Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz HelloWorld #114 üzenetére

    Ami neked jó és könnyen kezelhető, az másnak átláthatatlan és nehézkes.

    Tény, mindenki kicsit más. Ettől függetlenül lehet olyan GUI-t készíteni ami mindenkinek jól átlátható és könnyen kezelhető. Van akinek jobban fog tetszeni, van akinek kevésbé, de mindenkinek kényelmes. Csak hogy példát is mondjak, ribbon. A betanított ofiszkezelő gizikéken és néhány csodabogáron kívül aki 10 percnél tovább használta és kiismerte hogyan működik, azoknak be szokott jönni. De ez most így offtopic, ez csak a személyes véleményem volt.

    Egyébként Dave nem a skinezésről beszélt itt, hanem arról, hogy szinte minden gombot/panelt/eszköztárat oda rakok Operában, ahova nem szégyellek.

    Tisztában vagyok a dologgal, annó a 9.x-es időkben én is operás voltam. Én is átraktam a fülsávot oldalra, még büszke is voltam magamra hogy milyen sok helyet csináltam felülre (16:9-es monitorom van). Hetekig használtam úgy, de marhára nem állt kézre. Aztán áttértem krómra ahol alapból nem is foglalt helyet a fülsáv (akkor még nem ez az új designja volt az operának, ugye).
    Meg megint csak azt mondom, felesleges. Csináljanak egy jó GUI-t (mint ami most van pl.), és ne nekem kelljen állítgatnom.

    A skinezés az egy másik dolog, de hogy Chrome-hoz nem találsz olyan változatos skineket mint Operához, azt garantálom neked.

    Nem is kell. :P
    Engem is beszippantott annó még a szkinezős őrület XP alatt, mindent szétszkineztem amit csak értem. Aztán arra kellett rájönnöm, semmivel sem javítja a használhatóságot. A színtéma legyen állítható meg esetleg vmi nagyon lightos minták legyenek, azt kész.

    Na, ne már. Nézz rá újra az általad linkelt képre. Ha szerinted ugyanaz, akkor szívesen ajánlok neked egy jó szemészeti szakrendelést

    Mi olyan eszetlenül nagy különbség? Hogy ami a chromeban jobb oldalon van menü az operában felkerült a lapfülsávba? A gagyi, helyzabálós státuszbár? (tudom hogy el lehet tüntetni, légy szíves ne hozd fel megint). Vagy hogy (szerintem teljesen feleslegesen) különszedték az url-bart és a searchbart? Ezek szerinted az ordító különbségek?

Új hozzászólás Aktív témák