Új hozzászólás Aktív témák

  • WynNyback

    tag

    válasz #27070592 #9 üzenetére

    ÁÁÁ. Multinál dolgozom nem rossz bérezéssel de amit leírtál nettó baromság. Kinek mennyi a lovéja elsősorban a pozijától függ. Vannak managerek akik évtizedeket ellébecolnak a nagyvállalatok közt úgy, hogy közel sem zsenik. És akkor finoman fogalmaztam. Rengeteg a politika is. A sok egyéb játszmákról nem is szólva.Az előrejutásban döntő a személyiség. Meglátásom szerint a szorgos hangyák nem jutnak magasra. Kell egy agresszió egy erős önbizalom, hogy magas poziba kerülj (vagy príma kapcsolatok). A másik, hogy aki technikai beállítottságú büdös életbe nem lesz jó manager. Volt szerencsém több jót látni akik kb a Szabó Péteres kurzusokon szedik fel, hogy kell hozzáállni. Egyre jellemzőbb ez a fajta tudatos motivációs vezetés. És hát sokkal több alkalmatlan managert ismerek. Vannak olyanok akiket elképzelésem nincs, hogy vettek fel a pozira de ott van évek óta. Sörözni jó vele de amúgy teljesen nulla szakmailag. A legjobbak eszméletlen sok energiát tesznek abba, hogy jók legyenek. Folyamatosan képzik magukat (és itt elsősorban vezetésre gondolok) rengeteget meetingelnek. Mondhatni folyamatosan építik a cégen belüli kapcsolataikat. Aki elszeparálja magát azt kirugják vagy kicsinálja magát. Lové magasabb pozikba kb nem tényező, céges autó full benzinnel, telefon, utazás, lakhatási támogatás, orvosi vizsgálatok, nyugdíj kassza stb.. alap.

    A másik tipus akit sokszor láttam elbukni az a szorgos hangya aki abiciozus. De nem ért az emberekhez magasabb pozit viszont akar. Pl tecknikusnak príma volt megtették csoportvezetőnek kicsinálta a részleget 1 - 2 év alatt.

    Van sok ember akinek kismillió diplomája van és több nyelvet beszél (de tényleg) mégse tud feljebb jutni mert hiányzik belőle valami plusz. Az a fajta agilitás ami kell ahhoz, hogy ebben a világban ellegyél. Döbbenetesen sok személyi asszisztenst láttam ilyen pozikban vergődni. Ők panaszkodnak mindig a konyhában, hogy diplomás létére milyen keveset keres. De hiányzik belőle az, hogy felálljon és otthagyja a céget. Ha egy cégnél hosszabb ideig nem jutsz előre nagy általánosságban később se fogsz. Elkönyvelnek alsó Pistának és annyi.

    Az emberi társadalmat elnézve a legjobban azok keresnek akik közel vannak a pénzelosztáshoz vagyis a pénzes bödönhöz. A legszarabbul pedig azok akik távol. Független attól milyen keményen dolgoznak. Szépen lehet látni szintenként, hogy csökken a zseton.

    Tim Cook pozijában úgy néz ki egy bértárgyalás, hogy kap egy üres lapot ahova leírja, hogy mit kér. Ő már több mint egy sima manager. Nekik a szakmán belül már komoly ázsiójuk van. És itt elsősorban a kapcsolatrendszere ami értékes a cégnek.

    Ezen kívül egyre több a csak egy projektre felvett manager tipus. Szintén kiemelkedő bérezéssel de csak egy projekthez veszik fel utána elköszönnek tőle.

    Az alacsony poziban lévő emberek személyisége javarészt alkalmatlan ezekre a pozikra. Ezek a fickók - nők nem féltik magukat ha kell beleállnak a konfliktusokba, ha kell politizálnak, ha kell utaznak és ha kell dolgoznak reggeltől - estig. Igaz náluk a munka sokszor nem azt jelenti mint nálunk.

    Szóval így tolják a nagyfiúk és nagylányok. Aki egyszer bekerül ebbe a körbe nehezen esik ki onnan. Én az a fajta fickó vagyok akivel jó sörözni és egy kicsit értek ahhoz amit csinálok sose voltak ambícióim de több managerrel nagyon jóban vagyok és ezért van még meg a pozim. Semmi köze hozzá a szakmai tudásomnak. Szakember van egy csomó a piacon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák