Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz dajkopali #15 üzenetére

    ezt ugye azért tudod (zene a boltból), hogy nem teljesen igaz... még zenénél sem, filmeknél meg pláne.

    zenénél különbség van a különböző masterek között. a japán MSFL lemezek pl verhetetlenek:) bár magyar bandáknál alapvetően nem szokott ilyen lenni, nagyobb előadóknál viszont megesik, hogy a kiadások között komoly hangminőségbeli különbség van.

    filmet venni boltban meg zsákbamacska. van pár kiadó, aminél a borítón lévő specifikáció és a lemez tartalma nem mindig korrelál (Caesar film), aztán meg hogy éppen melyik transzfert is vették meg, vagy hogy sikerült az NTFS konverzió... ott volt a Descent, dvd9, 8 giga extrák nélkül, a képminősége meg gyengébb volt a youtubeon fentlévő trailernél, pedig a bitráta 6-7MBPS között mozgott. az egyetlen erénye az volt, hogy nem volt cropped. ugyanez megvolt a Battle Royalenél. persze, az angol extra verziók a dvd beaver szerint is nagyon rendben voltak, csak VATtal meg postával 8kból álltak volna meg. ugyanez a Gyűrűk Uránál: a magyar kiadáson egy totál elkevert magyar DTS volt (egekbevezérelt vokállal), szóval akinek a tényleg remekül szóló engDTS kellett volna, az megint rendelhette külföldről. az egylemezes kiadás még rosszabb volt (nem tudtam kideríteni, hogy a kétlemezes is hasonlóan nézett e ki, tehát nem a 4lemezes gyűjtőiről beszélek), képminőségben pedig mintha dvdshrinkkel ugrottak volna neki, pedig dvd9 volt (ez egy ingyenes, gyors, és nem igazán jó minőségű dvd9->dvd5 konverziót végrehajtani képes program). aztán meg az évek folyamán nagyon sokat fejlődött a technika, a mátrix első kiadása kijövésekor tesztlemez volt, jelenleg meg gyenge közepes minőségben (a magyar piacon a remastered nem jelent meg).

    BRnél kevesebb a gyenge transzfer, de azért akad (Sleepy Hallow, Halloween, dvdnél szinte semmivels e jobbak).

    a megoldás kb az volt, hogy az ember megvárta az első hozzáértő (ez rövid idő alatt kiderült) értékelőket pl az xpressen (azokból általában hamar le lehetett vonni a következtetéseket), aztán annak függvényében merte megvenni. mert ha valaki letölti, aztán gyenge a minőség, egyszerűen törli a fenébe, viszont dvdknél akkor már el is kéne adni... ami ha valami nagy gáz van kiadásszinten, akkor horribilis bukóval jár. ennek mellékkövetkezménye volt, hogy offline boltban (ahol nem láttam az értékeléseket) utánna már nem vásároltam (hacsak nem tudtam a kiadásról, hogy megvehető).

    jó minőségű felvételek, egyszerűen. igen, ez kell. bár nem sokszor kaptam vásárlás után élvezhetetlen minőséget, de megesett (az első eredeti nyelv nélküli film után nagyon óvatos lettem). az egyszerűen meg...

    ...filmfogyasztóként meg mellékesen tisztába lettem olyan fogalmakkal, mint transzfer és master, ismertem az összes magyar kiadót (pártól rendszeresen vásároltam, mások tiltólistán voltak), visszamondtam pár előrendelést, vártam fél évet filmre (Versus Ultimate) és kb tudtam, hogy mit szabad megvenni és mit nem, rendeltem külföldről. pedig én csak filmeket akartam nézni, jó minőségben. azért végeredményben lett egy egész szép gyűjteményem is, az sem elhanyagolható:)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák