Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sweet Lou 6

    addikt

    válasz erdoke #11 üzenetére

    A vicc az, hogy Appleék sem a nulláról kezdték a WebKitet (a KHTML-ből fejlesztették ki)

    sweetlou6.wordpress.com

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #15 üzenetére

    azok nem a sense ui miatt voltak? mert ha nem, akkor miért nem perelik a samsungot, lg-t és motorolát is miattuk? illetve miért nem a google-t vagy az open handset alliance-t perelik eleve?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #20 üzenetére

    de akkor miről is bezsélünk? ha oda-vissza szabadalomsértések mennek, akkor miért lenne bármelyik jobb a másiknál? arról nem is bezsélve, hogy addig szabadalomsértés, amíg nem függünk a másiktól... büdös az egész.
    amúgy az, hogy ki oem és nem, az egy dolog, de az android rendszer jogi tulajdonosa az oha, és így gondolom ha az alap rendszerben lenne gond, akkor őket kéne perelni, nem egy oem-et. mert akkor az oem mondhatná, hogy bocs fiúk, de mi csak így kaptuk, pereljétek a a szoftver megíróját.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #23 üzenetére

    rendben, ez érthető, de akkor nem állja meg a helyét igazából az a kijelentésed, hogy 'hol lennének akkor, ha olyan rendszert kellene írniuk, ami nem sért szabadalmakat'. mert konkrétan a rendszerük nem sért, csak az oem-ekre hárítja a licenszelés procedúráját.

  • n00n

    őstag

    válasz erdoke #23 üzenetére

    Google miért nem gyárt okos telefont? Akkor a Nexus One mi? Azt ő gyártja, nem?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #29 üzenetére

    azért ez a szabadalmi rendszer bénasága is egyben. ezzel megnehezítve, hogy belépjen új cég is a nagyok közé.
    ettől még nincs semmi baj az androiddal. vagy attól technikailag jobb rendszer lenne, ha a google átvállalná a szabadalmi díjakat? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz erdoke #53 üzenetére

    Köszi az infót, ennek nagyon örülnék, meg egy jól működő GPU gyorsításnak is... :U

    (#54) sheratan: A GTK integráció és az ibus nálam nem volt eddig téma, de elfogadom, hogy neked ezek fontos dolgok. Képkirajzolásos problémát eddig nem tapasztaltam.
    Az iron azért jobb, mint a króm, mert nem kémkedik utánad. Sztem elviselhető késéssel jönnek a verziók a krómhoz képest, ennyit nekem lazán megér a nagy testvér kikerülése.

    Najó, ha már mindenki rangsorol, akkor én is.

    1. opera
    2. Iron
    3. Safari & FF - holtverseny

    Más böngészőt nem ismerek. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bluegene

    addikt

    válasz erdoke #74 üzenetére

    1. nem tudhatják ki ül a géped előtt, lehet barát is családtag
    2. sztem csak gépek figyelnek, emberek nem, ezért jó a google keresője, nem azért vezetnek statisztikák h ellened felhasználják(hisz semmit sem bizonyít mert mondtam bárki ülhet ott), hanem érted hogy könnyebben megtaláld
    3. kit érdekel egyébként is milyen márkájú fűnyírót nézegetsz, van elég ember h téged megfigyeljen? aki nem bűnöző annak nincs mitől félnie, de sztem a bűnözőnek sincs hisz ez nem bizonyíték

    4. ez meg badarság h a "opera megvéd", látom az előző ember nagyon bekajálta

    egyébként is túl fapados a Chrome. minimalista, letisztul egyszerű dizájn

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #80 üzenetére

    Tejesen rendben van, hogy neked bejön az opera 100-az-egyben funkcionalitása. Kicsit hülyeség lenne szubjektív dolgokon pörögni, bár nem árt megérteni, hogy levelezőt, sticky notes-ot, chat-et, widget-eket, meg a sok -- szerintem -- felesleges yet-another stuffot az emberek többsége már más alkalmazás formájában használja, így javarészt felesleges fejlesztések. Esetleg a unite az, amire azt tudnám mondani h van benne fantázia, de sokan még erre is legyintenek. Fejlesztőként (szerintem) a böngi az elég gyenge pont, bármennyit is optimalizáltak rajta, lehet látni h március óta folyamatosan foltozgatják a "végleges" változatot.

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #92 üzenetére

    Hááát ennél többet a chromium sem fog tudni rólad, mint amit felsoroltál, úgyhogy titkolózási alapokon eléggé okafogyott a tartózkodás.
    Amúgy nekem van egy olyan rossz szokásom, hogy a felesleges dolgok egy idő után égetni szokták a tenyeremet. Másrészt meg arra céloztam, hogy a felesleges dolgok nem játszanak érvként egy böngészőválasztás esetében -- sztem másnál sem -- pláne ha nem reklámozzák. Harmadrészt a megítélésem szerint könnyedebb, és netes tartalommal szemben általánosabb még mindig a chromium (a FF meg fejlesztési alap). A használt guglis szolgáltatásokkal, omnibarral még kényelmes is.

    (#93) Dave™ a gugli reklámokat jelentet meg bárhol/bárikor, ha ismer, ha nem. Ha netán ismerne, akkor kicsit célzottabbnak vélt reklámokat dob. A mobil szolgáltató eladja az adataidat, és különféle marketingakciók keretében zaklatni kezdenek hülye cégek idióta ajánlatokkal, és még én érzem zavarban magam, amikor mondat közben hajtom el a "kisasszonyt". Melyik történik meg? Melyik a tenyérbemászóbb?
    Nnaiv vagy a hazai szolgáltatói gyakorlat és igazságszolgáltatás tekintetében. Egy ügyfélszolgálatos "kolléga" szabályos magánnyomozást folytatott egy nem túl közeli ismerőse kérésére is. Nem kúrták ki, még zsebpénze is lett. Szerinted...? És ez még csak a leggyermetegebb oldala a dolognak. Amúgy meg: viszont, ha gondolod vedd magadra

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #95 üzenetére

    "Könnyedebb" - gördülékeny, nem esetlen, egyszerűbben használható (stb szinonímák) a többihez képest

    "Általánosabb a netes tartalommal szemben" - X a teljes internet Y, amit a chromium vissza tud adni, Z amit az opera. A teljes reláció empírikus alapon X > Y > Z

    Ha nálad az a 4-5 bővítmény FF-módjára belassít, akkor valamit nagyon rosszul csináltál. 5 nálam is van, és kimérhetetlen a különbség, nemhogy érezhető lenne.

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #97 üzenetére

    Nem véletlenül használtam a "megítélésem szerint" prefixet. De akkor abban egyetérthetünk, hogy ez a security szöveg már nem játszik? Megjegyzem én is emiatt adtam be a derekamat chromium tekintetében, mivel nem volt nagyobb "félnivaló", mint más böngiknél, (ellenben böngészési biztonság terén meggyőzőbb a frissítés/sandbox/miegymás tekintetében is) és nálam már nem volt lényeges h az opera zárkózott egyet.

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #99 üzenetére

    Súr, akár... Lényegében maradt még valami kifogás a privacy tekintetében?

  • julius666

    addikt

    válasz erdoke #97 üzenetére

    Az, hogy milyen egyszerűen használható, egyéni ízlés kérdése. Ahogy írtam korábban, jobban le tudom magamnak csupaszítani az Operát, mint a Chrome alapbeállítása, és akkor ott vannak a billentyűparancsok és egérmozdulatok, amivel mindent egyszerűen elérek.

    Ugye feltűnt neked is, hogy az újabb operák designja egy az egyben chrome koppintás?(ha nem a 6-os chrome lenne fönt, amiben változtattak egy kicsit a dolgon, akkor még a gombok sorrendje is ugyanaz lenne!)

    Már nem azért, de amíg az operának a régi, szerintem meglehetősen ratyi designja volt, addig a chrome volt a "designilag és funkcionalitásában egyaránt fapados böngészőnek gúnyolt valami". Most, hogy az opera pofátlanul lenyúlta a designját, most ugyan olyan "letisztult, kényelmesen használható" lett hirtelen, mint a chrome. A chrome már "csak" funkcionalitásában fapados - mert ugye a kiegészítők "szarok", meg "lassítanak", stb. (és penge tudom hogy nem működnek https-es oldalakon - bár ez engem nem zavar, sőt szerintem jobb is így - illetve az adblock része valóban használhatatlan, de az operának is megvannak a maga hibái).
    Persze ha ezt a modellt követnék operáék is, és kidobnák a minimum 90%-ban nem használt, felesleges funkcióikat pluginekbe, és esetleg nem userscriptekkel kéne gányolni ha valamit akar az ember, hanem ott is egy gombnyomás lenne akkor megint csak a "ugyan olyan kényelmes és minimalista" lenne mint a chrome, mi?

    Valóban kiváló böngésző az opera, de azért a fanboykodásból vissza lehetne venni kicsit, mert elég uncsi ugyanazt hallgatni minden topicban.

    Edit: ja igen, a vicc hogy hiába nyúlták le a chrome designját, az egyik okot amiért ez a fejlécben lévő füleket kitalálták, rögtön el is b@szták: chromeban elég felrántanod az egeret az ablak tetejére, és máris fület váltasz/mozgatsz, egy kattintásra, mert a lapfülön van kapásból az egered. Operában neeem, ott be kellett rakni 2 pixelnyi hézagot, hogy még véletlenül se legyen ilyen egyszerű, vissza kelljen húzni az egeret. Nem azt mondom, nem egetverően nagy probléma, de iszonyat idétlen baki, és GÁZ.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz erdoke #103 üzenetére

    Igaz, a Chrome fanboykodás sokkal trendibb.

    Nagyon nem én fanboykodom, én majdnem ugyanúgy szeretem az operát is mint a chrome-t. Mind a kettő egyaránt kiváló böngésző szerintem.

    ki mit honnan nyúlt le (WebKit motor, füles böngészés, SpeedDial, online szinkronizálás, hogy csak párat említsek)

    Neked igen komoly szövegértelmezési problémáid vannak. Nekem nem azzal van bajom, hogy az opera lopott. Lesz@rom, sőt örülök neki hogy végre használható GUI-t kapott. Nekem a fanboy hozzáállással van bajom, hogy amíg az opera designja a régi volt, addig a chrome sz@r volt, most hogy a szent opera a chrometól nyúlta a designt, most hirtelen jó lett az is.

    De azért átfutok a listádon, csak hogy tisztázzuk:
    WebKit: ennek egyrészt nem értem mi köze van az operához, illetve opensource. Ennyi erőből az Opera meg lenyúlta a VP8 dekóder implementációját.
    füles böngészés: jó, de ez azért már alap manapság. Ebben igazad van, de ezt mindenki akibe szorult egy kis felhasználóbarátiság, az lenyúlta.
    SpeedDial: ebben teljesen igazad van, ez tényleg pofátlan nyúlás, egy az egyben. Bár ezt a featuret én sosem használtam, nem láttam sok hasznát még.
    online szinkronizálás: remélem viccelsz, ez aztán marhára az opera nagy innovációja.

    Operában évek óta van egérmozdulatos tab váltás (nem kell a fülek közelébe se vinnem az egeret), amikor Chrome még a fasorban se volt, te meg pár pixelen parádézol? LOL

    Ki parádézott? Idézem: Nem azt mondom, nem egetverően nagy probléma, de iszonyat idétlen baki, és GÁZ.
    Az gérmozdulatokat meg szerinted hány százaléka használja az amúgy is fantasztikusan nagy felhasználótáboruknak? Ja bocs, én kérek elnézést, elfelejtettem hogy az operát a felvilágosult IT-értelmiség™ használja, akik a temérdek fícsör minden zamatát gondosan kiélvezik, nem úgy mint a netprolik™ akiknek ott van a "fapados" és "harmadosztályú" króm meg exploder, azt abban malackodnak.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #103 üzenetére

    Látom nem sikerült elolvasni a topicban az ezzel kapcsolatosa ellenérveket; gondolom fanboyság okán. Amúgy jössz itt a chrome-fansággal, miközben egyelőre te és a kollégák fikkatják a chrome-ot, amit páran cáfolunk.

    Mellesleg a feature-nyúlások témában hosszan lehetne visszafelé menetelni, és az opera is volt kitől vegyen pár ötletet, de a webkit motor is a khtml-re épül, amit licensz szerint bárki használhat így a khtml-re épülő konq forkja a rekonq is. Nembaj.

  • Bluegene

    addikt

    válasz erdoke #107 üzenetére

    a chrome is kopírozott persze

    de ő gyúrta össze először a nyertes design-t több böngészőből kiszedte a jó 5leteket, a rosszakat elhagyta; sikere kétségbevonhatatlan, gyors és egyszerű, a többi is ezt a designt másolja

    sokan leszólták még régen a Schumachert h átlagos pilóta csak jó az autója, mégis 7x-es világbajnoknak lenni nem semmi

    most meg leszóljátok a chrome-t mégis egy év alatt szinte triplázott elterjedségben

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #107 üzenetére

    Értem, de mint páran párszor kifejtettük, ez már nem böngészőfüggő dolog. Sőt azt is, hogy a sok informatikus vénájú kommentelő kínosan ügyel arra, nehogy a böngésző visszaküldje apucinak, hogy rákerestél egy fényképezőgépre, miközben a mindennapos adatvédelemmel kapcsolatos problémák fölött nagystílűen átsiklik. Ennyi az egész, meg reakció a fikkantásokra. Kifakadós/troller stílusú fikkantásra milyen stílusú reakciót várnál?
    Még valami az X-Y-Z relációhoz: valószínű, hogy nemcsak nekem tűnik fel a dolog, mert az lehet, hogy te egy olyan körben netezel, ahol a Z kvázi az X-nek tűnik, de sokan meg más dolgokat használnak.

    Webkit meg a KHTML-ből lett, nem magától... A speed dial jó ötlet volt, de a chrome gyakoriság szerint magától szortíroz (ezt állítottam én is át az operáéhoz hasonló megoldásra), ellenben az opera is "nyúlhatna" már magának egy normális layout engine-t, ha ennyi idő alatt nem sikerült kicsiholni :)

    (#109) Dave™ világos: aki operát használ, okkal teszi, a többiek meg fanboiok. Amúgy állatira nem erről volt szó, hogy az opera vagy a chrome űberebb, hanem arról, hogy a chrome szerintetek azért ilyen népszerű, mert a szemetek reklámozzák, terjesztik, és a sok hülye birka meg fel nem fogja mekkora (már rég nem létező) veszélyben van. Amúgy azért szoktam le az operáról, mert a layout engine lehet h gyors, de még a FF-é is jobb, nemhogy a webkites böngik. De az eddigi vita jóformán csak a fanboykodásról szólt

    (#111) moonman ja, főleg az a ~30% gusztustalan, amit megint hoztak rajta.

    (#113) Dave™ 19 kiegészítő kapásból csak az egérgesztusos funkcionalitásról szól, lehet választani, dehát a legtöbben arról sem hallottak h vannak ilyen kiegészítők.

    (#114) HelloWorld ez a skin téma télleg elég ütős érv a chrome ellenében. A kiegészítők, és opera 100-in-1 hozzáadott funkcióinak nem ismeretét tekinthetjük kb egyforma súlyúnak.

    (#117) Sweet Lou 6 Elég sok alkalmazás leszarja a KDE-t, mivel a KDE is leszarta az alkalmazásfejlesztőket, de a felhasználókat is a v4-re ugráskor. A FF integrációját kubi alá pl a kubi csapat oldotta meg, nem a mozilla

Új hozzászólás Aktív témák