Új hozzászólás Aktív témák

  • Stehe

    aktív tag

    Sziasztok!

    NAS vásárláson gondolkodom, és a QNP TS-228-as elég szimpatikusnak tűnik. Az alábbiakra keresnék eszközt:

    • Gigabites Digi netre kötve HD filmek letöltése, majd megosztása médialejátszó felé;
    • Torrent futtatása / seedelés, lehetőleg legalább 30-40 fájlt stabilan lehessen seedelni. Itt nem tudom megoldható-e, hogy laptopról torrent fájlok letöltése esetén adott torrent automatikuson a NAS torrent kliensén induljon el. Vagyis miután kikapcsoltam a laptopot, a letöltés+seed folytatódjon, ée ehhez ne kelljen egy külön felületet használni;
    • Saját fotók tárolása + biztonsági mentés: Összefoglalóban olvastam, hogy biztonsági mentás esetén nem kötelező a RAID1 használata. Az is kivitelezhető, hogy egyik lemez adott mappájának módosítása esetén a másik lemezen is automatikusan szinkronizálásra kerüljön a mappa. Ez a megoldás szimpatikus lenne, mivel a saját fotóim kb. 200-250GB-ot foglalnak, és ezek mentésére felesleges lenne tükrözni egy 2TB-os vinyót… Ez a megoldás a gyakorlatban megbízhatóan működhet?;
    • Lehet a későbbiekben egy, max kettő darab IP kamerát is bekötnék a hálózatra.

    Kérdés, hogy a fentieknek eleget tudna tenni? Illetve mi a tapasztalat, torrent letöltés esetén mennyi a max letöltési sebesség, illetve kb. hány torrentet tud aktívan kezelni akadás nélkül?

Új hozzászólás Aktív témák