Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz julius666 #43 üzenetére

    koncerteknél azért szerintem jól jön a multichannel PCM. a Mechanikus Narancs transzferje tényleg nem volt a legjobb (közepes minőségű DD5.1@384), viszont a HD verzión emlékeim szerint mintha már egy 3Mbpses DTS lett volna (DVDnél 1536kpbs a határ, de inkább a master a lényeg). ami még mindig nem lossless, de egy kevésbé jó masterű audio cdt már megvert (az SACDt érzésre azért még jobb volt). de az is nagyon igaz, hogy sokkal jobban ügyeltek a masterre, és merték használni a mélynyomót is a keverésnél.

    5.1 fölött nemis a plussz a problémás, hanem az elhelyezés. gondolkodtam 7.1en is, de egyszerűen szerintem egy nappaliba is túl macerás rendes helyre bepakolni őket, dedikált filmszobája meg keveseknek van. nekem meg a tetejében a székem és az ágyam is filmezős hely volt (hangulatfüggően, ill játszani székből szoktam), azt meg 7.1el nem lehetet volna megoldani.

    deinterlacinget azért csinálnak, mert pár régi lejátszó (vagy kevésbé jó új) nem ismerik ezt a funkciót, aztán marad a csíkos kép. legalábbis pár éve még így halottam, hogy ez volt az indok. HTPCk megintcsak bajosak voltak olyan 3-4 éve, először a 6600gt/x800as széria idején lettek képesek a vidkarik rendesen megjeleníteni egy ilyen anyagokat (amik meg jellemzően az első időkben baromi drágák voltak).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák