Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsi82

    tag

    válasz sörösló #1822 üzenetére

    Szia!
    Annak ellenére, hogy nagyjából egyetértek veled, gondoltam nem hagyhatom szó nélkül a másik oldalt se. :)
    Én is láttam már villanyszerelőt golyósorsón, meg lineáris csapágyon állni. És persze neki az tök mindegy, mert állni lehet rajta, bár kicsit zsíros a nyavalyás. Mozgás közben meg lejön a kosz, igaz visszaegyenesedni nem fog. :) Általában az ember saját területén jártas, és annak ellenére hogy némi ésszerű viselkedés elvárható, lehet az illető bele sem gondol.
    Vagy programozásnál mondhatnám példának azt a német kollégát, aki Siemensben 150 szerszámhoz képes volt 150 létrát összehozni, ahelyett, hogy egy NW-ben kb 10 STL utasítással megoldotta volna dolgot.
    Meg aztán a forráskód átadása sem egyértelmű dolog. Van jó pár olyan megrendelőnk, akik nem akarják a forráskódot, mert nem is értenek hozzá, emberük sincs aki akár meg is tudná nézni. Így inkább azt mondják, működjön a rendszer, legyen olcsóbb a program, de minket hívnak ha gond van.
    És én is elég sok olyan PLC programozót ismerek, akik csak programozásban jártasak, és nem értenek az érzékelőkhöz, aktuátorokhoz. De vannak olyan cégek, ahol van programozó, és van beüzemelő. A programozó megírja a program gerincét, struktúráját, a beüzemelő pedig elvégzi a helyszínen a kisebb módosításokat, beállításokat.

Új hozzászólás Aktív témák