Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #43 üzenetére

    Pont, hogy lehet látni párhuzamot az Intel és az Apple között. Eppúgy csökkent a relatív teljesítmény közötti különbség és nőtt a vételárban mutatkozó differencia az elmúlt években a főbb kulonkurensekhez viszonyítva mindkét esetben. Rajongani az Intelért és fikkantani az AMD-t pedig ugyancsak különálló vallási irányzat lett, akárcsak az iPhone - Android hitvita.

    Nekem momentán nem ellenségem az Intel, de nem visz rá a lélek, hogy az engem érintő teljesítmény szintén csak azért fizessek egy kettes szorzót a kasszánál, mert a való életben van esetleg 10-15 százalék plusz az Intel javára. Megértem, ha valaki márkahű (én is az vagyok, csak nem az IT szegmensben), de sokaknál az elvakultsági szint már olyan méreteket öltött, hogy az bicskanyitogató. Gondolok itt elsősorban Terror kisbarátodra néhány fórummal arrébb, aki kerek perec kijelentette, hogy nincs az a helyzet, hogy Ő AMD-t vegyen. Neked legalább vannak érveid, még ha nem is értek egyet velük.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Busterftw #43 üzenetére

    Még mindig uzgyanazon a szaron csámcsogunk...
    Egyrészt értem,amit írsz,és el is fogadom. De itt is pl,van olyan agyatlan barom aki a piaci részesedésben méri egy adott brand pillanatnyi relatív teljesítményét. Namármost,azért abba sem illene belesétálni,hogy egy AMD termék azért gyenge,mert az intel letarolta a piacot.
    Én nem az intel teljesítméyét ekéztem eddig sem,hanem próbáltam rávilágítani egy elég torz látásmódra a témában. Kíváncsi volnék,hogy a desktop userek hány százaléka ért is a gépéhez. És,hogy pillanatnyilag ennek fényében mekkora a kereskedők szerepe a hiánytermék intel procikban,mikor van megfizethető és létező alternatíva a másik oldalról.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák