Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok,

    Milyen plazmat ajanlanatok az alabbiak alapjan?
    - haloszoba, sajnos majdnem ablakkal szemben, de tobbnyire este hasznalva, illetve redony, sotetites megoldhato
    - 2 meterrol nezve (en 42-46 colosban gondolkodom)
    - sd/digitalis tv adasok, bd-ripek, ps3/ps4 -re kellene
    - 3d nem letszukseg
    - ossze tudjam kotni routerrel vagy hdmi kimenetu vga-n keresztul asztali geppel, hogy onnan vigye a filmeket
    - keret: 200-230k
    - markapreferencia nincs, de panasonic szimpatikus, mert ha jol tudom ez szamit ellovasnak

    Lcd is jatszik, azokat tanulmanyoztam mar, de szeretnek plazma szinten is kepbe kerulni, mert lehet, hogy a fenti igenyekre jobbat tudtok ajanlani, mint amit kineztem lcd-bol

    Koszi a segitseget!

  • djg

    aktív tag

    válasz Gabor970 #47306 üzenetére

    Uhh, hát respekt a tudásának, de tényleg nagyon húzós az ára...
    Semmi nincs, ami a közelébe járna tudásban valamivel olcsóbban?

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz Heffi #47367 üzenetére

    Igen, ez már valóban jobb ár, de mennyivel marad el tudásban?
    Kár, hogy ezekből a Panákból nem igazán van 46-47-es, mert méretben az lenne az igazi.

    LCD oldalról egy Samsung 46f6500 a kiszemelt (sajnos igencsak drága ez is, de egyes helyeken 240k alatt van), ezt szeretném összevetni árban hozzá közel álló plazmával.
    BD-rip, ps, analóg- és digitális tévé lenne a felhasználás.

  • djg

    aktív tag

    válasz janos666 #47371 üzenetére

    Lehet, hogy rosszul ertelmezem, de azert ez a hsz kisse ugy hangzott, hogy kb a leggyengebb plazma is jobb barmelyik lcd-tol, ami azert eros. Foleg, hogy az altalam kiszemelt samsung f6500-as ha jol olvastam jelen topic berkein belul is elismert.
    A legkevesbe se szeretnek kirobbantani lcd-plazma szokaratet senkivel, csak annyit kerek, hogy ne elvakultan ajanljuk a plazmat, (mindegy milyen es milyen szobaba es felhasznalasra is kerulne) es csak az legyen, mert csak az a jo alapon.
    Ha felreertettelek volna, akkor utolag is elnezest.

    51-es nekem mar tul nagy, a legelso itteni hsz-emben lennenek az igenyek:
    [link]

    Tenyleg koszonok minden konstruktiv hsz-t, de annyit kernek, ha segiteni szeretne jotanaccsal, akkor az igenyt is vegye figyelembe.

    Koszi!

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz janos666 #47383 üzenetére

    Gabor970:
    Köszönöm a kommenteket! Sajnos viszonylag fontos szempont a ps is, ps4-et is tervezek idővel... Illetve még fontosabb szempont az SD/HD adás minősége. Eddig csak az említett samsungot néztem így, MM-ben, Auchan rákötött digitális adásra és az alapján nagyon tetszett a képe, ha mondhatom így: jól skáláz fel.

    janos666:
    a megadott költségkeretedből nem jön ám ki egy "akármilyen LCD", hanem azonos méret mellett ugyan úgy csak néhány belépő kategóriás FullHD modell...
    Az általam említett 46f6500 koránt se belépő LCD FHD modell, hanem a felső-közép kategóriába tartozik. E fölött kb. csak a megújítható tévék vannak mozgásvezérléssel és egyéb nélkülözhető tartalmakkal (persze a panel is jobb). Ára pl. Aqua-ban 237k.

    Az igényeidet idézve: 2 meterrol nezve -> neked pontosan ~51" TV az ideális!
    Bocsánat, de félreértettetek: nem fér el fizikailag nagyobb! Tudom, hogy a tévék 1-2 hét után "összemennek", ezért is tartok a 42" helyett inkább a 46" felé, pedig az adott fizikai helyet a 42-es is szépen kitöltené. A 2m hosszú ágy végébe, a falra kerülne a tévé, tehát 2m vagy annál közelebbről néznénk, de a szekrénysor miatt nagyobb már nem férne el. Lemértem az 50"-ost, de az max csak úgy férne el, ha nagyon, de nagyon vékony lenne a káva, ami ha jól tudom a plazmánál fel se merülhet. :(

    ps3/ps4 -re kellene -> Emiatt nem javasolnám az ST60-at.
    De a belépő samsung mivel jobb erre a célra, mint egy elvileg fejlettebb pana?

    a hálózati lejátszást viszont felejts el! (Legalább is a beépített lejátszóva...
    Nem wifin, össze tudnám kötni utp kábellel is, illetve a vga-nak van a dvi mellett (ez most a monitorra van kötve) hdmi kimenete is, erre kötném a tévét. Nincs hely külön asztali lejátszóra. Olyan megoldás kell, amivel PC-ről át tudom játszani az avi-s, mkv-s, dvd-s tartalmakat a lehető legegyszerűbben. A pH! tesztek alapján erre a pana ST50 (és gondolom ezáltal a 60 is) képes volt, illetve a samu lcd is a saját lejátszójával.
    Sajnos a modell megnevezésekkel nem vagyok nagyon képben a plazmáknál, de ha jól gondolom, akkor az ST60 az ST50 utódja (talán ez a 2013-as modell a másik meg a 2012-es) és az ST után árban és tudásban jön a GT. A samsung nevezéktanának még nem jártam utána plazma fronton.

    keret: 200-230k -> Erről már beszéltünk.
    Ezt egy kicsit felülírnám, de mondjuk, hogy fali tartóval együtt ki kéne jönni 280-ből.
    A samu esetén ez úgy nézne ki, hogy 237k + kb. 20k a profi fali tartó hozzá.

    Ezeknek a Samsung LCD-knek LCD viszonylatban egész jó a kontrasztaránya, de a Samsung plazmák (amik bár jóval elmaradnak ezen a téren a Panasonic plazmái mögött) is tudnak legalább ennyit, de inkább többet
    Ebben egyértelmű, hogy sose fog nyerni az LCD. De egyébként az f6500-nak már egészen megdöbbentő a feketéje számomra.

    A tervem az, hogy hoztam magammal egy pendrive-ot, amire rátettem a biztos általatok is ismert elefant tévé tesztekben szereplő kis filmeket valamint a bourne-csapda c. filmet, mivel az egyik nagy kedvencem és van benne jócskán dinamika. :)
    Bemegyek egy üzletbe, rákötöm ezekre a tévékre (ha hagyják :)) és megnézem, melyiken hogy festenek ezek a videók. Rákötöm majd a samu lcd-re is, illetve az általatok itt ajánlott plazmidokra, aztán megpróbálok hinni a szememnek és olyat választani, ahol számomra a legjobban festett.
    Egy gond lehet ezzel, amit nem igazán tudok kivédeni, hogy nyilván egy viszonylag erősen megvilágított helyen leszek, nem szobakörülmények közt, ami sajnos torzíthat. Ez ellen nehéz mit tenni, mivel nincs ismerősöm új plazmával, hogy átmenjek tesztelni.

    De nagyon fontos, hogy a bd-rip-ek, mkv-k, avi-k hogyan jelenítődnek meg ezeken, mivel többnyire ez fog menni, valamint az SD (tervezek CI kártyát rendelni a kábelszolgáltatótól és akkor már digitális és helyenként HD) adások képe is fontos. Továbbá, hogy könnyen össze tudjam kötni a PC-vel valamilyen kábelen.
    Valami tipp esetleg, hogy mire koncentráljak a helyi gyorstesztnél?

    Köszönöm a hosszú, kimerítő írásodat! :R

  • djg

    aktív tag

    válasz Gabor970 #47390 üzenetére

    Igen, ilyet már olvastam és nézegettem is, de köszönöm a tippet, így biztosabb, hogy nem felejtem el.
    Samsung és Sony promós is mondta, hogy bár nem ért egyet vele, de ellenőrzi a területi képviselő is, hogy kiemeltbe van-e. Kötelező abba tennie, hiába, hogy szerinte se az a jó. Illetve elefant értékei alapján is mindig ott a legnagyobb a delta érték.

    Ne haragudj, de még nem volt időm megnézni, amit ajánlottál. Sajna nem vagyok képben a típusszámokban, nem tudom mit takar ez a kód.

    De amint lesz időm megnézem, nem ma veszek tévét és főleg nem MM-be. :)

    Köszi!

  • djg

    aktív tag

    válasz Pharaoh #47391 üzenetére

    Aha, igen. Bár nem vagyok lány, de azért egy kicsit félek a plazmától, mert jobban vigyázni kell rá a beégés végett és ha ps3-at úgy felejtem, az már gáz lehet.
    f6400-et is dícsérték, azt középkategóriásnak mondták, tehát az sem belépő FHD modell, de azt mondják a 6500-as alkatrészekben lényegesen nagyobb ugrás, mint a számozás alapján tűnik. A 6800 már nem, arra pl. azt írták, hogy csak átdizájnolt kb. A következő ugrás a 7000-es széria.

    Egyébként azért szerintem tudnék vigyázni a tévére, de nem csak én használnám...

    Köszi!

  • djg

    aktív tag

    válasz MasterMark #47394 üzenetére

    És mi a helyzet a GT60-al? Az már minden szempontból OK?
    Az a gond, hogy a 42-re azt mondjátok, hogy kicsi, ami igaz is lehet hosszú távon, viszont az még ebben a méretben, akciósan is csak épp hogy beleférne, ha meg tudnám kapni mondjuk 270k-ért. 46-os nincs, 50 meg a vastagabb káva miatt már azt se tudom elfér-e, de egyelőre árban szerencsére/sajnos nem is kérdés.

  • djg

    aktív tag

    válasz Norbi 72 #47407 üzenetére

    Az Allee-ba épp tegnap voltam és be is mentem a Pana boltba, de csak mint teljesen laikus, akkor még ennyi típusnévvel se voltam tisztába...
    Viszont számomra az erődemonstráció nem igazán BD filmek szintjén dől el, ott szinte mindegyik nagyon penge beleértve a durvább LCD-ket is (számomra), hanem, hogy melyik mire képes tévé adások esetén...hiszen mégis csak ez megy majd a legtöbbet rajta. Illetve ahogy írtam bd-rip, mkv, avi, amik nem sokkal jobbak egy digitális tévé minőségénél. Engem ebben kell meggyőzzön a panel, tehát ha a GT60-on tévé műsor ment, akkor az még jó is, mert az érdekel.
    A már korábban említett samsung f6500-at láttam "éles bevetésben" is és nagyon baráti képe volt.
    Szeretném a fent említett plazmák képét is megnézni így, promó anyag nélkül, hiszen számomra ez a valós környezet, ahol majd helyt kell állnia és az igazán valós, mély fekete feketesége vagy szürkesége kevésbé fog feltűnni hosszú távon, mint az, hogy mennyire pixeles a tévé adás vagy mennyire tudja kisimítani a tévé elektronikából.

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz erdoke #47408 üzenetére

    Na ja, de árukereső alapján nincs ilyen tévé 42-es méretben 300k alatt (illetve pont belőtték a 300k-s mérföldkő alá) + falikonzol 10k és már ott is vagyok, hogy 310k a legolcsóbb helyen a legolcsóbb megoldással felrakva.

    Mindegy, ma elmegyek tesztelni, meglesem mit tud, nem fogom sajnálni az időt végigcsekkolni az összes fentebb beszélt tévét aztán csak okosabb leszek...vagy nem. %-osan ekkora értéknél már nem lenne akkora kunszt rádobni 40k-t, hogy akkor ez legyen, de az eredeti értékhatárom 230k volt (amibe épp beleférne a samu f6500), tehát nagyon szembetűnő különbség kell, hogy legyen azzal szemben a plazmának hogy megérje, hisz 46-osban kapok egy számomra csúcs samu lcd-t, ez meg "csak" 42-es. ....és hát azért valahol meg kell húzni a határt...
    Ez így is, úgy is kompromisszumos lesz, csak kérdés hol köti az ember: méretben, SD/HD képminőségben vagy hogy pl. ps-re is megfeleljen...

    Nem könnyű :)

  • djg

    aktív tag

    válasz erdoke #47414 üzenetére

    Törekedni fogok, ezért tervezek ci+-os kártyát kérni a szolgáltatótól, de attól még az ember rendszerint nem csak BD filmek megtekintésére vesz egy TV-t, nemde?
    Arról meg nem tehetek, hogy a kábelszolgáltatás minősége még nem érte el azt a szintet, amit a megjelenítő technológia már jópár éve tud. Ettől még azon fogok tévézni, ezzel nem tudok mit tenni... Tehát olyan kell, ami azt élvezetessé teszi, de mégis időtálló megoldás és mivel PS3/4 is szóba jön így (főleg a 4 miatt) a FHD anyagok is fognak futni.

  • djg

    aktív tag

    válasz Norbi 72 #47419 üzenetére

    A párommal voltam és csak nagyon villámlátogatás volt, így ne vegye senki készpénznek, de amennyire rémlik elég pocsék volt. :(
    De elhiszem Nektek, hogy nem a tévével van a baj.
    MM-ben, Auchanban meglehetősen szép volt a digitális adás, noha ott is mindig szabadkoznak, hogy ezer felé van szétosztva, tehát otthon még szebb lesz, de miután eddig igazán tüzetesen csak a samu lcd-t néztem, arról tudok nyilatkozni, hogy az tetszett (felbontásban, képélességben értem, nem feltétlenül kontrasztban).

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47427 üzenetére

    Tapasztalat hiányában ezt nem értem. Miért szenvedés?
    Olyan egyszerűnek tűnik, hogy elindítom a gépet, hdmi-vel összekötöm a tévével és a tévén beállítom a source-ot és megjelenik a kép.
    Ez nem így néz ki a gyakorlatban?

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47424 üzenetére

    Hát...részben igen, jó lenne ha valaki megmutatná, de a másik oldalról meg olcsóbb a strucc pol. :D
    Mert ha megmutatja valaki, akkor már tuti mindenhol így fogom nézni és nem fogok megelégedni az LCD-LED által nyújtott minőséggel, viszont hasonló méretben fogom keresni a másfélszer drágább plazmát, ami nem pénztárcabarát megoldás.
    Így, noha hálás lennék, ha valaki megmutatná, most mégis simán tudnék választani magamnak 700e alatti lcd-t és még boldog is lennék vele! És végösszegben nem pont az a lényeg, hogy a vevő elégedett legyen hosszú távon is? Ez a boldog tudatlanság :D

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47430 üzenetére

    De mi a bibi? A boltban is mutogatták milyen egyszerű lesz!

    Őszinte kérdés: az LCD-kkel és a smart rendszereikkel ez könnyebb mutatvány?

    Kérlek ebben a kérdéskörben pártatlanul válaszolj, ha tudsz.

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47433 üzenetére

    ...mire eléri egy jó médialejátszó színvonalát.
    Na ebből gondolom, hogy valami másról beszélünk mi így egymás mellett :D
    Mit jelent az, hogy eléri a színvonalát?
    Fogom, rákötöm gépre a tévét, mintha egy monitor lenne, akkor megjelenik ott a képe, elindítom egérrel, kirakom teljes képernyőre és ennyi. Élvezem. Lehet VLC, MP classic, akármi, csak kezdje el lejátszani.
    Vagy másik, hogy ráteszem külső HDD-re a filmet, ráteszem a tv USB portjára, forrásnál kiválasztom és play.

    Mit értek félre?

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47440 üzenetére

    Fentebb írtátok, hogy FHD plazmát 200k alatt nem is lehet. LED-eset simán.

    Amikor leírtam mik az igények, akkor az ajánlott tévé a 42GT60 volt, ami 300k és 42-es.
    LCD oldalról 46f6500 46-os és 230k. Ha méretre hozzuk őket egymással, akkor még nagyobb a difi. Én így értettem, amit írtam.

    Persze értem, hogy most az jönne, hogy nem egy kategória a kettő, mert a panának mennyivel szebb a képe, és én ezt el is hiszem neked, de ha a gyártók kategóriabesorolását nézzük a Pana GT-je ha jól értelmeztem a honlapján úgyanúgy egy kb. felső közép kategóriás termék a maga technológiája mellett, amilyen a samu f6500-as. Hisz a Pananál is ott van még felette a VT és a ZT, ha jól sejtem, ahogy a samunál az f7xxx és f8xxx-asok.

    Tehát ha a BMW 5-öst összeveted a Merci E-vel, akkor ebben az esetben a Merci E másfélszer drágább.
    Biztos, hogy ezzel nem fogtok egyetérteni, de valahol én ezt így látom, ha kategóriára bontod le.

    Persze szebb a kép, méllyebb a fekete, nagyobb a kontraszt, ezek tuti a legfontosabbak közt vannak, de mondom, a kapásból általatok ajánlott másfélszer annyi volt kb és kisebb.

    De nem szeretném, ha félreértene bárki is: nem azért vagyok itt, hogy szivassam a népet és vitázzak, hanem, hogy megismerjem ennek az oldalnak is az előnyeit és valamivel objektívebben dönthessek. Szerintem az LCD-ben gondolkodók elég elenyésző része téved ide ilyen szándékkal. :)

    Na de a lényeg:
    Voltam ma MM-ben azzal a szándékkal, hogy megnézzem az általatok említett plazmákat, de jelentem egy darab nincs abban a hatalmas választékban (Pólus MM).
    Se Pana, se Samsung. :(
    Igy csak a már fentebb említett samu lcd-t tudtam tovább nyüstölni és azon futtattam le a test pendrive-om.
    De holnap kerítek egy pana boltot.
    Ja amúgy az extrem digitalba is voltam, ott volt még 42st50 asszem, de azt nem tudtam úgy tesztelni sajna....
    Na majd holnap.

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47453 üzenetére

    Hát hang van a tévébe nem? :D Van hangszórója. Azt hittem arról beszélünk, hogy hogyan rakjuk rá a képet a tévére, nem arról, hogyan varázsoljuk álmaink házimozi rendszerévé pc-n keresztül.
    Nem vágom még azt se, h mi az a 24p, csak hallottam róla.
    Nagyon tudatlan vagyok ebben a szakmában, sry.

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47455 üzenetére

    Nem tudom, a samut, amit ma teszteltem, odamentem, fogtam a pendrive-ot, bedugtam, rögtön átváltott a forrásra, ott volt az összes videó. Elnavigáltam, ahova akartam, lejátszottam és a távirányítón rajta volt a pause, play, stop és az előre-hátra tekerés. Mindent tudott, amit elvártam és csak egy usb2.0-ás pendrive volt.
    Ennél meg csak jobb lesz PC-n keresztül.
    Amúgy azt javasolta az egyébként nagyon készséges és számomra hiteles, szakértőnek tűnő srác, hogy hdmi-vel kössem össze, az sokkal jobb, mint utp-vel routeren, és a hdmi-t a tévé hdmi dvi portjába tegyem, mert az van erre kitalálva. Vagyis az is tök ugyanolyan hdmi port, mint a többi, mégis külön volt és fölé volt ez írva.
    Ha ez nekem igy működni fog, akkor fain.
    Persze lehet, hogy az örök elégedetlenség később engem is abba az irányba terel, amit felvázoltál, de ahogy már sokszor írtam, engem pl. a 3d teljesen hidegen hagy és nemrég mértem le, 3 méter hdmi bőven elég.

