Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cifu #23 üzenetére

    "Ilyenkor azért jó lenne, ha a versenyhivatal kikényszerítené a kötelező hálózatfejlesztést a kevésbé kiépült körzetekbe is, mert így amire itt 1Gbit lesz, addigra a "panelpatkányok" már 1Tbiten fognak szörfölni..."

    Akkor lehet költözni panelbe és ki lehet próbálni milyen rohadt jó egy egészségtelen betonkockában lakni. Én pedig átköltözök egy családi házba és beérem havi 6500-ért korlátlan mobilnettel, amin így bukok havi 4250-et, de cserébe a magam ura vagyok és közelebb vagyok a természethez.

    Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy majd elmaradott térségekben bárki belemegy, hogy az ő adójából fejlesszenek (amit a rejtett erőforrás úgyis kiás a föld alól és ellop) azért, hogy talán 3 ember előfizessen a 68 ember lakta faluban, amiből 50-en 70 éves kor fölött vannak és egy hétig tartott megtanulniuk, hogy a zöld gombbal veszik fel a telefont ha a rokonok hívják őket.

    Budán és a gazdag agglomerációban meg szerintem akad annyi burzsuj, hogy összedobhatnák rá a pénzt, ahogy néha elkerített utcákat is hoz létre néhány család. Inkább a szándék hiányzik.

    De szerintem 2018-ban nem érdemes sírni miatta. Különben is megmosolyogtató, hogy a szabadpiac önszabályzó képességének legfőbb hívei (gazdagok között akad a legtöbb ilyen) mennyire el tudnak durranni, mikor éppen feléjük nyal vissza a fagyi. Mert ez erről szól. Egy burzsuj jobb elfoglaltságot is talál, minthogy egész nap a gép előtt kockuljon, így a ritkán lakott terület nagy része magasról tesz rá, hogy milyen internet van és mivel a 30 milliós autó, annak évi 800 ezres fenntartási díja és az asszonynak a 300 ezres gucci táska sem vágja földhöz, nem fog belehalni abba, hogy 20 megabitért fizet havi 10-15 ezret, mert úgyis alig használja, akkor is szörfözésre meg arra, hogy lefoglalja a következő repülőjegyet valahova.

    Marad az a maréknyi IT-s arc, aki abból él és szétbassza az ideg, hogy miközben a közmunkás vérpistike csak torrentezésre használja, addig neki sokgigás állományokat kell napi szinten le és még fel is tölteni (amiben az ADSL kiváltképp gyenge) és emiatt szopik fél napot az amúgy pár órás feladatával.

    De valahogy nem tudom sajnálni őket, mert mondom, ki lehet próbálni a panelt. A világ legélhetetlenebb környezete, két előnye van még, hogy nem kell házkörüli munkát végezni (hó, avar, stb.) és télen is egyenletes hőmérséklet van.

Új hozzászólás Aktív témák