állam húzza le az adóból ennek a költségeit, vagy az, hogy beépítik az előfizetési díjakba. *egyiket* sem szeretném.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák