Új hozzászólás Aktív témák

  • Shokkolo

    addikt

    válasz E2E4 #6037 üzenetére

    Jól érted, mert ezek az eszközök sima fileshare-ként használják a NAS-t, és semmiféle kódolás nincs, azt a medialejátszó végzi. Ergó a plexxel ellentétben egy medialejátszónál a NAS majdhogynem idle :)
    Minden erőforrásigényes feladatot a lejátszó vesz át.

    Esetleg ha nem ragaszkodsz mindenáron a plex-hez, próbáld ki a Redimedia-t (avagy a régi nevén miniDLNA). Sokkal kevesebb az erőforrásigénye. (Anno egy 1 magos ARM Zyxel NAS-on is azt használtam gond nélkül).

    A konkrét lejátszó ajánlás kicsit neccesebb helyzet, mert ha mindenes kell, akkor az bizony nem biztos, hogy olcsó mulatság, cserében van topicja rutinos userekkel.
    Milyen asztali médialejátszót? - topic

    Viszont ha a nas alapvetően kiszolgálja minden igényedet, előtte szerintem adhatsz egy esélyt a Redimedia -nak. (Én is azzal streamelek a hálóban lévő TV-re lanon a mai napig :) )

    CoreELEC:
    Egy, a kifejezetten olcsó medialejátszókra feltehető linux alapú OS, kodi integrációval.
    Gyakorlatilag filléres eszközökből lehet kifejezetten használható lejátszót csinálni apró kompromisszumokkal.

    A Popcorn lejátszók jók, de én drágának tartom őket, cserébe viszont igen... kényelmesen tudhatják amire szükséged lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Új hozzászólás Aktív témák