Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz Tsebacsi #44 üzenetére

    igaz, .... a való világban __sem__ őszinték ... __de__ ott minden esélyük megvan arra, hogy őszinték legyenek ... ott az önkifejezés minden formája a rendelkezésükre áll. A NET-en? nincs hangsúly, hanglejtés, gagyi smiley-okkal próbálja az ember némely mondat élét elvenni, mert smiley-el vagy anélkül két külön hangnemet takarhat ugyanaz a mondat ...

    eléggé rokkant kommunikációs lehetőség ... és ehhez még hozzájön alattomosan az anonimitás. Melynek legfőb veszélye, hogy előbb kezdik el kihasználni az emberek az anonimitás adta előnyöket (fórumokon vitázás, anyázás) minthogy rájönnének, hogy miért van a net-en 20-30 ellenségük, a való világban meg egy sem, mivel mindenkivel kedvesek?

    hát mer könnyebb úgy dobálózni téglával, hogy nem tudják ki is az valójában
    ezért mondom, hogy az interneten nehwezebb őszintének lenni ... mert ehhez önvizsgálat kell, hogy miben viselkedik másképp az ember a netes kommunikációk során, mint a való életben?

    " ... Nem a facebook az elsődleges oka annak, hogy a társadalom rosszfele megy. Szülők, nevelés, stb. .... "
    továbbmegyek ... a gond ott kezdődik, hogy miért akar valaki gyereket? tudja mire vállalkozik?
    tudja mivel jár az, egy életet irányítani megfelelő módon, vagy csak egy pasit akar magához láncolni?
    ennek a gyereknek tökmindegy, hogy most a fb előtt ül, vagy a "gimi" c. f.st nézi ... a nevelése 2 éves kora óta el van b.szva, mivel soha senki nem is akarta nevelni ... szerintem inkább kellene jogodsítvány a gyerekvállaláshoz, mint az autóvezetéshez ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Tsebacsi #49 üzenetére

    Van az értékrendi kérdés, hogy like-olod-e a YT videót, amiben egy srác ittas lányokat szólít le az utcán és smárol le, és követed-e a botcsinálta médiaszemélyiség trágár, színvonaltalan videologját, rossz volt a TV, rossz volt a TV előtt rossz volt a szomszéd gyerek, aki trágár vicceket tanított a mintagyereknek. Hogy hatékonyabbak lettek-e a szülői nevelést aláásó eszközök, vagy csak a szülői nevelés lett-e gyengébb, erről kár vitatkozni, minden eset egyedi, és évtizedek távlatában nehéz egy ilyen szubjektív dolgot vizsgálni. "Régen minden jobb volt." mondják az öregek, és "Az emberiség fejlődik" mondják az optimisták, kár erről parttalanul vitatkozni, egyedi tapasztalatokat az egyéni vélemény érdekében kiemelve, kiszínezve.

    De van az élettani hatás, ami abból adódik, hogy lapozgatja a felhasználó a Facebook falat, és egy perc alatt 10-20-50 különböző tartalomnak van kitéve. Amíg régen ha valakivel beszélgettél, és szóba került egy esemény vagy családtag, akkor percekig beszélgettek arról, hogy milyen volt a menyasszony ruhája, kik voltak meghíva, ki mennyit ivott és kivel táncolt, addig ma a Facebookon néhány másodperc alatt végigtekeri az ember a képeket, like-ol néhányat, és esetleg hozzáfűz egy megjegyzést. És már ugrik a következő érdekes információra. És ez így nincs jól. Bizonyítottan és nehezen visszafordíthatóan rosszul van, a TED előadásoktól és vicces videóktól a tudományos cikkekig rosszul van. A koncentrációs idő rövidül, a fiataloknak már nincs türelme elolvasni egy regényt, de gyakran egy komolyabb cikket sem. Sőt van akinek gondot okoz végignézni egy 45 perces sorozatrészt anélkül, hogy valami mással ne kezdene foglalkozni. Ameddig régen háttér-TV-zés volt, ment a nappaliban a készülék, és zajlott az élet, ma háttér-TV-zés mellett van Internetezés / Facebookolás, és a mellett zajlik úgy-ahogy az élet. Az emberi agy pedig kutatások alapján kognitív feladatokat nem párhuzamosít, hanem gyorsan vált köztük (vanak automatikus működések, mint felmenni egy lépcsőházban, végigmenni egy ismert útvonalon, de amint valamire figyelni kell, onnantól egy dologra lehet figyelni). És minél több a váltás, annál rosszabb a hatásfok.

    A szülőket is beszippantja a TLDR szemlélet, és az itteni hozzászólások alapján sokan nem is veszik észre a veszélyt, nem élik meg problémaként, hogy minden notifikációra előkapják a telefonjukat, vagy hogy Facebookot lapozgatva nincsenek is jelen a beszélgetésekben.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Tsebacsi #95 üzenetére

    Nekem akkor is futurisztikusan hangzik ez az egész. Nyilván az én képzelőerőm nem elég fejlett, de ami kis drónokkal idáig találkoztam, azok 20-30 percig bírták max. , a legtöbbnél a súly komoly probléma, tehát már az a kevés elektronika is korlátozó tényező, ami ezeken van. Szóval érdekes eszközök, van bennük potenciál, de azért megvannak a maguk korlátjai.

    És akkor itt van ez, hogy ezek majd felrepülnek, nagysebességű netes apparátot visznek magukkal, igénytelenek, napelem, végtelen energia, intelligens automatizmus, és jóság, ja és persze mindent ingyért.

    Nekem ez szimplán Facebook reklámnak tűnik, vén fejemnek valahogy túl sok benne a futurológia. Gyanús, roppant gyanús.

    Persze "elképzelni", hogy működik, az nem kerül semmibe. :))

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • horvathkrisz

    addikt

    válasz Tsebacsi #95 üzenetére

    Ebbol a hsz-bol azt a kovetkeztetest vonom le, hogy -bar nem tudom hany eves lehetsz- de valoszinuleg nem nagyon jarhattal magyarorszag hatarain kivul. Bocs, de ilyen "max horvatorszagot" nezek ki beloled.

    Aki kicsit maskepp, figyelmesen atolvassa a forumot, megfigyelheti hogy az az ember, aki latott is valamit a vilagbol, teljesen mashogy nyilatkozik.

    Itt egy nagyon jo pelda, opr hozzaszolasa. Megfigyelheto, hogy vilagott latott emberkent epkezlab erveket hoz fel, valamint keruli az "alparizmust" es nem "bantuz" oshullokent.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tsebacsi #145 üzenetére

    egyre több nyugati és az összes afrikai közgazdász egyetért abban, hogy a nyugati segélyezési politika totális csőd, csak a nyugati érdekeket szolgálja.

    miért is csodálkozunk abban, hogy tönkrementek afrikában?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Tsebacsi #145 üzenetére

    Azokban az afrikai régiókban, ahol nem csak a háborúkról szólt az elmúlt 50 év, azért jócskán volt fejlődés, de lehetne ennél látványosabb példákat is hozni. Nem, nyílván nem ez az általános, de ha a sok hátrányos helyzetű közül csak néhány talál magának valami gyakorlatban is használható információt a Wikin vagy csak szembejön vele pár HIV-prevenciós kampány, már előrébb lehetnek. A többségnek marad a Facebookozás - ez szinte biztos. De ne legyünk álszentek, a fejlett világ sem használja sokkal intelligensebben a netet, vagy úgy összességében a rendelkezésre álló információt (hiába van meg legeldugottabb kistelepülés iskolájának könyvtárában a klasszikus szépirodalom összes kötete, ha a romagyerek nem olvassa, akkor nincs mit kezdeni). Azon, hogy ki pessszimistábban, ki optimistábban szemléli a helyzetet aztán már nem veszünk össze...

    Aki megengedhet magának valami nyugati import használt kütyüt (lévén a fél világ oda küldi az elektronikai hulladékát ez talán ott sem olyan nagy vagyon), annak miért ne lehetne igénye esetleg internetre? Csak azért mert a kontinens egyes részein éheznek/szomjaznak ő szégyellje magát, hogy ilyen luxus találmányokra fáj a foga? Én sem látok bele a sztoriba Zuckerberg feje körül keringő glóriát és felhőkön odaúszó angyalkákat, nyílvánvalóan ez is üzlet. Mint ahogy a kínaiak által nyitott bányák, a modernizálódó úthálózat, netán a rezervátumban lövöldöző nézelődő vagy tengerparton napozó turista, a szép új szállodák. Gondolom az benne a csali, hogy az alapcsomagot később fizetősen lehet majd bővíteni meg megkapják a böngészési adataidat.

    (#140): Ehhez az élményhez nem feltétlenül kell elmenni az afrikai paradicsomba.
    Alkonyatok és délibábok
    Megfogták százszor a lelkét
    De ha virág nőtt a szívében,
    A csorda népek lelegelték

Új hozzászólás Aktív témák