Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz shtml #110 üzenetére

    Ebben biztos vagy, hogy az egész országban készen áll az infrastruktúra? Minden kis településig megy optikai kábel? Vagy te képes vagy a rézdrótba belehúzni az üveget?

    #103 ujoimro: melyik a létszükséglet? A lakás, közlekedés(benzin gázolaj, amit jelentős adóterhekkel nyom a kormány a világon mindenhol), vagy a net? Ha elkezded árulni normál árakon, akkor lehet lesz egy kis hasznod. De ha nyomsz rajta egyet, akkor előfordul, hogy több ember fog jönni, mondván ennyiért megéri neki a napi kis hírolvasást, stb. Viazotn a plusz bevétel még nem élesz elég hálózatfejlesztésre. Ekkor ha jön a sok torrentező, aki orrba-szájba tölt le midnent meggondolatlanul, válogatás nélkül, mer ingyéé van, s az eddigi ügyfelek a net lassulását fogják tapasztalni, esetleg le-ledobálja őket, akkor az rendben lesz nekik, el fogják fogadni? megmaradnak még az alacsonyabb árakon is, vagy továbbállnak, esetleg azt modnják nekik ez nem kell?

    Az árakról egyébként annyit, idekinn Németországban a net előfizetések átlag 30€-tól kezdődnek. Nekem mobillal, vezetékes telefonnal és bis 16Mbps sávszéllel( ebből az 5,2km kábelhossz miatt realizálódik kb2) kerül ~70€-ba havonta. Vezetékes telefonon nem beszélek, a mobilon is keveset. A sima net a cégnél, amelyiknél én is vagyok kb 50€ volt, amikor januárban előfizettem rá. Gondolom a költségek nem nagyon eltérőek sem itt, sem otthon. Maximum a munkaerőn lehet spórolni, az meg nem oly hatalmas egy ilyen cégnél. És van ám elég tisztességes különbség az árban, szerintem nem a német javára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák