Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AiRLAC

    addikt

    válasz tasiadam #10601 üzenetére

    run diskmgmt.msc

    A Basic diskedet Dynamic Disk-re kell konvertálnod először, utána ha jobb klikkelsz rajta lesz egy olyan hogy Add mirror, itt hozzáadod a másik lemezt.

    [link]

    "After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

  • AiRLAC

    addikt

    válasz tasiadam #10603 üzenetére

    Eszközkezelőben látszik? Diskpart mutatja (show disk)?

    "After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

  • JHC

    tag

    válasz tasiadam #11000 üzenetére

    Először a kábeleket, és tápot ellenőrizd le, meg csinálj SMART tesztet, lehet semmi bajuk sincs.

    Én nyáron csináltam a cégnél, de már kristálytisztám nem emlékszem pontosan. Az rémlik, hogy a Lemezkezelőben látszani fog a kivett diszk mintha ott lenne csak nem aktív. Meg kell szüntetned a kötetpárokat, amelyeknek egyik fele a már nemlétező diszken van, tehát figyelj rendesen. Majd ha mindegyiket megszüntetted, akkor eltűnik a nemlétező diszk. Ezután, úgy ahogy annak idején csináltad a RAID-et újra létre kell hozni, az egyes kötetekre, vagy meggondolhatod magad, és az egyetlen diszked visszaalakítod alaplemezzé, és hagyod a francba a a RAID-et.

    A cégnél az egyik gép amit építettem, úgy lett csinálva annak idején, hogy 2 db 1TB-os vinyó lett belerakva RAID1-be. Erről a gépről dolgoznak is, de az ügyviteli program motorja és adatbázisa is ezen van, és még 3 gép éri ezt el, meg minden gépről ide backuppolom a felhasználok doksijait. Úgy gondoltam fő a biztonság, meg eddig úgysem volt ilyen, csináljunk RAID1-et. AMD-s a gép jelen helyzetben ennek minden hátrányával. Feltettem a wint, úgy hogy a BIOS-ban csináltam a RAID-et, hát nem sokáig bírtam, mert olyan lassú volt mint a csiga. Kezdő lévén mindent kiakartam próbálni mert volt időm tesztelni, még használni csak lehetett, de mikor szimuláltam egy áramszünetet, hát amikor szinkronizálni kezdett, használhatatlan volt a gép. Élt 1 napot. Másnap újra kezdtem a win RAID-ével. Na ez már jobb volt sokkal. Egészen használható is, még így vinyóval is, ha nincs bibi. Aztán nyáron lett mert a windows-ban frissítették, a nyomtatók megosztását hogy így mondjam, aztán egyik reggelre, megszűnt a nyomtatóhoz való csatlakozás lehetősége. Gugli volt a barátom, de éppen mindenkinek nyomtatni lett volna kedve pont ma. Mivel tegnap jó volt, csináljunk rendszer visszaállítást, na itt gurultak el a gyógyszereim, mert ezen a gépen, a frissítés telepítése talán pár perc ha volt, de a visszaállítás majdnem 2 óra volt, na ekkor mondtam a főnöknek kell 2db SSD. Persze nem mentem neki mindjárt a dolognak, mert ugye visszaállítás után a frissítéseket szüneteltettem, addig csak megszületik a nyomtatásra a gyógyír, meg főleg hagynak időt hogy megkeressem, és próbálgassam a nyomtatás megjavítására kitalált beállításokat. Na ekkor elkezdtem gyúrni magam a diszk cserére. Nem tudom te hogyan csináltad, de én minden partíciót tükröztem, beleértve a lemez elején lévő rendszer partíciót is amin a boot manager van, vagy mi a szösz. Csináltam Virtualbox-ban egy rendszert, ilyen felállással. Lemez cserekor a Lemezkezelőben megcsináltam a fent leírtakat, és újra létrehoztam a RAID párt, majd mikor csináltam egy újraindítást, akkor láttam, hogy eggyel több lett a boot lehetőségek száma. Na most azért nem jó ez mert nem tudni melyik az oda nem illő. Ráadásul, mivel én mind a 2 diszket cserélem, már 4 lesz. Nosza, úgysem használtam még az EasyBCD programot, letöltöttem a legfrissebbet. Szépen kivettem ami a bootmenübe nem kellett, restart, és hülyén nézés lett belőle. Nem értem engem miért nem szeretett, de kipróbáltam, ha csak a boot várakozási idejét módosítom csak, akkor is elrontja. Akkor még nem tudtam, amit később megtaláltam videóban, mondván Ha Macrinum Reflect-el csinálsz visszállítást akkor kell az install bottloader funkció. Később a bcdedit lett a barátom, csak féltem kicsit tőle. Aztán tökéletesen sikerült kicserélnem 2 hdd-t ssd-re, először virtuálisan, aztán fizikailag is.

    Egyébként, csak hogy tudd, így nem működik a TRIM az ssd-ken. Irodai használatban amúgy észre se venni, mert csak az írást befolyásolja, az olvasást nem. Amúgy én azért is preferálom a win RAID-et, mert így hozzá lehet férni a SMART adatokhoz.

  • AiRLAC

    addikt

    válasz tasiadam #11086 üzenetére

    Milyen OS, milyen felhasználás? Manapság már olyan olcsó a minőségi SSD használtan is akár hogy nincs értelme HDD-ről futtatni dolgokat (persze tárolásra tökéletes).

    "After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

  • AiRLAC

    addikt

    válasz tasiadam #11088 üzenetére

    VM-eknek nagyon rossz választás a HDD, a többire ok.
    Sajnos a HDD-k meghibásodása sokkal gyakoribb mint az SSD-k, ezt rontod még tovább egy RAID0-val. Nagyságrendi teljesítmény változást meg nem fog hozni, a ~100 IOPS lesz ~200, míg egy bármilyen SSD tudja ennek a 50x-100x-osát.

    "After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Új hozzászólás Aktív témák