Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tetsuo #135 üzenetére

    "kompromisszumos megoldást javasolva akkor is, amikor igen vagy nem lenne a helyes válasz."

    Szerintem a kompromisszumokra törekvés általában a legjobb megközelítés konfliktusok esetén. A túl "egyértelmű" igenek és nemek következményei meglehetősen sokszor tragikusak. A konfliktusok kiélezése még annak is súlyosan árthat, aki sokkal erősebb az ellenfelénél, és az okosnak is érdekében áll a hülyék véleményét is figyelembe venni. Még akár az is kiderülhet, végül az okos látja be, hogy most éppen a sok hülye mentett meg egy elfajulás felé menő helyzetet. Mert ez meg a másik: sokan hajlamosak túlbecsülni az emberek közötti ilyen-olyan eltérések fokát.

    Mondom ezt úgy, hogy én se vagyok annak a híve, hogy szavazzon mindenki feltétlenül. Teszthez kötném; nem túl nehézhez, de kelljen érte csinálni valamit. Illetve az se ártana még, ha felajánlanának mindenkinek a szavazata helyett egy zsák krumpli árát, aztán lehet dönteni. Vagy szavazol, és nem kell ez a pénz, vagy nem szavazol, és kapsz némi aprót. Kinek mennyit ér a saját szavazata ugye.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák