Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz proci985 #37 üzenetére

    vagy hogy sikerült az NTFS konverzió

    Az nem NTSC akart véletlenül lenni? :)

    BRnél kevesebb a gyenge transzfer, de azért akad (Sleepy Hallow, Halloween, dvdnél szinte semmivels e jobbak).

    Hajjaj, kevés olyan lemez van, ami tényleg 1920×1080-as felbontásnyi információt tartalmaz, gyakran bőven elég lenne nekik 1280×720. Egyszerűen mert lowpassolt szarok, amire esetleg utólag rádobnak egy kis élesítést és zajt, hogy "részletdúsabbnak tűnjön".
    Animéknél még rosszabb a helyzet, ott konkrétan 720p-s upconvert a lemezek többsége, még látszik is az aliasing, ami azért gáz.
    Persze majdnem mindig a DVD-nél jobb minőség, de a felárat már nem feltétlenül éri meg mindegyik Blu-Ray kiadás.

    Elég szomorú, hogy ennyit elkérnek olyan cuccokért, aminél kis túlzással én a fészerben jobbat összehegesztek (gondolok itt a dinterlacingra pl, de láttam már dvd-ket szar képaránnyal, ócskán tömörítve, és még sorolhatnám).
    Viszont ha megnézi az ember a warez letöltéseket (csakkhogy ontopic is legyek), elhanyagolható azok száma szvsz, akik azért töltenek le, mert elégedetlenek a saját régiójuk DVD-kiadásával ;)
    (nézd meg pl. az x264-es letöltések arányát az XviD-es gány rippekhez képest)

  • Agostino

    addikt

    válasz proci985 #41 üzenetére

    Persze, hogy gyenge lett a GITS. Sima upscale.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • julius666

    addikt

    válasz proci985 #41 üzenetére

    a Mechanikus Narancs zárójelenetére, ami a dvdn nem volt annyira élvezhető -betolnak egy hatalmas sztereot és megszólal Beethoven csodálatos kilencedikje, de teljesen laposan-, viszont a BR kiadás hangja szerintem verte a Karajan féle audio cdket hangminőségben -igen, úgy szólt, ahogy az ember elvárta

    Az egyértelműen a szar masternek a jele, nem annak hogy a DVD-k hangja rosszabb (igazából akkora különbség nincs a DVD és Blu-Ray között hangban - most pár audiofil meg fog persze kövezni - csak a lossless többcsatornás hang (PCM DVD-nél is lehet sztereóba), illetve a még több csatorna az 5.1-en felül, amit valljuk be nem sok Blu-Ray lejátszó tulajdonos használ ki, annyi plusszt már nem nyújt az 5.1 felett).

    A deinterlacingről meg csak annyit, hogy láttam én más sima fieldblendinget lineáris interpolációval. Ami egy 8 éves otthoni ingyenes gagyi videótömörítő proginál nem gáz, de egy gyári lemeznél elég zavaró a fűrészfogakat nézni.

    Arról nem is beszélve, hogy mondjuk az avisynth-es TempGaussMC-vel köszönőviszonyban sincs, ez mondjuk majdnem minden deinterlacingelt DVD-re igaz (igazából már azt sem értem mi a tökömért deinterlacingelik a DVD-ket).

  • julius666

    addikt

    válasz proci985 #50 üzenetére

    deinterlacinget azért csinálnak, mert pár régi lejátszó (vagy kevésbé jó új) nem ismerik ezt a funkciót, aztán marad a csíkos kép.

    Na ezt nehezen tudom elképzelni.

    HTPCk megintcsak bajosak voltak olyan 3-4 éve, először a 6600gt/x800as széria idején lettek képesek a vidkarik rendesen megjeleníteni egy ilyen anyagokat

    Egy sima fieldblendingben (ami mint írtam már rossz minőségű, de a "célnak megfelel") mi olyan kib*szottul számításigényes? Mert az interpolációt (vagyis hogy a kép méretét vertikálisan duplájára növeljük) biztosan le tudnia kell számolni a gépnek, mert egyébként nem tudnál csak natív felbontásban filmet nézni.

Új hozzászólás Aktív témák