Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz justmemory #669 üzenetére

    Na igen, a Python más nyelveknél is sokkal háklisabban reagál a vegyesen alkalmazott behúzásokra... :)

    Az általam használt szövegszerkesztők (Notepad++, Spyder, IPython... stb.) szinte mindegyikének van olyan funkciója, hogy a Tab-ot automatikusan a kívánt számú (esetemben 4) szóközre cseréli. A behúzás csökkentése is megoldható Shift + Tab használatával.

    Ami a GUI-t illeti: én sem használom a tk-t, sőt, mást se nagyon (kivéve a Jupyter Notebook-ot). Csak azért javasoltam, mert az alapból része a Python telepítésnek és ilyen egyszerűbb feladatra vélhetően ez a legjobb.

    Valóban egyszerűbb lehet kiválasztani a fájlt, mint begépelni az egész elérési utat, de a szkriptnyelves és a GUI-s implementálásnál csak egy rosszabb van: a kettő vegyítése - legalábbis ha utóbbit vegyítjük az előbbibe. Egy GUI implementálása más szemléletet igényel, hiszen "folyamat-alapú" működés helyett eseményvezéreltté válik. Nem is beszélve az integráláshoz szükséges, arányaiban sok extra kódról.

    Ha pedig GUI, akkor én nem csak a fájl-választót írnám bele, hanem az egészet, a generálás gombtól kezdve a kimeneti címkéig. Úgy legalább megspórolná az eléggé esetleges while ciklust is.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák