Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Patics #26 üzenetére

    A csoda az, hogy megtaláltad azt a boltot, mert valami elbaszott helyen van. Én fél óráig keringtem azon a rohadt telepen.

    Csak mondom hogy ilyen árra számíts: 100.000.-

    Semmi értelme építtetni velük, mert neked durván deficites lesz. Az alkatrészlistában segítünk, csak mond el, mit szeretnél pontosan. Mennyire legyen erős, nagy és drága. Én az Eachinet nem erőltetném, a karja mint a ropi, ha nem akarsz minden esés után szerleni, kezd egy full karbon vázzal.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Patics #26 üzenetére

    A TUDOMÁNY JELENLEGI ÁLLÁSA SZERINT :D, vagyis ma, mert lehet már holnap máshogy lesz, ebben kell gondolkodnod:
    - váz: full carbon, minimum 3 mm-es karokkal de inkább 4. Méret 250-200, a 280 kicsit nagy, a kategória alja a 200 ha versenyezni akarsz. 150-200 már nem nagyon repülhető szabad szemmel mert kicsi, ez a 200-ra még határeset (azt láttam élőben, ha sas volt a családfádon, akkor menni fog a dolog:D). Az a jó, aminek a dekkjei egyforma hosszúak és nem nagyon van kinyúlás. Minden elektronikai cuccot a vázba tegyél, akksit a tetejére, így van a legnagyobb esély arra, hogy megússzák a dolgot
    - ESC: Blheli firmwares 20/30 A minimum. Szvsz. 12A-nak már nincs értelme. Firmware tudjon féket (Dampened Light), Oneshot 125-öt. Simonk nak megállt a fejlesztése. LittleBee 20/25A elég jó, aztán Rotorgeeks 20/30A is, Emax nano 20/30 is jó. Nagyobb is lehet, van már 30/40 meg 30/50-ES is
    - motor: ha 250-nél kisebb a vázad, akkor lehet 1806, de árban majdnem annyi, mint a 2204-esek és azok 50xx és 60xx motorokkal is jók. Ebből ajánlott Emax: RS2205-2300KV 5-6 propra, RS2205-2600KV 4-esre, ajánlottak még a Cobra motorok is, illetve nézegetheted Hobby Kingen a Multistart is, bár erről nincs tapasztalat. Az Eachine motorok Emax átbrendelt változatai, olcsóbban
    - vezérlő: Naze 32 SMTF1 acro ha kevés a pénzed, ha nem, akkor valami ami SMT32 F3-mal van szerelve. Azt kell még eldöntened, hogy hány portra (UART) van szükséged, akarsz-e feszültség visszajelzést (VBAT), telemetriát vagy sem. Baronak, GPS-nek szerintem nincs értelme. Naze 32 vezérel ledeket is 5V-n, ezeket programozhatod
    - vezérlő program: Cleanflight, Baseflightnak megállt a fejlesztése, Betaflightot nem ismerem, de a többség cleanflightot használ. A Multishot vezérlés miatt vannak most új flight controller programok is
    - propeller: Kingkong 5045, ezek kiegyensúlyozottak, illetve az Gemfan 5030-5040, de NEM SZABAD Gemfan 5045-öt venni, mert nem jó. Karbon drága és elcsavarja a motor tengelyt, inkább törjön. 60xx-ben nincs tapasztalatom. Háromágúból DAL 5045x3-mat szeretik
    - adó-vevő: ami tetszik, Frsky Taranis a csúcs, 75.000-ért, szerintem a best buy a Flysky FS-i10 Mode 1 93 EUR-ért és átszerelhető Mode2-re, Hobbykingen szokott lenni, én ilyenre vadászok. Ehhez kell majd választanod vevőt, de mindenképpen kétcsatornás legyen. Turnigy 9X is lehet jó, csak szarakodós az átépítés
    - akku: vázmérettől függ, én most Turnigy 40C 1800mAh-val repülök, hogy gyakoroljak. 250 vagy kisebb vázméretnél 1400mAh 4S Turnigy nano, Turnigy bolt, Multistart 1400mAh 65C, Dinogy 1400mAh 65C, ha nagyon sok pénzed van, Turnigy LIHV Bolt akksikat is nézhetsz. Híres még a Tattu is. Zippy is jó, nekem van, de nagyobb kapacitásban
    - sok egyéb szar: low voltage csipogó, polaritásvédett, csomó velcro, leszorító szalagok, tartalék karok
    - FPV: amit a Zsolesz javasol, de antennában Banggoodtól vegyél Aomway antennát.
    - kamera az FPV mellé, ha akarsz plusz felvételt: Runcam HD EU Banggood 15K-ért

    Asszem nem hagytam ki semmit:D

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák