Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz szimpláncsak #103 üzenetére

    Nem drága, hanem cipő kell ;). Amúgy valamelyest tényleg jobbak a drágább cipők, pl. jobban tapadnak, de egy 1x ezer Ft-os is lehet közel olyan jó, mint egy 4x ezres. Én igyekeztem minél olcsóbban megúszni a dolgot, az első futócipőm egy 15k körüli Adidas volt (még most is megvan, bár már 1-2 szakadás van rajta - nem csoda, mert jó régi). Azt még magamnak választottam, de a következő cipőmet, egy Saucony-t egy ismerősöm (aki amúgy rendkívül jó futó, a maratoni rekordja két és fél óra körüli) segített kiválasztani. Csak akkor jöttem rá, hogy tényleg van értelme az ésszel végiggondolt cipőválasztásnak :B.

    A fő szempont amúgy az legyen, hogy mennyire kényelmes, és hogy milyen érzés futni benne, az összes többi humbug. Erre ugyanúgy lehet jó egy 10 ezres Kalenji is, akárcsak egy 50 ezres Nike. Én amúgy a Nike-kal nem igazán szimpatizálok (bár ez abszolút egyéni), de többek között az előbb említett márkákat nyugodt szívvel ajánlom :). Én lehetőleg 20k-nál nem költenék többet egy cipőre, ami most már sajnos nem könnyű feladat. Mivel nem nagyon futsz aszfalton, ezért célszerűbb terepre való cipőt venned. Az jó aszfaltra is, fordítva viszont már nem annyira - az aszfaltra való cipő nem bírja annyira a strapát.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák