Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabest

    tag

    válasz Szirty #2509 üzenetére

    Szia, köszi a választ, egyenlőre jegelem a témát.

    Viszont újabb akadályba ütköztem!

    Küldenének nekem rs485-ön adatokat(3 helyről), reményeim szerint 0-32767-ig terjedő számokat. Ezeket kellene fogadnom, amire ezt a kártyát próbálnám használni.

    A CP340-es user manualban találtam a 9.4-es pontban egy mintát point-to-point kommunikációra, de ahhoz hogy teszteljem még nem vagyok "elég"... :B

    Lehetséges az hogy a küldő helyeket (úgy mint a profibusnál) egymáson keresztül kössük, és az én CPUm-ra csak egy db ilyen RS485-ös kártyát akasszak? Vagy minden egyes jelet kölün kártyán kell fogadjak?

    Ha az előbbi megoldás is létezik, akkor milyen alapbeállításokat kell belőni a HW konfigban??

    Továbbá a minta irja, hogy az FB2 P_RCV CP340 és a FB3 P_SEND CP340 blokkokat kell használnom, jól olvastam?

    Na, ha igen, akkor most jön az hogy ha pl ezeket simán berakom az OB1-be külön NW-ekbe, akkor azoknak a peremeterezesenel, milyen minimalis adatokat kell megadjak, hogy tudjam fogadni a küldött értékeket, illetve azokat lássam valami DB-be?

    Várom a szájbarágós választ ha lehet, mert el vagyok veszve s a főnököm meg állandóan a nayakamra jár :(

    Jó lenne valamit villantani neki....

    köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák