Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Plasticbomb #4514 üzenetére

    Na, itthon vagyok, végre tudok időt szakítani arra, amivel szeretek foglalkozni. Repülni szeretnék. Előkapom a BabyHawkot, elkezdem átnyálazni, hogy mit hova forrasztok, Kibontok minden csavart, persze az egyik csavar hibás, csak tudnám hogy csavarták be, ha csak megforog benne az iFixites csavarhúzó készletem.... De kint van minden, ami kint kell legyen, méregetem az FS-A8S vezetékét, lebontom a tüskesort, beforrasztom a vezetéket, ellenörzöm, kap áramot, nagy nehezen összebindelem a távval, erre valami rohadtul furcsa történik: a táv ki bekapcsolására reagál a vevő, de a vevő nem küld jelet az fc-nek, , szuper, ellenörzöm másik vevővel (I6AB), hogy a csatlakozás múködik, persze, hogy megy, szal valami nem kerek a vevővel. Mi lehet? Na mindegy, mondom, amig azon agyalok egy sort, szoftverezek egyet: Betaflight benyom, beállitások ment, betaflight frissit, minden hiba nálkül, BLHeliS frissit az ESC-ken, próba, minden úgy néz ki, működik. Hoppá, várjál csak, egyszer csak az egyik motor már nem forog.. Hö? Nézem, hogy csaz az fc nem forgatja vagy maga a motor szált-e el, blheli alól sem működik, szuper. KIbont, meglesem az fcn, nincs e valami leforrasztva, nincs. Átforrasztom a motort egy másik ESC-re megy rendesen, ráforrasztom a "hibás eswcre a másik motort, nem forgatja azt sem... Még egy van, ellenőrizni, hogy más esc pozicióban is ezt csinálja e? Átforrasztom a jelvezetéket: az az ESC működik, ami az előző pozícióban volt, ami viszont az előző pozícióba került, az nem működik: FC döglődik... De mitől? Na mindegy, rendelek másik fc-t, közben kideritem, miért nem megy az fc és a vevú között a kommunikáció (rendelek egy másik vevőt).

    Később még jövök, NightHawk upgrade az új kamerával + vTX-el!:D

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Új hozzászólás Aktív témák