Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz Egon #5 üzenetére

    Igazából az a baj,hogy néhány intel f@sszopó(ja,bocs....fanboy) nem tudja feldolgozni,hogy a másik oldal is letesz valamit. Na nem mintha az itt kommentelők többségét érintené a szerver piac.... Lehet jönni a piaci részesedéssel-ami tény-de ezzel mosni az intel üzletpolitikáját,az AMD eddigi szerencsétlenkedése mellett minimum szánalmas. Vagy mindenképp jó fröcsögni? Csak mert csakazintel? :F
    Csak azt tudnám miért olyan fájó,ha az AMD is csinál valamit,és versenyre kényszeríti a momentán toporgó kék oldalt.Mert akiket érint,egy ilyen piaci árversenyből,csak jól jöhetnek ki. Ami a mezei usereknek is jó lehet,ha pl egy adott szolgáltatás ára nem megy mondjuk följebb,mert fejleszteni kell a hw környezetet.
    De volt itt már olyan baromarcu,aki temette az AMD-t,miközben quantum intel procikat vízionált.... Így meg sem lepődök.... Akinek nem inge.....
    Ja,és intelt használok,mert nekem most ez felel meg :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Busterftw #15 üzenetére

    Hidd el,pont teszek rá melyik mennyibe kerül.
    De amúgy ha innen közelítem meg,"menőbb" a drágábbat birtokolni,még akkor is,ha nem éri meg? Sztereotípiákkal és demagógiával megtámogatva? Csak,hogy elmondhassa magárol a tulaj,hogy én többet költöttem rá,és ez nekem milyen jó? Szép,új világ....Értem én,hogy fontos trendinek lenni... De ez gyakran a hülyeséggel határos.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Busterftw #38 üzenetére

    Az utolsó mondatodra felhívnám a figyelmed... Adott esetben miért jobb valakinek intelt venni,ha a konkurencia hozza azt a szintet,olcsóbban? Vagy ugyanazért a pénzért tud nagyobb teljesítményt esetleg (lehet árnyalni a képet azzal,hogy pl felhasználás függő,de néhány ember annyira csakazintel,hogy felesleges ebbe belemenni).Tényleg érdekelne legalább egy logikus érv,ami túlmutat a felhasználók és kereskedők beidegződésén.
    Én nem haterkedek,amellett,hogy az intelt is egy gusztustalan cégnek tartom,sok másik mellett.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Busterftw #41 üzenetére

    Én azt nem állítottam,hogy az intel szar. Viszont abban egyet értek mással, hogy az intelnek lett volna lehetősége többet fejleszteni pl több magra.És akkor a tisztelt sw guruk sem az adott határokig fejlesztenek. A piaci magatartás érthető,mivel semmi és senki nem kényszerítette őket komolyabb előrelépésre. Viszont lett volna pénzük,terük,lehetőségük komolyabban venni a dolgot. Nem tették....Jól elvoltak a bevett ütemükkel. Most a vesztegetéses sztorit és társait hagyjuk ki....Az intel kiépített egy piaci fölényt. A baj ott van,hogy megpróbálnak ebből megélni,szinte zéró előrelépéssel,és jelen pillanatban irreális árazással. És van az a marketing bullshit,ami nagyon sok embernek hízeleg,mivel intel tulaj. Kicsit az az érzésem néha a kommenteket olvasgatva,hogy az intel pont azért lesz jó,mert drága.... :W Holott egy terméket nem hiszem,hogy csak az ára kéne meghatározzon,hanem a tartalom is. Namármost pillanatnyilag-szerintem-az említett cég,azt használja ki pl desktop vonalon,hogy a kerteskedőnek is érdeke a drágább terméket eladni. A vevők javarészének meg megitélni valami minőségét elég az árcédula.
    Kicsit az jut az eszembe,mikor néhány éve megkérdeztük a gyereket,hogy milyen telefon kéne. A válasz persze ájjfón volt. A miértre pedig,mert az a menő,legjobb mert drága... A leg ütősebb válasz pedig a mert akkor tarozom valahová volt.... Marketing és egy adott közösség álltal támasztott elvárások. Bármiféle technikai tudás nélkül a háttérben.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Busterftw #43 üzenetére

    Még mindig uzgyanazon a szaron csámcsogunk...
    Egyrészt értem,amit írsz,és el is fogadom. De itt is pl,van olyan agyatlan barom aki a piaci részesedésben méri egy adott brand pillanatnyi relatív teljesítményét. Namármost,azért abba sem illene belesétálni,hogy egy AMD termék azért gyenge,mert az intel letarolta a piacot.
    Én nem az intel teljesítméyét ekéztem eddig sem,hanem próbáltam rávilágítani egy elég torz látásmódra a témában. Kíváncsi volnék,hogy a desktop userek hány százaléka ért is a gépéhez. És,hogy pillanatnyilag ennek fényében mekkora a kereskedők szerepe a hiánytermék intel procikban,mikor van megfizethető és létező alternatíva a másik oldalról.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák