Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alec.cs

    tag

    válasz Siriusb #2151 üzenetére

    @Siriusb:
    Én úgy érzem, hogy érthetően írtam le, hogy mit is akarok (következetes voltam az előző hozzászólásaimban)...

    Számomra minden információ az információ. Mindenből lehet tanulni valamit.
    Amúgy meg szívesen várom a te tanácsaidat is. köszönöm.

    @cain69:
    Nem vetted el a lelkesedésemet...

    Mint írtam már, egy egyszerű szöveges állomány elkódolásáról lenne szó.
    Semmi titkos, bizalmas adat nincs benne. Ahogy írtam: url, leírás.

    A lényeg az lenne, hogy a ne tudják módosítani az abban lévő információkat. A szerveren ne láthassák a tartalmát, s ne tudják közvetlenül módosítani azt. A user oldalon meg szintén ne tudják, hogy honnan van a tartalom, illetve ne tudják módosítani azt. Most nem az a kérdés, hogy milyen szerveren van az állomány, s hogy kell megvédeni azt. Python megoldásra vagyok kíváncsi.

    Tudom, hogy mit mondanátok erre...

    Tudom, hogy ha a user oldalon ott a .py fájl, akkor egyszerűen visszaolvasható a tartalom. Tudom...
    Csak gondoltam, hogy lehet olyan megoldás amire nem gondoltam, vagy nem ismerek még.

    Hát erre lettem volna kíváncsi!

    @sh4d0w:
    Akkor mi lehet a megoldás annak fényében amiket az előbb leírtam. Ha nincs más megoldás csak a base64 dekóder, akkor marad az. A semminél már az is jobb.

    Nyilván kódolhatok én ezerrel egy jobb programozó úgy is visszafejti azt.

    Én csak a normál userek, felhasználók ellen akarom megoldani az egyszerű, gyors és biztonságos védelmet.
    Tehát, ne tudják a tartalmat módosítani... de ezeket már az előbb leírtam.

    - - -

    Nem akartam ebből az egészből "off" jelegű témát generálni.

    Köszönöm a hozzá szólásaitokat, tanultam belőlük.

    Azért, ha valaki mégis tudna hasznos infókat szolgáltatni, vagy már másnál is felmerült hasonló felvetés és megoldotta azt, akkor várnám még a hozzászólásokat.

    Ha nem lesz más megoldás, akkor marad a base64 jellegű kódolás.

    Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák