Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    Pfff. Amire már 6 milliárdot elköltöttek, aztán egyszercsak "füstbement terv" lett belőle.
    A pénz persze sehol, felelősök nincsenek, Tarlós csak széttárta a kezét, hogy "ő nem is tudott róla". :(((

  • nyisziati

    veterán

    válasz Alg #16 üzenetére

    Na ja.
    Meg nem 1000 típust rendelni, hogy minél nagyobb logisztikai kihívást jelentsen az alkatrész-rendelés/mentés/szerelés, hanem 1-re redukálni a rendszerbeállított típusok számát. :(((

    Az a "25 érintőképernyős automata" meg tényleg értelmezhetetlen, mert jelenleg kb. nálunk a kerületben van annyi, tehát országos szinten két nagyságrenddel több egységre lesz szükség... :U (minimum)

    NFC-s, okosórás stb. fizetésről és hasonló nyalánkságokról nem is szólva.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Dr. Akula #62 üzenetére

    Pont ez jutott nekem is eszembe :DD
    19 év és némi átalakítás után végre méltó helyet találnak nekik.
    Mondhatni ez is egyfajta szakmai csúcs. :DDD

  • nyisziati

    veterán

    válasz NandoXXL #64 üzenetére

    Ez maga a liberális törvénykezés hibája.
    Ha a rendőrnek meglennének azok a jogosítványai, mint 30 éve, ezek az alakok még Bp.-ről is ki lennének tiltva és re.f.-esként 5 naponta jelentkezniük kéne a helyi kapitányságon. A kmk. miatti futkosóról nem is beszélve.

    De hát ma már a sok ingyenélőnek jogai vannak... :(((
    Ahelyett, hogy a kötelezettségeikkel számolnának el. Mármint azok teljesítésével. Mert a jogaikat csak utána igényelhetik.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz ricsi99 #66 üzenetére

    Én nem, de kollégám egyfolytában nyomatja. :DDD
    Biztos hatással van rám.

    Bár azért én is változom. Egykori masszív szadeszosból mára középhátvéd lettem. Jobb oldalon.
    Meggyőződésből.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz arty #68 üzenetére

    "A liberalizmusról nyilvánvalóan nincs fogalmad,"
    DEHOGYISNEM. Ezért is hagytam föl meggyőződésből a támogatásával. Legalábbis jelentős részben.

    "30 éve apámat a hosszú haja miatt vegzálták, az egy jó dolog, hogy ma ezt nem tehetik meg, mert JOGAINK VANNAK. Nem csak a csövesnek, neked is. Apámnak is."
    Ez a liberalizmus egyik külső jegye.
    Én a belső tartalomról beszélek.

    "Attól, hogy kötelezettségeid is vannak, még lehetnek jogaid. Nem bonyolult."
    Aból viszont, hogy a kettőt fölcseréled, és a jogokat a kötelezettségek elé helyezed, máris egy csomó bonyodalmad fog származni. A társadalomnak meg pláne.

    "Egyébként te már lassan 10. éve illiberális demokrációban élsz, jó lenne lassan észrevenni és élvezni :D"
    Én a liberalizmust elsősorban az erkölcsi oldalon szoktam figyelni, kevésbé a politikain. Ott elég erősen haladunk a lejtőn lefelé.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz MageRG #70 üzenetére

    Na hát azért nem cseberből vederbe. Igaz, 30 éve még jóval távolabb volt a kettő egymástól (SZDSZ - MDF), de mára ez a különbség politikai szinten csökkent.

    Ami viszont nőtt, az az erkölcsi (és itt most nem a kormányzati lopásokra gondolok).
    Amit a liberálisok csinálnak a drogosvédelem és a gendermozgalom kapcsán, az több, mint botrányos.
    Pedig abszolút nem vagyok egy prűd ember, de ez már olyan szintű megerőszakolása a természetes nemeknek és az életnek, ami számomra elfogadhatatlan.

    Ja és sokmindent a hanyatló nyugaton se tudnak megoldani. Egy dán lányt meg akart erőszakolni egy migráns, erre a lány lefújta paprikaspray-vel majd elszaladt. Később per lett a dologból és a lányt marasztalták el (!), a migránsnak meg kártérítést fizettek a "jogai megsértése" miatt.

    Vagy tavaly amikor Svédországban megerőszakolt több migráns egy helyi lányt, és élőben (!) felrakták a Facebookra. Majd kimondatták a lánnyal, hogy "ez nem erőszak volt, ő is akarta". :Y :Y :Y

    Na EZEK AZOK A "JOGOK", amikről beszélek. Hogy bűncselekményeket álcáznak "jogvédelem" címén. Miközben szó se esik arról, hogy mit is tett az adott migráns az országért? Dolgozik? Hasznos tagja a társadalomnak?
    Ha nem, úgy kéne kipenderíteni, hogy attól kolduljon.
    Nem beszélve a többezres esetről Angliában, ahol a hatóságok több, mint 10 (!) éven keresztül elnézték, hogy egy helyi migránsbanda azt tegyen angol lányokkal, amit akar.

    Na ilyenkor vágnám ki az összes "jogvédő liberálist", mint a kutyakakit.
    Ember, ELSŐ a kötelesség!
    Majd utána jöhetnek a jogok - feltéve, hogy nem egy bűnözőről van szó.
    Hiszen egy bűnöző már ELEVE nem jogosult bizonyos jogok gyakorlására, hiszen súlyosan megsértette MÁSOK JOGAIT.

  • nyisziati

    veterán

    válasz MageRG #72 üzenetére

    "Fogalmam sincs miről beszélsz, de azt gyanítom hogy propagandaforrásokból tájékozódsz, nem tények alapján."
    Aha. 2006 Kuncze Gábor? Ha megnyerjük a választásokat, legalizáljuk a drogfogyasztást?

    "hanem mert olyan sprét használt, ami nem legális az országban."
    Oké. ha csaj lennél, szerintem ez lenne a legkevesebb problémád. Ha fegyver lett volna nálam, szerintem én ott helyben lelövöm, az tuti.
    (Utánanéztem: semmilyen paprika spray nem legális Dániában - úgyhogy ez ismét a liberalizmus hülyesége).

    "olcsó hangulatkeltés": na ezzel most nagyon felhúztál. The Washington Post [link]
    Plusz, amit te idéztél, abban is több szó esik migránsok elleni szexuális támadásokról.
    Úgyhogy ez NEKED volt egy csúnya öngól.
    Másik cikk: dán night clubok nem engedik be a migránsokat, mert tiszteletlenül viselkednek a nőkkel szemben. [link]

    Svéd lány esete (Wikipédián!!!): Uppsala gang rape. [link]
    Hogy a viharba nem találtad ezt meg?!

    A rotherhami migráns maffia: több, mint 1400 (!) kislányról van szó! [link]
    És nem kuruc (azt nem is szoktam olvasni), hanem FORBES!!!

    Olcsó hangulatkeltés, te jól vagy ember?!?!?!? A második vh. óta nem voltak ilyen tömeges erőszakolások, mint mostanában a muszlimok által!!!

    "Na erre írta arty nagyon helyesen, hogy itt komoly értetlenség forog fenn.
    De, jogosult."

    vs.

    "De a liberalizmus egyik alapvetése, hogy addig terjednek a jogaid, amíg azzal nem veszélyeztetsz másokat."

    Nahát erről van szó. NEM LEHET JOGOSULT, ha megsértette a másik jogait. Az értetlenség nem az én részemről áll fenn, ti nem tudjátok megérteni, hogy abban a pillanatban, ahogy a támadó megsértette a kislány szabadsághoz, érintetlenséghez, békés polgári élethez való jogát,

    ONNANTÓL KEZDVE Ő IS ELVESZTETTE MINDEZEKET A JOGOKAT! EGÉSZEN ADDIG, AMÍG MEG NEM KAPTA A BÜNTETÉST, és el nem ismerte azok jogosságát, majd ígéretet nem tett arra vonatkozóan, hogy a jövőben tartózkodik a jogsértő magatartástól!!! Plusz ezután a felügyeletet is el kell tűrnie, hogy monitorozzák szigorúbban a tevékenységét, hogy fennáll-e a bűnismétlés lehetősége.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz arty #77 üzenetére

    "Akkor átfogalmazom: amit te liberalizmusnak hiszel és nagatívumként éled meg, az esélyesen nem az eszme része, csak a körülmények okozta tehetetlenséged keres bűnbakot."
    Nem az eszme része, hanem a következetesen végigvitt törvénykezés, illetve az erőszakszervek kezének liberális "lefogása" okozza ezt a tehetetlenséget.

    Mert valóban nem lehet fogdosni a nőket, de ha már paprikaspray-t se tarthatnak és a rendőrségi bejelentés után részvét helyett büntetésben részesül, mert meg akarta védeni magát, akkor ez bizony a céltévesztett liberális törvények hibája.
    Régi lemez, de igaz, hogy "régen ezt a rendőr/csendőr két pofonnal elintézte".
    Sőt, akkoriban még ilyen molesztálási eset sem igen volt, mert előre lehetett készülni a végeredményre.
    Ja és ezek nem kretének, hanem a vallásukból fakad, hogy a nőket tárgyiasítják. Nem ugyanaz!

    "Nem, egy liberális demokráciában ezek az emberek pont úgy kerülnének ELMÉLETBEN börtönbe, mint ahogyan egy kommunista diktatúrában. "
    Na hát ez az. Csakhogy az elméletet és a gyakorlatot masszív fal választja el egymástól, különösen liberalista szemléletű országokban.

    Én egyébként mégcsak nem is a kommunista diktatúrát sírom vissza (ezért is lettem SZDSZ támogató), hanem a rendfenntartás valódiságát.
    Ez, ami most van, vicc, de komolyan.
    A Hős utcában párban sétálnak a géppityus őrök a cigányok meg röhögve hordják előttük szakadt kocsikban a ki-tudja-mit?!
    Komolyan, vicckategória.

