Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz mzso #22 üzenetére

    Mert nem olyan egyszerű ez a szituáció. A DARPA gyakorlatilag azt mondja, hogy x86 és ARM legyen kuka és kell egy új, hatékonyabb ISA. A gyártók erre lehet, hogy a problémákat látva rábólintanak elvben, hogy bizony ez a kijelentés helytálló, de ki fog programot írni arra az új ISA-ra, és mi lesz a régi alkalmazásokkal?

    Szóval előbb azt kell megoldani, hogy ha folyamatosan az ISA leváltásával érjük majd el a gyorsulást, akkor a programok fussanak az új ISA-n is. Na ezért nincs ezekről hír, mert a DARPA véleménye csak kimondva egyszerű. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Ed3r_X_ #25 üzenetére

    Igen. Meg úgy összességében kellene valami új elv arra, hogy az ISA folyamatos leváltása ne legyen sose gond.

    (#26) ddekany: Tervezéstől függ. De az x86 és az ARM is pokoli komplex már, és ahogy egészülnek ki ezek, annál jobban bonyolódnak, és ez rányomja a bélyeget a pJ/FLOP-ra, ami magas lesz.
    A DARPA elsősorban azt javasolja, hogy ne csak skalár ISA-kat tervezzenek a cégek, mert azok sosem hatékonyak. Mivel a jövőben úgyis durván kell párhuzamosítani, így párhuzamosságra tervezett ISA lenne a legjobb. Az implementáció szintjén sok lehetőség van. Igazából a legjobb javaslat pár processzormag skalár ISA-val, de FPU nélkül. Ennek a feladatát egy rakás koprocesszorként működő multiprocesszor venné át párhuzamos ISA-val. A pJ/FLOP mutató szempontjából messze ebből lehet a legtöbbet kihozni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz ddekany #41 üzenetére

    Is-is, nyilván a DARPA nem hülye ... tudják, hogy az ARM és x86 kompatibilitás fontos. De elég sokat foglalkoznak azzal a kérdéssel, hogy mi lesz, ha vége a CMOS-nak. Tehát várják a reálisan kivitelezhető ötleteket, és azokat támogatják.

    (#44) mzso: Azért ez nem teljesen így van. Minden jöttmentnek nem adnak pénzt. Ha valaki előáll valamivel, és bemutatja azt a világnak, vagy csak a DARPA-nak, és a szakértők úgy ítélik meg, hogy ebből akár lehet is valami, akkor arra adnak pénzt. Tehát ha azt olvasod, hogy valakinek adtak zsetont, de nem írják mire, akkor zárt körben azért a DARPA megnézte.

    Nyilván, ha a gyártók összeállnának egy kezdeményezésben, hogy valami egységes megoldást keressenek a problémára, akkor az lenne a legjobb. De kicsi az esélye, hogy ez megtörténjen.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák