Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cifu #23 üzenetére

    "Ilyenkor azért jó lenne, ha a versenyhivatal kikényszerítené a kötelező hálózatfejlesztést a kevésbé kiépült körzetekbe is, mert így amire itt 1Gbit lesz, addigra a "panelpatkányok" már 1Tbiten fognak szörfölni..."

    Akkor lehet költözni panelbe és ki lehet próbálni milyen rohadt jó egy egészségtelen betonkockában lakni. Én pedig átköltözök egy családi házba és beérem havi 6500-ért korlátlan mobilnettel, amin így bukok havi 4250-et, de cserébe a magam ura vagyok és közelebb vagyok a természethez.

    Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy majd elmaradott térségekben bárki belemegy, hogy az ő adójából fejlesszenek (amit a rejtett erőforrás úgyis kiás a föld alól és ellop) azért, hogy talán 3 ember előfizessen a 68 ember lakta faluban, amiből 50-en 70 éves kor fölött vannak és egy hétig tartott megtanulniuk, hogy a zöld gombbal veszik fel a telefont ha a rokonok hívják őket.

    Budán és a gazdag agglomerációban meg szerintem akad annyi burzsuj, hogy összedobhatnák rá a pénzt, ahogy néha elkerített utcákat is hoz létre néhány család. Inkább a szándék hiányzik.

    De szerintem 2018-ban nem érdemes sírni miatta. Különben is megmosolyogtató, hogy a szabadpiac önszabályzó képességének legfőbb hívei (gazdagok között akad a legtöbb ilyen) mennyire el tudnak durranni, mikor éppen feléjük nyal vissza a fagyi. Mert ez erről szól. Egy burzsuj jobb elfoglaltságot is talál, minthogy egész nap a gép előtt kockuljon, így a ritkán lakott terület nagy része magasról tesz rá, hogy milyen internet van és mivel a 30 milliós autó, annak évi 800 ezres fenntartási díja és az asszonynak a 300 ezres gucci táska sem vágja földhöz, nem fog belehalni abba, hogy 20 megabitért fizet havi 10-15 ezret, mert úgyis alig használja, akkor is szörfözésre meg arra, hogy lefoglalja a következő repülőjegyet valahova.

    Marad az a maréknyi IT-s arc, aki abból él és szétbassza az ideg, hogy miközben a közmunkás vérpistike csak torrentezésre használja, addig neki sokgigás állományokat kell napi szinten le és még fel is tölteni (amiben az ADSL kiváltképp gyenge) és emiatt szopik fél napot az amúgy pár órás feladatával.

    De valahogy nem tudom sajnálni őket, mert mondom, ki lehet próbálni a panelt. A világ legélhetetlenebb környezete, két előnye van még, hogy nem kell házkörüli munkát végezni (hó, avar, stb.) és télen is egyenletes hőmérséklet van.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #158 üzenetére

    "számodra minden nyom nélkül, csak úgy elhussant ez a másfél év?"

    Arra gondolsz, amikor Dajcstomi bejelentette, hogy 2018-ra mindenhova elviszik a hipergyors 30Mbit-es netet EU-s pénzből, illetve a havi 1500 Ft-os szociális internetet? :DDD Attól még a különbségek megmaradtak és amiket említettem (ebből élő, homeworking IT-s szopik, illetve panelproli vérpistike meg gigabittel zúzza le a 4K videókat) még továbbra is adott.

    (#159) Cifu: "És szerinted miért használtam a "kevésbé kiépült körzetek" szófordulatot? Óbudán is van amúgy csodaszép környezetben ismerős a Hármashatár hegy alatt, neki is csak Telekom ADSL jut."

    Rá is áll, amit mondtam. Ha saját erőből szerezte, akkor az a havi + párezer nem vágja földhöz, ha nem tetszik neki, akkor lobbizzon vagy fogjon össze a környéken élőkkel. Ugyanezt le lehet vezetni az extra benzinpénzre, a tömegközlekedésbéli extra időre és minden másra. Végül eljutunk oda, hogy a rákosborzasztói lakos is deák téri infrastruktúrát követel az állam pénzén. Valamit valamiért. Írj egy listát, hogy szmog, közlekedés, zaj, zöldnövényzet, stb és skálázd és ez alapján döntsd el, hogy hol szeretnél élni és mennyi extra pénzt ér ez meg neked és/vagy mennyi áldozatot vagy hajlandó hozni érte (hó, avarlapátolás, fűnyírás, stb.)

    Ha meg az ölébe hullott, akkor nőjön fel hozzá, hogy méltó lehessen rá. Ha nekem holnap megjelenik egy rejtett amerikai nagybácsi és rám hagy egy beverly hills-i villát, nem itt a fórumon fogok sírni, hogy "közmunkásbérből hogyan tartom fenn a medencét meg a szaunát meg a klíma miatt keletkező áramszámlát miből fizetem", hanem igyekszem megoldani és felnőni a feladathoz.

    A Hármashatárhegyen ha csak egy telket is ad el romos házzal, abból 3-4 dél-pesti garzon panelt tud majd venni. Kettőt kiad 100+ rezsiért (ha vannak csótányok és balhés szomszédok akkor csak 70+ rezsiért), amiből munka nélkül is fenntartja a harmadikat és kockulhat napi 24 órában (mínusz alvás) a gigabites digivel.

    Bocs, de én tényleg nem tudok együttérezni ezekkel a "szerencsétlen sorsú" gazdagokkal, akik többtízmilliós, saját tulajdonú ingatlanban élnek és sírnak, hogy nincs tőkéjük.

    "A vége meg tényleg az, hogy nem érdemes hozzászólnom lassan, mindig beletaposok valaki lelkébe, aminek flamewar a vége, értelmes vita helyett..."

    Rohadtul nem erről van szó. Én saját tapasztalatból (is) beszélek, éltem az utcán és az internetet akkor is megoldottam. Nem szívesen hangoztatom, mert a végén még valami menedzser főkötsög is olvassa és rájön, hogy emelhetné a szolgáltatás árát, ha még egy csövesnek is telik rá, de valójában tényleg az internet rohadt olcsó és jó a mai világban itt Magyarországon. Az élelmiszer és a lakhatás (ami a két legősibb dolog) viszont valahogy mindig követi az inflációt és rohadt drága, kb. ingyen dolgozol az életed nagy részében, hogy csak ezeket kifizethesd. Így tehát hadd jelentsem már ki, hogy nekem még hányattatott életem ellenére sem okozott sosem gondot az internet. Ugyanez nem mondható el a magántulajdon védelméről (hol hagyjam a cuccaimat, ha nem vagyok jelen, hova rejtsem?) és a logisztikai problémákról (nem járhatom a várost 4-5 gurulós bőrönddel.

    De még az áram és az ivóvíz is nehézkesebb és jobban akadozik, úgyhogy ha valami miatt sírunk, akkor az az internet messze a sokadik a sorban.

    "Hogy ez ellentétes a szabad verseny szellemével?"

    A józan ésszel ellentétes. Hidd el, egy dologban biztos lehetsz még a legkorruptabb, legkizsákmányolóbb világban is: A profitérdek mindenek előtt van. Ha ténylegesen lenne profit (vagyis fizetőképes igény) egy adott szolgáltatásra vagy termékre, akkor az pillanatokon belül megjelenik az adott területen.

    De jelenleg az van, hogy így is rohadt sok hülyeségre megy el az adó és még az állami lopásokon felül is horror jóléti kiadások vannak (amit így is kevesel a nép), nem kéne még megfejelni sem azzal, hogy Mari néninek elviszik Piripócspusztára, ahol 3 informatikus örülne neki a 100 fős településen, sem pedig azzal, hogy a burzsujnegyedben fejlesztenek, ahol a lakosok nagy része 1. szarik rá és inkább utazgat és él, hiszen ha pénze van, akkor él, nem pedig a gép előtt szopik, 2. simán kifizeti akár a havi 30 ezres műholdas netet is ha annyira szüksége van rá, hiszen a még a Pomerániai törpespiccének is van saját bébiszittere.

Új hozzászólás Aktív témák