    "Előbbiben - pusztán a hajad miatt - viszont nem kell tartanod zaklatástól."
    Ohh, ohh. Azért én emlékszem még időkre, amikor Angliában is rendőr állította elő a hosszúhajút és levágatták normál méretűre... ;) Meg az USÁ-ban is mérték a strandokon az úszószoknya térd fölötti hosszát...
    Liberális demokráciákban is változnak a dolgok.
    De most már egyszerűen túl sok lett megengedve.

    Azt a norvégot, Breiviket is ott helyben le kellett volna lőni. Most meg balhézik 78 ember kivégzése után, hogy miért csak PS2-n játszhat, miért nem kap újabb konzolt... :Y
    Ausztriában láttam egy belső fotót börtönről, nálunk nem minden wellness-szálloda üti meg azt a szintet. :Y

    Az az osztrák pali is, aki a Hummer-jével halálra gázolta a magyar rendőrt, 28 komoly esete volt már a helyi rendőrséggel. RÉG le kellett volna már csukni, akkor nem hal meg egy kétgyermekes családapa. :(((

    "Én azt gondolom, hogy igenis drogozhassak (ahogyan ihassak is), ha kedvem tartja és másoknak nem ártok vele."
    Szerintem meg ne. Én még a piálásnak is komolyan gátat szabnék. Nemzeti Italbolt, személyi, központi nyilvántartás a fogyasztott alkohol mennyiségéről, havi limit. Kész.
    Max. 30 doboz sör, 1l tömény, 2l bor. Kivétel: esküvő. Slussz.
    Így is 1 millió látens alkoholista országa vagyunk.

    "Hjaésmég: tiltsák be a kaktuszos avatárt, mert botrányos!"
    Szervezz ellene tüntetést! ;]

  • nyisziati

    veterán

    válasz MageRG #75 üzenetére

    "Azért meg kell kérdeznem: hogy jönnek ezek a sztorik a liberalizmushoz?"
    Szerinted 1400 kislány szexuális molesztálását több, mint 1 évtizeden keresztül milyen másik rendszer engedte volna meg?
    A pedofíliát még diktatúrák sem szokták támogatni.

    "De a restriktív törvény mióta a liberalizmus (szabadelvűség!) sajátja?"
    Nem a sajátja, de amilyen formában alkalmazza, abban mégis. Mert jelen esetben (IS!!!) a védekező embertől megvonta az önvédelemhez való jogot egy nevetséges hivatkozás alapján!
    VAGYIS NEM TETT KÜLÖNBSÉGET ÉLETVÉDELEM ÉS EGY ADMINISZTRATÍV JELLEGŰ TÖRVÉNY KÖZT! Kvázi fontosabbnak ítélte egy kifogásolható eszköz használatának tiltását, mint az adott személy élethez/becsülethez való jogát!!!

    Holott egy állam elsőrendű feladata (lenne), hogy a polgárait megvédje az idegenekkel és/vagy törvénytaposókkal szemben!

    "Mi lett a támadónak fizetendő kártérítéssel? Az igaz volt? Vagy hangulatkeltés?"
    Kit érdekel? Ez neked a legfontosabb, miközben támadó muszlimok özönlik el Európát (Franciaországban 7 millió, németeknél 2-3), akik nem tisztelik sem az örökségünket, sem a személyünket, csak a pénzünk, a földünk és a nőink kellenek nekik!
    EZEKNEK akarsz te kártérítést fizetni??? Milyen hazafi vagy te?

    "Vagy lehet, hogy a bevándorlási politikát kritizálnád? Jó, hogyan?
    Ha a megfelelő teszteken nem akadtak fenn, akkor honnan a viharba tudták volna a hatóságok, hogy ezek bűnözők lesznek?
    Mégis mit tehettek volna a hatóságok? Mert utólag nem csak lesittelhetik, hanem ki is utasíthatják őket."
    Ennyi. Kifele az össze muszlimmal. Vagy amennyit csak lehetséges. Szigorítani, szigorítani, szigorítani a törvényeket. Ráállítani a jogászokat, kodifikálni a jellemző magatartási mintáikat, mint üldözendő cselekedetet és kihajítani a csába az összes kecske....t.

    "És bocs, de ez meglehetősen primitív szemlélete az igazságszolgáltatásnak."
    Lehet. De van, ahol ezt alkalmazzák. És jobb lesz megszokni, mert hamarosan szembe kell nézni vele.

    "Az elkövetőnek miért kellene elismerni a büntetés jogosságát? Ha mindenki hazudhat mennyire működne ez? Semennyire.
    A monitorozást hogy érted? Rajtakapnak gyorshajtáson, és egy évig a sebességmérőd jelent a zsaruknak?
    Egyébként van hasonló dolog, pl. volt bűnözök rehabilitációjánál is használják."
    Ezek mind arra kellenének, hogy lemérjék, megjavult-e az illető, vagy maradt előember.
    Aki hosszú időn keresztül is az utóbbi, azzal a fentebb megjelöltek szerint kéne bánni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák