Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz plömplöm #2393 üzenetére

    Végül is mert Wifiként is használod, gondolom azért számít bele, nálam modemként van csak, ezért szoktam hozzá, hogy kimarad az egyenletből.

    Nem is az a legnagyobb baj érted, hogy nincs meg kereken a 120, csak 119,5, hanem az, hogy a gyakorlatba még az se hozható ki teljesen, legalább is a PR-nél, ami azért kicsit elgondolkodtató, főleg úgy, hogy a UPC-nél ugyan az a net képes majdnem a 15 MB/s-t kihozni letöltésben, míg a PR-nél jó ha max. 14 összejön ennél a sebességnél, vagyis kb. 10 Mbit/s eltűnik, vagy csak nem tudod kihasználni és engem inkább az érdekel, hogy miért? Talán valami forgalom priorizáció miatt, ami nem engedi hogy kihasználd 100%-ban, vagy mi? Szóval érted.

    Egyébként a dupla nat se olyan kurva nagy probléma, csak hülyeség, hacsak nem valami biztonsági szempontból van úgy, legalább is én így látom, de én mindig arra törekszem, hogy a lehető legjobb legyen (pl. ne legyenek felesleges akadályok a hálózatban), nem pedig arra, hogy menjen valahogy oszt kész, ez inkább ilyen hanyag hozzáállás.

    Ami pedig a példákat illeti, egyáltalán nem passzolnak a helyzethez, mert te most határokra mondtál példát, viszont nem arról van szó. Ha azt mondtad volna, hogy annyi amennyi a kábelmodemen kifér, akkor oké, mert ebben az esetben a DOCSIS határának a feszegetéséről lenne szó, viszont a kábelmodem tud kb. 350 Mbit/s-t gyakorlatban kitolni, vagyis a 120 Mbit/s-t 100%-ban tudnia kell és akkor most ne térjünk rá a garantáltra, meg egyéb hülyeségekre, ugyanis megvan a 120 Mbit/s, a kérdés csak az, hogy azt miért nem tudod teljesen kihasználni úgy, mint pl. a UPC-sek, szóval érted, az más hogy ha azért nem, mert csak 100-as LAN-od van és csak 94-95 jön, de itt gigabit van, megvan a 120 és közbe mégse, ez zavart mindig ennél az ótvar szolgáltatónál, bár most már nem foglalkozok vele úgy, viszont mondom már megkérdem, hogy nálad mennyivel jön.
    Egyébként ja, mivel elég kíváncsi vagyok, így 1-2 alkalommal végeztem ilyen teszteket, de pl. 100-as portnál teljesen felesleges, mert szinte mindig 94-95 Mbit/s-t fog hozni, viszont ez pl. az USB 2.0-ra nem igaz, ugyanis valamelyik ki tud tolni 40-41 MB/s-t (~320 Mbit/s), valamelyik viszont csak 25-30 MB/s-t tud hozni, szóval ez egy kicsit érdekesebb dolog, ahány chipset, annyi különböző sebesség USB 2.0-n (de szinte egyik se tudja az elméletit, sőt úgy meg sem közelítik, 320 is a 480-hoz képest nincs túl közel) ugyan azzal az eszközzel (külső HDD) mérve, a Wifi-t meg abszolút felesleges, mivel eléggé instabil, tehát elég nagy eltérés van egyes környezetekben ahhoz, hogy méregess, az se mindegy, hogy az adási, illetve a vételi antenna milyen helyzetben van (mondjuk most körsugárzóról beszélek és nem irányítottról, az irányított Wifik általában az elméleti teljesítmény 75-90%-át ki tudják nyomni gyakorlatban), meg hogy milyen chipset van és azt milyen szoftver vezérli, valamint milyen sebességű híd van a LAN és a VLAN között egyes routerek esetében és így tovább, szóval a Wifi az, amivel így nem érdemes foglalkozni, aki meg mégis rászánja magát az jó sokat fog mérgelődni :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák