Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli2

    aktív tag

    Hali!
    Tudnátok segíteni?
    Az IC-7-es alaplapon meg lehet azt csinálni, hogy az SATA-ra teszek 2db HDD-t de raid0-ba és egy 3. HDD-t az IDE cstlakozásra? Az IDE HDD-n lenne a rendszer vagyis a C: meghajtó. Ha meg lehet csinálni, mit és hogyan kell állítani a bios-ban?

    Előre is köszi!

  • Zoli2

    aktív tag

    Hali!
    Tudnátok segíteni?
    Az IC-7-es alaplapon meg lehet azt csinálni, hogy az SATA-ra teszek 2db HDD-t de raid0-ba és egy 3. HDD-t az IDE cstlakozásra? Az IDE HDD-n lenne a rendszer vagyis a C: meghajtó.
    Előre is köszi!

  • Zoli2

    aktív tag

    Segítséget kérek szakiktól Raid 0 és 1 kialakításában.
    Asus P8P67 LE alaplapra csatlakozik három HDD.
    1. 250 Gb rendszer
    2. 2 db 500 GB Seagate HDD

    A két 500 GB-os HDD-t szeretném raid-be kötni. (Először próbára raid 1-be)
    Az alaplapi BIOS-ban RAID-et beállítottam. Majd Ctrl+I és a két 500 GB-os HDD-t összekapcsoltam Raid 1-be.
    Azonaban a Win7 Prof. betöltődése közben kékhalál jön elő.
    Ezután a bios-ban visszaállítotam a RAID opciót AHCI-re (Így felált a gép), hogy a rendszerre feltelepített Intel Rapid tárolási technológia programmal próbáljam összefűzni a HDD-ket. A program viszont nem kínálja fel azt a lehetőséget, hogy "Létrehozás", csak az Állapot, Kezelés, Beállítások, Súgó ikonokat.
    Ez azért lehet, mert a BIOS-ban visszaállítottam AHCI-re?
    Mit tudok tenni, hogy összeálljon a Raid 1?

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli2

    aktív tag

    válasz brd #8493 üzenetére

    Szia brd!

    Nem tudom, hogyan kell kivitelezni a "Kézzel ráerőszakolni a RAID drivert az AHCI vezérlőre", de leírom hol tartok: UEFI-ben a RAID-re átállítást követően összekapcsoltam a HDD-ket még a karakteres felületen raid1 módba. Ekkor a gép nem áll fel, kékhalál betöltődés közben. Vissza az UEFI-be, vissza AHCI módra. Újraindítást követően a W7-ben: vezérlőpult, felügyeleti eszközök, számítógép-kezelés, lemezkezelés. Itt 1 db HDD-t és annak kapacitását látom - ez gondolom teljesen normális. Megformázom "egyszerű kötetként", mást nem is enged. Sajátgépben rendben látom a megformázott lemezt, másolok rá néhány GB-ot. Gép kikapcs, két HDD leválaszt. Külső HDD dokkoló segítségével ellenőrzöm, hogy mindkét lemezen rendben fent van e a néhány GB adat. És igen, mindkettő lemez ugyan azt tartalmazza. Ez így rendben van.

    Ezután az egyik HDD-re másoltam újabb 1-2 GB adatot. Visszaépítettem a gépbe mindkettő HDD-t és azt tapasztaltam, hogy külön értesítés nélkül, de megpróbálja "felépíteni" az egyik HDD a másik HDD-t. Ez kb 1 órát vett igénybe.
    Raid 0-t kipróbálva is működik, a lemezkezelőben egy HDD-t látok ~950 GB-al és itt is csak egyszerű kötetként enged inicializálni, formázni.

    RAID 0-ban a szekvenciális olvasás 230 MB az írás 200 MB,
    RAID 1-ben a szekvenciális olvasás 18 MB az írás 100 MB.

    Ez így rendes RAID vagy valamit nagyon összebarmoltam?

Új hozzászólás Aktív témák