Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #56474624 #41 üzenetére

    Nekem egy 120k-s rendszerem van, de adott esetben egy szokolrádióból is tudom élvezni ha a kedvelt zenémet adják. És ezt most nem viccből írom.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #56474624 #41 üzenetére

    A cuccom én magam válogattam össze, nem kevés jelentkezőből. Ebay-rol, ismerősöktől.
    Meg kellett egy pár konfigurációt hallgatni mire így összeállt. A Külső hangkártya 8 potenciális áldozat közül választottam ki -számomra- a legtermészetesebb hangút. Eljutottam odáig hogy most már a csöves témakörben nézelődök, sőt építek magamnak végfokozatot, dipól hangfalakat.

    Inputból halhatok mindenfélét, a tranzisztoros cucc most ott tart, hogy a leggyatrább minőségű forrást is teljesen neutrálisan szólaltatja meg, nincs semmi "zavaró" a hangjában akár napokig lehet hallgatni szoba hangerőn anélkül hogy hangosnak vagy fárasztónak érezném én vagy a környezetem. minden felvétel tartogat új élményeket akár többszöri meghallgatás esetén is.
    Nekem ez jelenti a zenehalgátas élvezete

    Következő lépés már kézenfekvő ;)

    Oda tessék beskatulyázni :B

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz #56474624 #70 üzenetére

    FLAC-> Libsamplerate (DSP)-> Crosfeed (DSP)-> ASIO-> Toslink -> PCM2707 -> NE5532 -> Sennheiser HD555

    Kb. Van 1-2 bottleneck. Dolgozom rajta, egy AKG K702 jól jönne, lehet is olcsón venni, a többi filléres vagy szofveres dolog.
    De mivel a crossfeed megnöveli pl a hangerőt a csatornákon, van olyan 16 bites ami már túlcsordul. 24 biten megfelezem a kimenetet azt szevasz. 16 biten már veszítenék a hallható tartományból.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz #56474624 #74 üzenetére

    Egyszer mindenképp fogok. Állítólag szebb a hangja. Szeretnék majd tervezni egy DAC-ot a jövőben, csak most a szakdolgozat fontosabb. Legjobb lenne, ha a D/A és az I/V konverter része moduláris lenne, ki lehetne próbálni többmindent.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • őstag

    válasz #56474624 #74 üzenetére

    Igen a tű forgás közben ha jól tudom befelé igyekszik de ezt kompenzálja a mechanika vagy a lineáris hangkar. Nagyobb probléma a vibráció, a mobilitás hiánya, tárolási méret, karbantartás, stb. Ősszességében egy kényes eszköz. Viszont van egy nagy előny a digitális techkel szemben. Nem véletlen, hogy régen koncertfelvételeket kétmikrofonos v. eljárással mesterszallagra rögzítettek és azt vágták LP-re. Ezt azért tehették meg, mert a legtávolabb ülő, leghalkabb hangszer is rögzitésre kerülhetett, a koncertterem összes akusztikai hatásaival együtt.
    A digitális technika a halk hangokat nem képes kezelni, pedig a fül még hallaná.

    Jelenlétérzet az, amikor a kialakult sztereó térnek van hiteles szélessége, magassága, mélysége, és az előadok, hangszerek jól pozicionálhatók, és érezni a felharmónikusokat is. CD-n az analóg szűrő vágása kiírtja a zene lelkét. Egyáltalán nincsenek felharmonikusok. Miért mondják meg, hogy mit hallok, érzékelek?

    A mai zenei ízlés teljesen megváltozott, aminek nem sok köze van az élő zenéhez. Generációk nönek fel Hip-Hop zenén aminek nem sok köze van a reprodukcióhoz. Ma már nem a technikán mullik az zenei anyag jósága, hanem a hangmérnök izlésén, aki a sok cstórnát próbálja úgy keverni, hogy minnél ütőssebb legyen, de az köszönőviszonyban sincs azzal ami a studióban folyik. A zene nem más. Mint az érzelmek tolmácsolása, ezért mind a két stílusnak van létjogosultsága, de ma a súlyozással nagyon nagy baj van.

    A fejleszésekkel meg az a baj, hogy elméleti-matematika szintjén dolgoznak. Megépítenek egy kifogástalan paraméterekkel rendelkező eszközt, 0dB szint, tökéletes átvitel, ultra alacsony torzítás, és mégsem szól jól. Itt jönnének a képbe a hozzám hasonló kreatív vájtfülüek, akik a kockákon túlmutatnak.
    Soha nem fog visszajönni az analóg, hacsak nem lesz egy kiberháború. Aláírom, hogy a digitális technika sokkal szélesebb körű, nagyobb szabadságot add, de az szabványoknak nagyon elkúrták.

  • #27483136

    törölt tag

    válasz #56474624 #106 üzenetére

    Izzadságszagot éreztem, csak arra nem gondoltam, hogy a hangdobozból jön. :)

  • őstag

    válasz #56474624 #118 üzenetére

    Ha jól látom az egy horn magassugárzó, és egy mélyközép szélessugárzó, egy túlméretezett homloklapon. A hangváltót nem láttam. Elég gyors lehet, de a ribbonsugárzó miatt kicsit karcos lehett a hangja. Gondolom Én :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #56474624 #118 üzenetére

    SÖ: Igen az. méghozzá nem kispályás.

    Szerintem kevered a tölcséres driver-el ;)

    Tölcséres cuccot én is próbálgattam: Martin Audio modular system
    Analóg crossower-rel, TC Elecrtonic spektrumanalizátorral benne Analóg EQ-val. JBL végfokokkal :Y

    ilyen cucca van kollégámnak ;) a középső "kis" doboz, az a középtölcsér, abban lakik két 12"-os hangszóró...Na az én emberem. :DDD

    Ba Cy Lus: Nem, egy darab OSB lemez. Csak az akusztikus rövid zárat szüntettem meg vele. A hangszóró karakterét, impulzusátvitelét nem akartam tönkretenni: Olyan gyors mint egy tölcséres, nagyon konkrét hangja van. 102dB körül lehet az érzékenysége, Gyomron-rúg 2*30W-al. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • őstag

    válasz #56474624 #121 üzenetére

    Ez már kész van :D csak azt nem tudom mi lesz a csillapítással kabinet nélkül, egy jól hangolt doboz a mélyeken is segítene, cserében nem lenne ennyire gyors. Kompromissum.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #56474624 #121 üzenetére

    Vizuálisan ilyesmi:kép

    A sugárzókat 50mm vastag diófa-tábla fogja tartani kb.:1m x 0,5m-es kiterjedéssel.
    A fa lapot pedig 25mm-es "biztonsági" üveg fogja kiegészíteni 1,2m x 1,7m-es méretűre.

    Az alsó határfrekvencia "felállítva" 75Hz környéke lesz.

    A hangváltó: 6 dB/Oct-os megoldás lesz, hogy elkerüljem a fázisforgást.

    Kereszt frekvencia valahol 2K környékén. de ez még nem biztos :B

    Alkatrészei: 1db Orosz olaj-kondenzátor ;] , 1db réz-fólia légmagos induktivitás.

    Ha nincs doboz, akkor mi csillapítja a membránt?: A membrán felfüggesztése, illetve a Bivaly mágnes az erősítőn keresztül. 30W körül 3-4mm-es kitérése lehet :U

    [ Szerkesztve ]

  • őstag

    válasz #56474624 #257 üzenetére

    Egy azon eszközzel játszod le nem? Tehát az ki van zárva. A mínőség ugyan úgy ahogy ma a CD-nél, függ a felvétel akusztikai körülményitől, (technikai, fizikai) és az akkori zenei kiadók technikáján. Abban az időben is voltak keverőpultok, és ugyan úgy elbénázhatta a hangmérnök, és a kiadók sem szóltak egyformán.

    [ Szerkesztve ]

  • #27483136

    törölt tag

    válasz #56474624 #260 üzenetére

    Nekem is volt egy olasz nyomású LP-m, (ELP-Brain Salad Surgery), ami nagyon jól szólt, kivéve a Karnevil 69 első 10 percét, ami fakó volt. A havernál meg a Manticore kiadásúnak semmi baja nem volt.

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #257 üzenetére

    Akkor ezek szerint te a fényképeidet, nem magad írod lemezre, hanem nyomatva archiválod? :Y "Gyere mami mond el a titkot!" :C
    Lehet egy bakelitet("78-as fordulatú gramofonlemezek", vagy "vinylből – a polivinil-klorid és polivinil-acetát kopolimerjéből") szövettokban is tartani, meg papír tokban is. Lehet speciális törlőkendővel pormentesíteni, meg drótkefével is. ;]
    "Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!" :DD

    (#253) ELP: Igyekszik az ember a legtöbbet kihozni magából. ;) :B
    Amúgy melyik hasonlatom feküdte meg a gyomrod?

    (#254) Auratech: A zenéket már bakeliten("78-as fordulatú gramofonlemezek", vagy "vinylből – a polivinil-klorid és polivinil-acetát kopolimerjéből") gyűjtöm, persze előtte belehallgatok torrentes verzióba is. :B És most már a fényképeim is 3 helyen vannak tárolva, vinyó, dvd, és memóriakártya. :K Egyszerre úgyse szállhat el minden. :N De ha nem fizettem volna meg a tanulópénzt ... :O

    (#264) tdd587: Ha jól értem, te meg a köznépi 30 éve legalább használatban lévő ragasztott elnevezések használatába szeretnél belekötni? Ennyi erővel a rövidítéseket se használd. :P Javítottam a helytelen hozzászólásomat, azt hiszem kicsit hosszabb lett így. Ezért kapok még 1 smart pontot, mert 10%al többet költöttem? ;] ;]
    De igyekszem ezentúl LP-nek hívni a mesteri lemezt. :R

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #266 üzenetére

    Az idő vasfogát nem támadja meg idővel a rozsda? :U Ez olyan paradoxon gyanús eset. ;]
    Ha információelmélet oldalról közelíted meg, a zene is adat... :K
    De jó legyen nézzük csak az audio lemezeket. Tegyük fel, hogy félted az eredeti cd-d és készítesz egy másolatot róla, akkor az a másolat meddig fogja bírni? :U Persze tudom, a lejátszások számával nem romlik a minősége, de az idő állásában is utoléri a rozsdamentes protkójával, egy kiadós csámcsogásra, hogy "100011100101010" dallamot büfizhessen. :DDD ;]
    Nem elvakultság, szimplán tettem egy nyamvadt hozzászólást, hogy számomra az analóg jel jobban tetszik, mint a digitális, mert hallható a különbség, noha nem mindenki számára. ;] És ebből vontam le azt a következtetést, hogy ez a magas hangok el nem tüntetése okozza, ezért fog jobban szólni a magasabb mintavételezésű hanganyag, mint az alacsonyabb. :K De dabadab elkezdett részeket kiragadni a mondanivalóm komplex értelméből, és azt boncolgatta a teljesség igénye nélkül. :((( Annak ellenére, hogy az állításaim szerintem megállják a helyüket. :K

    Néha kéne látni a fától az erdőt, és nem elveszni a részletekben. :((( :O De persze szívesen fogadoma cáfolatokat, a néha sántító példáimmal laikusok számára érthető módon elmagyarázott véleményemre. :R Persze ugyanúgy egy laikus számára érthető módon elmagyarázva! ;] :C Tudod elég fárasztó a magyarázatom magyarázatának a megmagyarázása. :(( Szövegértés egyes! Leülhetsz. ;]

    (#267) Auratech: Na igen, ez is egy megközelítés. ;) Csak nem feltétlen fedi a valóságot, legalábbis emberi füllel vizsgálódva. :N

    (#268) ELP: Csináljunk egy alapítványt, amibe az összes PH-s beszállhat, és az új technológiák piacra vezetése lesz a cég profilja, aztán ha valami sikert arat, arra úgyis lecsapnak a nagyok, és a licencekből csúnyán meggazdagszunk. És ezzel felvirágoztatjuk a magyar gazdaságot. :))

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #276 üzenetére

    "Amúgy hány normális, nyomott (nem az olcsó kiadós vackokra gondolok) audio cd-dről tűnt el eddig az adat 10 év után"

    Az hogy te nem találkoztál még a jelenséggel, igen is létezik. De azt hiszem ezt is már egyszer elmagyaráztam egy példával de a vulgáris jelentése miatt cenzúrázva lett. Én se láttam a te himbilimbidet, de elhiszem, hogy van. ;] És erre nem szeretnék optikai bizonyítékot kapni! ;]

    Meg ugye fától az erdőt... A mondanivalóm nem marginális tartalma az amire te megint reflektálni szeretnél...

    "Te miről beszélsz? Fizikai érintkezés van a tűvel, az nyomást fejt ki rá, már miért ne kopna?"

    Egy szóval sem, mondtam, hogy nem kopik. :N De ha csak józan paraszti ésszel belegondolsz, nem csak a magas, vagy alacsony hangok fognak kikopni, hanem fokozatosan kopik, ami egyedül halkulást eredményez. No meg nem egy nyavalyás bakelitet kell csak hallgatni. Ha van kb. 100 LP-d, azt nem tudod egy nap végighallgatni ugye? Mivel én dolgozom is, ezért jó ha kb. egy év alatt végighallgatom az összes lemezt. Na-mármost ugye abban egyet értünk, hogy jelentős kopás nem alakul ki még 100 hallgatástól sem? :U Tehát ki fog szolgálni életem végéig egy jó LP lemez? :U Szerintem ki. :K De amikor egy 15 éves gyári nyomott cd mindent, értsd mindent elveszített magából, nem csak halkult egy picit, akkor az nem szolgál ki egy életen keresztül. :N A halkulást, meg egy potméterrel meg tudom oldani(hangerőszabályzó). ;]

    DE A MONDANIVALÓM LÉNYEGE NEM EZ! :N
    Hanem az, hogy minőségi, lehetőleg torzulásmentes zenét akarok kapni. :K Mivel én hallom a különbséget a sima CD és az LP közt, :B ezért nem váltok. SACD már az a színvonal, amire váltanék, ha lehalna a mostani rendszerem, és árban is elérhető lenne. :K De amíg ez nem áll fent, addig az nekem a "szar"abb minőséget drágábban nem fogják a nyakamba sózni. :N Ha minőségben legalább ugyanazt tudja, de árban már olcsóbb, akkor persze jó alternatíva. :K

    AMIT IGAZÁBÓL MEG AKARTAM ÉRTETNI:
    Hogy a magasabb mintavételezést preferálnám. Vagyis 24-bitet a 16-al szemben. Erre hoztam fel az analóg példát.

    Persze el lehet siklani a mondanivalóm mellett, meg lehet ebbe-abba belekötni, de attól még nem lesz igazad. Részemről nem vagyok hajlandó többet boncolgatni a témát, mert felesleges, ilyen hozzászólók mellett. :W

    Nem haragszom egyikőtökre sem, csak kiakaszt, az ostobaság, és az értetlenség. :B
    A véleménycserének állok elébe, nem zárkózom el attól sem, hogy nincs igazam, de akkor a fülemet kell, hogy meggyőzd. :R

    dabadab: Igen, szubjektív véleményt írtam le, mert a hallás nem egy exact tudomány, hanem egyénenként különböző. Ámbár tanulható folyamat. Szerinted a vakoknak mitől jobb a hallása? :U Mondjuk olyan esetet vizsgálva, ahol nem vakon születik a szerencsétlen? :U Talán mert kénytelen a hallására támaszkodni, ha életben akar maradni. :Y De a tapintásuk ugyanilyen. Én nem tudok különbséget tenni a bre-ABC betűi közt, nekem mind rücskös és ennyi. :B Pedig van különbség! :K

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #283 üzenetére

    "De ha feljebb is lépek, akkor is mindig meglesz a maga hátránya az LP-nek is a CD-vel szemben: mégpedig az, hogy nem zajtalan."

    Kinek mi a zajtalanság... Ezt is írtam már. Kérlek ne csak write only módban kommentelj! (#211) GerykO hozzászólásomban már egyszer leírtam. Ajánlom, magam, alás szolgája! :R

    "Hanghűség észleléshez fűződő viszonyáról meg annyit, hogy nem egy jó zenészt ismerek, aki otthon minihifin hallgat zenét."

    (#252) GerykO Második off. rész. Ajánlom a read+think, after write mode-ot a topik érdemi használatához.

    Én is találkoztam már igényes prostival, meg igénytelennel, hidd el, mind a kettő prosti volt. ;] :W
    Sosem voltam rászorulva ilyen szolgáltatásokra, viszont havert befizettük volna egy körre, de ki se mert szállni a kocsiból. :O Pedig milyen édesen csalogatta a kis fogatlan, és milyen jó felvétel lehetett volna belőle. ;] Szerintem attól ijedt meg a srác, amikor egy hasonlatban homlokhorpadással fenyegették meg. :DD

    Komolyan ilyen dolgokon szeretnél lovagolni? Ne vedd az életet túl komolyan, úgyis belehalsz... ;) :P ;]

    (#285) Auratech: :K Itt egy példa: (#283) Ba cy lus: "mert mondjuk van egy időszakom, amikor egymás után többször" Rongyosra koptatja, mint tini a Baywatchot. :DD Vagy az a faktoriális az marginálisan megváltoztatja a mondat jelentését? Ne egy speciális esetet vegyél alapul. Ha lenne 100 LP-d, és mindegyiket szeretnéd, elvégre azért adtál ki érte sok pénzt, akkor nem egyet hallgatnál sokszor... Vagy ez is logikátlan feltevés? Vagy csóró vagy és, "ha nincs ló, jó a szamár is" elv alapján élsz? Persze struccpolitika, csak vigyázz, nehogy úgy járj mint az Armageddon-ban, hogy épp egy ferritrétegen landolsz, mert az fájdalmas lesz. :P
    Vagy te milyenre gondoltál?

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #291 üzenetére

    Kérlek alázatosan azért nem válaszolok, mert úgyse a mondanivalóm lényegére reagálnál. :((( De már volt egy hozzászólásom, amiben elmondtam már ezt, csak hát áldozatául esett a cenzúrának. :O (De a sittet eddig megúsztam ;] )
    De akkor ismétlés a tudás anyja(vizsgaismétlés a tudás k****anyja :B ):
    Az eredeti mondanivalóm a sok-sok példámmal egyetemben annyi lenne, hogy ha, és amennyiben most állnék vásárlás előtt, és válogatnom kéne, csak és mindenféleképpen digitális eszközök között, akkor a 24 bitest választanám a 16bites rovására, és a felvételeket is 24biten rögzíteném.
    -Hogy miért?
    -Azért mert jobban szól.
    -Miért szól jobban?
    -Azért amiért az analóg jel is jobban szól a digitálisnál.
    -Az miért szól jobban mint a digitális?
    -Azért mert a magasabb frekvenciájú hangok nincsenek szánt szándékkal levágva, mint a CD-nél, ráadásul a CD teljes hangtartománya a számomra abszolút hallható kategóriába esik. Számomra hiányoznak a felharmonikus hangok, ezáltal fakóbb, nem annyira életszerű hangzást biztosít a CD, szembeállítva az LP-vel. :K Az esetek túlnyomó többségében, a hangmérnökök régebben még tudták mi a zene szerves része, és/vagy átbeszélték a zenésszel/karmesterrel, hogy mi az a "zaj"(számodra, számomra a levegővétel egy fúvósnál nem zaj :((( ), ami maradjon, és mi legyen eltüntetve. :K Manapság a zene már nem arról szól mint kéne, hanem egy mennyiségben eladható izé, és semmi köze a minőséghez, a "zenész" helyett felénekelnek valamit egy számítógéppel gyártott "frekvenciakavalkádra", majd a hangmérnök vágogat, szűröget, és ott a nesze semmi fogd meg jól. Persze erre a saját zenekarbeli összeütközésemet is felhoztam például, ahol a zenekari többség úgy döntött csináljuk "ócsón", azt "meggazdagszunk". Én voltam aki azt kérte legyen minőségi, de nem lett, ezért ki is léptem. Fél év szünet volt mire szereztek másik trombitást, és ismét mehettek koncertezni, stúdiózni.
    Nem, nem kell velem egyet érteni, de a saját igazadról, csak úgy tudsz meggyőzni, ha a fülemet meggyőződ. :R
    Szóval ezért nem látom értelmét folytatni ezt az igencsak röhejes eszmecserét, mert azt hiszem nem értesz meg engem. :N :W Persze te se tudnád elmagyarázni egy hangyának, hogy miben is különbözöl tőle... :(((

    "TECCIKÉRTENI?" "semmitöbbet nem tuok elmondani kérem kapcsojjaki"

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #313 üzenetére

    Jéghidegen hagy, hogy minek mi a nettó ára? Akkor tömd csak meg a kapzsi boltosok zsebét jó vastagon, és soha ne keresd meg az olcsó boltokat... Magyarázzam ezt tovább? vagy belátod, hogy ha valamit értelmes helyen árulnak és a nettó ára kevesebb, akkora bruttó ára is kevesebb kell hogy legyen?

    (#311) Gabás: (és érzésem szerint dabadab is meg tudná tenni ugyanezt)

    Mikor és hol tettem, meg? :F Ja, hogy Ő a moderátor?(mintha eddig nem tünt volna fel :P ) Lehet én élek csak egy idealista világban, ahol ha mindenki a dolgát tenné... Szerintem egy moderátornak nem ártana jó példával járni a többi fórumozó előtt, illetve nem hozzászólás törléssel kéne tennie a dolgát, hanem a nyomdafestéket nem tűrő szavak cenzúrázásával. :R
    De persze lehet leugatni. :K De még akkor sem bizonyítottátok az ellenkezőjét. :N :(((

    Szóval, győzzetek meg, racionális kézzel fogható érvekkel. Gyerünk halljam... :C

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #315 üzenetére

    Még hányszor reagáljak rá? Személyeskedés nélkül olvass és láss, még dabadab-nak is belinkeltem, hogy már egyszer reagáltam rá. (1+1=2) Jól le is pirított, amiben igaza van. :R De ha egyszer fáj az emberi gyarlóság akkor annak hangot is adok, míg tehetem. :K

    (#316) dabadab: Nem lesz. :N De akkor hogyan mondjam el személyeskedés nélkül, hogy olvassa el rendesen amit írtam? :F Kérjem meg rá az összes fórumozót? :DD

    Faja. Szegény ügyfelem már 2 perce vár rám, majd rátok fogok mindent. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #319 üzenetére

    A háromszáznégyes hozzászólást tessék elolvasni, tüzetesen, és értelmezni.
    De megpróbálom máshogy leírni. Ha a cd-nek be lehet tudni azt járulékos problémának, hogy tíz évente tönkremegy, akkor az lp-nek be lehet tudni hibának, hogy a belső barázdákban nem annyira tökéletes. ;)
    Ezt az állításomat dabadab azon állítására alapoztam, amiben azt fejtette ki, hogy a cd csak egy adathordozó, és maga a jel fontos ami rajta van. Vagyis ha ezt a logikát rávetited az lp-re, akkor kijön, hogy a master felvétellel semmi baj nincs, ami az eredeti jelet tartalmazza, csak hát a hordozó anyagnak van egy hibája.
    Ha így sem világos, nem tudom máshogy magyarázni. De az már nem az én szegénységi bizonyítványom.

    Szerinted PH-ra az átlagvásárlók járnak? Azért van hardverapró? De most komolyan, én ezt a többiek nevében is kikérem magamnak. Én nem egy átlagos hüle vagyok, hanem átlagon felüli. :C

    dabadab: remélem ebben semmi személyeskedésre utaló jelet nem találtál.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • #27483136

    törölt tag

    válasz #56474624 #351 üzenetére

    Persze. A nagy kommersz gyártók azt hirdették: 20-20k, ez legyen elég. Így született a CD is. Miért nehezítették volna saját dolgukat?
    A kis speciálcégek, akiknek a hangdobozaikból kellett megélnie, azok meg fejlesztettek. És volt néhány nagy, akik stúdió célra is gyártottak, azok is jókat csináltak, de ott a követelmények teljesen mások, mint a hifi-ben.

    Szerk: azért érdemes megnézni a Magneplanár átvitelét...igaz eszméletlenül drága, de ott van a 20k feletti tartomány.

    [ Szerkesztve ]

  • őstag

    válasz #56474624 #363 üzenetére

    Nem is terjedt el. Hallottam szólni, és piszok gyors közepe volt, oldalanként 2m2 helyett foglalt. Ma ha jól tudom pici süllyesztethető példányok vannak, de lehet hogy keverem a lapsugárzókkal. Nagyon rossz hangjuk van.

Új hozzászólás Aktív témák