Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Infinight

    csendes tag

    válasz Jim Tonic #36 üzenetére

    Annyiban lehet szoftverhiba, hogy a vállalkozó kedvűek mindenfélét ráaggatnak a drónra és nem számolnak a többletsúllyal. Ennek a szoftverben utána kell menni (pitch, yaw, roll, vertical értékek). Ugyanígy kell eljárni propellercserénél is. Sőt olvastam bejegyzést arról is, hogy különböző tengerszint feletti magasságok teljesen más viselkedést eredményeznek az eltérő légnyomás miatt. (párszáz méter vs több ezer méter) Ezek is mind a userhez vezetnek vissza az én meglátásom szerint.
    Modding szempontjából pont a Phantom széria a legrosszabb. Az enyém egy mezei Phantom 1 volt eredetileg. Az idők folyamán kapott egy Walkera két tengelyű Gimbal-t, egy GoPro Hero3-at, egy magasítót hogy mindezek elférjenek és 2 db külső akkumulátor tartót, a hosszabb repülési idő érdekében. Propeller védő is került rá, illetve a gyáriakat lecseréltem 9443-as carbon önfeszítőkre. Így a felszállási súly kb 1100gramm, 2 darab gyári akksival. A gyári beállításokkal ennyi teherrel gyakorlatilag repülhetetlen volt, alig tudta tartani a magasságát, bármilyen irányváltásra akkorákat sildeolt, hogy hihetetlen. Hosszas kísérletezgetés után jöttem rá a megfelelő értékekre.
    Te mit építesz? Melyik platform? Hány rotoros lesz? Mi lesz a lelke a dolognak? (vezérlés) :)

    Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

  • sityak

    tag

    válasz Jim Tonic #36 üzenetére

    pont mint minden mai kicsit is komolyabb FC, azok sincsenek különbül felvértezve, csak programozás kérdése, hogy adott szenzor adatra hogyan reagál a gép
    pl ne reagáljon hirtelen GPS adat ugrásra, mondjuk ha x mp-en belül több 10 vagy 100 m-rel odébb dobja a GPS adat alapján
    majdnem minden gépemen pixhawk vezérlőt használok, ilyen szempontból elég jól konfolható, ráadásul dupla GPS-el és 2 iránytűvel az ilyen jellegű hibák eleve elég nehezen jelentkeznek

    http://legipanorama.hu

Új hozzászólás Aktív témák