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47457 üzenetére

    Nekem ez már magas.
    Nekem nincs htpc-m. Nem is tervezem. Én asztali számítógépről beszélek, amiről most írok. Van benne egy vga, ami dvi-vel össze van kötve és van egy hdmi is a vga-n, ezt tenném a tévébe. a gépre van kötve egy 5.1-es rendszer, elindítom a gépen a filmet, kikapcsolom a monitort és nézem a képet a nagy tévén.
    Munkahelyen is van úgy, hogy odamegyek laptoppal, rákötöm a sima dsub-ra és kikerül a képe a nagy tévébe a tárgyalóba.
    Ez ugyanaz, csak fejlettebb csatlakozókkal.
    Ezen mi a Móricka?

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47441 üzenetére

    Ez alatt arra gondoltam amúgy, hogy pl. a samunak a smart rendszere, ami kezeli a formátumokat, stb fejlettebb, mert jobban rágyúrt, mint a plazmagyártók. Van beépített médialejátszója mindkettőnek, de elefant is ki szokta tesztelni, hogy melyik mit eszik meg és mit nem. Gondolom nem csinálná, ha minden tévé ugyanúgy reagálna és mindent lejátszana.

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47461 üzenetére

    Számtalanszor leírtuk már...
    Bocsánat miszter, de nem olvasom olyan régen a topicot.

    És az edigital, euronics akkor miért nem látta be, ha akkorát lehet kaszálni vele? MM pedig mennyi pénztől esik el, hogy ott a plazmafanok igen népes táborát nem tudják kiszolgálni. Bocsi, de amennyi ráció van abban, amit mondtál, annyi van ellene is.
    Ha valami eladható és keresek rajta, akkor csak azért ne adjam el, mert van más, amit majd megvesznek? De lcd fanból is van épp elég, szóval abból is el tudnának adni.
    Ráadásul én nem látom ennyire sarkítottan ezt a kérdést és pont a Te általad írt összefoglaló volt annyira szimpatikus, amikor elolvastam, mielőtt az 1. hsz-emet megejtettem itt, mert Te eléggé törekedve az objektivitásra, már-már pártatlanul írtad le, hogy mindkettőnek van előnye és hátránya és az igények, a saját ízlés és hogy hova szánják is befolyásolhatják azt, hogy ki melyiket választja. Ráadásul ahhoz, hogy az lcd-t szarnak lássam kb. meg kell tanulni látni a hibáit, ahogy már fentebb írták nekem, tehát kapásból nincs mindenkinek szeme hozzá és a vásárlók többsége nem foglalkozik ennyire mélyrehatóan ezekkel a témákkal, mint Ti, tehát simán megveszi az lcd-t, ha az tetszik neki jobban. A közgazdasági sznobhatásról nem is beszélve, vagyis a plazma mellett is meg fogják venni a rózsadombiak a legdrágább lcd-t, mert az ára alapján elhiszik, hogy az a legjobb.

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47466 üzenetére

    Na ezt értem, ez tiszta sor! Csak itt még nem tartok. Egyelőre örülök, ha megy rendesen gépről, de ha nem tetszik a kép vagy szeretnék valamin javítani, akkor beleásom magam valszeg. Egyelőre menjen az anyag rajta.
    Nagyon profi módon írtok róla, én teljesen járatlan vagyok a témában, bocsi.
    Pl. nem értem, hogy ha van egy fhd anyagod, pl. mkv-ban, azt lejátszod és a tévét bekalibrálod, amennyire tudod vagy jól esik, akkor a képen mit lehet még javítani.
    De nem vitatom, hogy lehet, csak ez már sztem olyan szintű elmélyültség, amit az áltag user észre se vesz. :R

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47461 üzenetére

    egyetlen fájlt sem képes kadenciahelyesen lejátszani, illetve, hogy ilyen meg olyan apróbb gond van a stabilitással, hangsávkezeléssel, feliratozással, stb.
    Nem vonom kétségbe, hogy így van, csak még nem igazán értem ezeket a dolgokat. Most a gép vga-jára rá van kötve egy 23"-os monitor. Elindítom a gépet, bekapcsol a monitor és lejátszok egy tetszőleges filmet rajta.
    Ha veszek egy tévét és rákötöm, akkor forrás kiválasztása után az lesz a "monitor". Kiválasztom a filmet és lejátszom.
    Ha a monitoron lejátszva nincs semmi gondom, se a felirat nem csúszik el, se a képpel nincs bajom (pedig régebbi LCD paneles, ráadásul valszeg tn+film, noha monitor-tévé), akkor a tévén miért lesz?

  • djg

    aktív tag

    válasz BBéci #47469 üzenetére

    Hát így késő este felé már egyre több szavatok tűnik ehhez hasonlónak: 古典漢語
    Mi az az OPPO? A belépő laptopot megértettem. :D Az aláírásban van a konfigom, arról fogom küldeni, ha ez a kérdés.

    A PC-s lejátszó szoftverek képe és hangja között is van különbség.
    És akkor melyiket érdemes használni?

  • djg

    aktív tag

    válasz MasterMark #47472 üzenetére

    Na ez magyar volt :R
    Nem vagyok nagy ínyenc, valszeg ha nem mutatja meg senki, akkor nem veszem észre.
    Valszeg ezek alapján még akár a FHD-ről is lebeszélhetnétek, távolabbról még azt se venném észre. Tegnap voltam az allee-s pana boltam, az 1024-eset el tudták volna kb adni nekem FHD-nek távolabbról, mégis azért ragaszkodok hozzá, mert 2 méteren belül fogom nézni és ps3/4 is menni fog rajta, ahol viszont már sokkal jobban kiszúrom ha valami FHD vagy csak 720p. Érdekes módon erre jobban ki van hegyezve a szemem.

    Persze ma az egyetlen eszközön, amit tesztelni tudtam is láttam a tesztvideókon, ha valami szép, részletes volt és azt is, ha gyengébb, de amúgy még a 3MB/s-es divx-et is eléggé elfogadható szépséggel dobta a képernyőre (ahhoz képest mindenképp, hogy előző este megnéztem a videókat ezen a monitoron is és itt a halálos iramban trailere elég csúnya volt).

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47478 üzenetére

    Nice! Jól hangzik amit irtál, el kell ismerni.
    De mi van, ha az ember nem kíván ennyit foglalkozni ezekkel a dolgokkal? Kicsit ilyesztően hangzik igy elsőre, hogy mennyi mindenre kell figyelni, sorry.

    Gondolom egy komolyabb LCD-nél is ennyi mindenre kéne elvileg figyelni, vagy a plazmatechnológiából adódik ez?
    Eddig csak LCD-m volt, de meg szerettem volna jobban ismerni a plazmát is, mert tényleg biztosan nem véletlenül ajánlják sokan, csak félek is tőle.
    Egyrészt a felmerülő gondoktól, pl. beégés. Elég csak egyszer nem odafigyelni rá vagy elaludni egy fix kép mellett, máris meglehet a baj.
    Egy kollégámmal beszéltem ma, nekik plazma van, azt mondta, hogy a kép felülete nagyon fényes és ez világosban nagyon tükröződik nekik. Na most az 1. hsz-emben én is írtam, hogy a tévé majdnem pont az ablakkal szembe fog kerülni, sajnos nincs más mód. Sötétíteni tudok, de akkor is macera mindig. Bár olvastam, hogy a erősen fejlesztettek már ez irányba is, hogy ne legyen gond. Ráadásul a kollégának nemrég romlott el a tévé, 40k volt a javíttatása és 4 éves kb a tévé. Én nem 4 évre venném, hanem többre és bár itt lehet, hogy kijavítasz majd, de az LCD-k kevésbé hajlamosak elromlani (már amennyiben a beégést is elromlásnak vesszük) és mintha valahol olvastam volna, hogy az élettartama se annyi, mint az lcd-nek a bennük lévő gázok miatt.
    Továbbá a felhasználás egyik jellege a PS3/4 lenne és játékra is inkább az LCD-t ajánlják.
    Viszont filmre, mozgó, dinamikus képekre meg ezt. Ezért is írtam fentebb, hogy a Te leírásod is jó volt, mert számomra nem azt mondta, hogy csak a plazma a szent és mindenekfelett, hanem elismerte amiben jobb a másik és kiemelte, amiben meg ez.

    LCD fronton a samu f6500-at néztem (bocs, ha még nem olvastad elégszer :D ). Láttad élőben? Van valami vélemény?
    Plazma oldalon Te mit ajánlasz hasonló árban? Mindenképp szeretném megnézni holnap a 42ST60-at mozgás közben, illetve a GT60-at is, csak az már nagyon drága. Az 50ST60 ahogy most nézem kb. egy árban van az lcd-s samuval és akkor méretben sincs kompromisszum (bár ez már nagyon a teteje méretileg, ami még ide beférhet...)

    Köszi és bocsi Tőled és Mindenkitől, ha sok türelem kellett ma este hozzám :) :R

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47481 üzenetére

    Na erre akartam én fentebb azt kérdezni: biztos, hogy én jó leszek plazma usernek?
    Ha isteníteni akarnám, kérdezhetném: elég jó vagyok én a plazmának? :D

    Tehát ha nem tudok vagy nem akarok ennyire beleméllyedni és a tökéletes képet kihozni a plazmából, akkor ne vegyek inkább LCD-t, ami ugyan tökéletesre hangolva nem veszi fel a versenyt az elmondottak alapján egy tökélyre hangolt plazmával, de úgymond defaulton hagyva mindkettőt az LCD-vel jobban járok, mert nem jön ki annyi "hiba"?

    Pl. a plazma feketéje az egekig van dícsérve, nem kétkedem, hogy alaptalanul.
    Nekem a fentebb már szinte reklámszagúan (de mégsem) emlegetett f6500-as samsung feketéje is teljesen feketének látszott és tökéletes volt (persze lehet, hogy csak holnapig, amíg meg nem látom mit tud a Pana, de hát akkor is, nekem az tényleg nagyon fekete volt, na).

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47461 üzenetére

    ha eltöltöd az első hosszú éjszakát otthon a kicsikével és rájössz, hogy egyetlen fájlt sem képes kadenciahelyesen lejátszani, illetve, hogy ilyen meg olyan apróbb gond van a stabilitással, hangsávkezeléssel, feliratozással, stb. és semmit nem tudsz állítani, akkor majd mást fogsz mondani. Hidd el, nem véletlenül ajánl itt mindenki külső lejátszót, aki komolyan gondolja.

    Bocsi,még e kapcsán annyi, hogy rá tudok ugyan keresni, de tudsz vagy tudtok ajánlani valami netes leírást, ami a legérthetőbben írja le ezeket a dolgokat? Amolyan hülyegyerek biztosan.
    Az alapfogalmakon kívül, amikre lényegében rá tudok keresni, jó lenne olvasni róla, hogy hogyan épül fel egy ilyen médialejátszóval egybekötött rendszer és hogy miket kéne beállítani és az egyes beállításoknál mit kéne tapasztalni.
    Légyszi ne mond, hogy google a barátom, mert tudok keresni, csak hátha van olyan cikk, amit Ti javasoltok, mert nagyon jól megírt. írtátok, hogy nagyon nem könnyű jól összehozni és napokat el lehet vele lenni...

    Másik: sajna komolyabb hangrendszer kiépítésére se keret (jelenleg), se fizikai hely nincs, mert az egész háló kb. 2 méter széles. Egyik végébe a fejem, szembe a falon lenne a tévé.
    A géphez van egy régi, 5.1-es hangrendszerem, jack dugós, de amúgy biztos jobban szól, mint bármelyik tv beépített sajátja.
    Össze fogom tudni kötni a tévével? Vagy a legjobb lenne venni valami médialejátszót, arra rákötni azt meg hdmi-vel a tévéhez? Csak azt a lejátszót mivel kötöm össze a PC-vel, azt is egy hdmi-vel?

    Bocsi a sok kérdésért, van hova felzárkóznom... :S

  • djg

    aktív tag

    válasz MasterMark #47492 üzenetére

    A boltban mindegyik feketének látszik a nagy megvilágítás miatt. Ellenben a plazmáknak meg pont szürkének fog látszani a megvilágítás miatt.

    A Samsung elkülönített részlegénél teszteltem, ahol sötét van és az előre berakott képi módokkal is játszottam, áttettem kiemeltről (ezt még én is láttam, hogy nem a legjobb, igaz odakint a nagy fényben már biztos jobb hatást kelt) normál és film módokra és így volt szép a fekete.
    Tényleg kíváncsi lennék, hogy mit szóltok, mert lehet, hogy még ez is semmi a plazmához képest, csak az enyémnél jobb szem kell hozzá, hogy lássa a különbséget, de lehet, hogy mivel elégedett plazma tulajok vagytok nem néztétek meg ezen a téren az utóbbi 1-2 év lcd fejlesztéseit, amit mondjuk meg tudnék érteni, mert ha megvettem a tévét végre, akkor valszeg lekattanok a témáról, amig újra szóba nem kerül a vásárlás.

    liszi70: Na ez már lehet, nem figyeltem, de elérte a célját.

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #47493 üzenetére

    :R :R :R
    A samu LCD pontos típusát megkérdezhetem? Illetve, hogy milyen plazmára váltottál?

    ...2 fokkal sötétebb lett a kép...
    Ez a mostani monitoromnál sincs nagyon jelen, de ha lentebbről nézem (ágyból), akkor sötétebb. A samu, amit néztem ilyet nem mutatott, bár ennyiért szomorú is lenne.

    Őszintén szólva ez lehet előny is, meg hátrány is. A plazma mivel jobb megjelenítési technológia igényesebb is a forrásra.

    Én szinte mindig bd-ripeket nézek, tehát mondhatni nem vagyok valami igényes. MM-ben le is b@s*ott a srác, hogy ha már ilyen tévét nézek venni (LCD f6500), akkor felejtsem el, mert olyan, mintha vennék egy Mercit amivel aztán csak földúton járok. :D Hát, van benne valami, csak eddig ezen anyagok beszerzése volt a leggyorsabb és jobb volt, mint a dvd-rip.

    feketéken belül mennyi árnyalat jelenik meg... jobb forrásoknál egész új dolgokat lehet felfedezni bizonyos filmekben......A pofám leszakadt a különbségen ......
    Jól hangzik! :)

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #47499 üzenetére

    Bocsi, még kiegészítettem fentebb pár dologgal.

    Samsung az valami 24"es HDTV-monitor.

    Nekem is olyan van most, nem ledes, konkrétan ez: P2370HD

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47497 üzenetére

    Huhh, Neked is köszönöm az értékes hsz-t! :)

    Ez egy beégés.
    Hát nem 2 másodpercet töltöttem a képpel farkasszemet nézve, mire ezen a monitoron megláttam miről is beszélsz :D

    A komolyabb, drágább LCD-knek is fényes a felülete
    Ennek mondjuk pont nem fényes, inkább mattabb, igaz a honlapon még a "kamu" kontasztaránnyal sem vagánykodnak

    Az kizárólag a nagyobb ghosting-veszély miatt lehet....
    A nagyobb input lag miatt, ahogy hallottam...

  • djg

    aktív tag

    válasz Ijk #47501 üzenetére

    Ahogy látom nagyon meg akarod győzni magad az LCD-ről...

    Inkább úgy mondanám, hogy az LCD-t ismerem és az idegentől egy kicsit tartok, de hidd el, nem felesleges vitát kelteni vagyok itt és titeket bosszantani az LCD-vel, csak szeretném jobban megismerni, hogy miért szeretik annyian a plazmát és hogy valóban jó lesz-e ez nekem, hiszen minden igény más és más és lehet, hogy erre az igényre ezen az áron jobb az, de a kollégák rendre alátámasztják, hogy koránt sem. Nem lennék itt, ha már eldőlt volna és tényleg köszönöm minden válaszadó kommentjét egytől egyig!!!

    ...nos hát ha nem látod a különbséget vedd azt

    Sajnos nem tudtam megnézni a különbséget ma, pedig rákészültem. Igy két részletben lesz, holnap megnézem őket.

    Olyan, mint amikor Neonak kellett a másik kapszulát bevenni az ismeretlen világ felé. Kíváncsi volt, de félt. Végül meglépte. Ehhez a lépéshez segítenek hozzá a fórumtársak, csak tényleg leírom minden eddigi tapasztalatom, mert ami beleférne és emlegetek az nagyon tetszik, de ez nem jelenti azt, hogy nincs annál is jobb hasonló árban.

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz psg5 #47509 üzenetére

    :R Köszi a tapasztalatokat! Ma mindenképp megnézem az st60-ast.

    Crt tv-ről, sokáig brip és divix anyagokat nézve váltottam plazmára.
    És ezen milyen anyagokat nézel?

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47520 üzenetére

    Azt írtam : "A komolyabb, drágább LCD-knek....." :D
    Ez relatív, de szerintem nem elvitatható, hogy az általam megjelölt darab egy komolyabb, drágább LCD. Nem belépő, hanem felső-közép kategóriás. Nem mondtam, hogy a legcsúcsabb, ahogy Te se csak arra értetted. Innen is látszik, hogy LCD oldalt nem nézitek túl mélyrehatóan, de mivel nem szeretitek, nem róható persze fel.

    ST50 imput lag: 18 ms
    Az előd ST50 esetében miért kíváló ez az érték, a 60-asnál meg miért rosszabb, ha elméletileg ugyanaz továbbfejlesztve?

  • djg

    aktív tag

    válasz Gabor970 #47537 üzenetére

    Attól, hogy ezt kijavítottam a gyártó felépítése szerint (ahogy a Panáknak is megvan a sorrend és hogy az ST, GT, stb hova sorolandó) még nem keltem a védelmére a tévének. Ez viszonylag objektív. Te is beírtál volna, ha azt írom a GT panára, hogy belépő modell.
    Megértem az érzésed, de amellett, hogy eddig csak LCD-ket használtam nagyon is érdekel a plazma és nem vért szívni vagyok itt, sajnálom ha úgy tűnik. Igyekszem a kérdéseimet kellő alázattal feltenni, hogy ez ne úgy tűnjön, de nyilván ha teljesen plazma rajongó lennék, már nem lennék itt, ahogy akkor sem, ha már eldöntöttem volna, hogy mit veszek. Nem ismerem, ezért kérdezek. :R
    Nem véletlenül megyek ma Pana boltba megnézni tüzetesebben. Tennék ilyet, ha már megvan, hogy mit veszek?

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az utóbbi napokban betértem 2 Pana boltba is, hogy megnézzem a tévék képeit. Nagyon szépek az LCD-hez képest, el kell ismerni. :)
    Közben a méreten is sokat tünődtem, de azt hiszem számomra a 42-es lesz az ideális, mivel kevesebb, mint 2 méterről fogom nézni és igy túl távol lennének az 50-esnek a sarkai, nagyon elfárasztaná a szemet és túl sok lenne a fényből is, azt hiszem.

    Na de a lényeg, amiben ismét a segítségeteket szeretném kérni:
    A 42ST60-at néztem ki magamnak és ráadásul - aki ilyenben gondolkodik jó hír - ma csökkent az ára a pana boltban 220k-ról 200k alá! Ez csak a 42-esre él, az árcsökkenés sajnos nem érintette az 50-est. Gondolom hamarosan a többi bolt is igazodik a versenyhez, de addig is itt a legolcsóbb és ráadásul 3 év garit adnak.

    A kérdés:
    A boltos említette, hogy még megvan az utolsó 1 db 42GT50-ese is, ha érdekel. Annak ára 250k
    Sajnos kiállítva nem volt, ezért nem tudom, hogy képi tudásban mennyivel jobb egy st60-hoz képest.
    Megéri a felárat?

    Találtam egy ilyen kis elemzést is róla még az ST50-el összevetve és valaki kimérte, hogy hihetetlen módon rosszabb a drágább: [link]

    Segítsetek, mi lenne a jó döntés?

    szerk.: sajnos ez a hivatalos oldal szerinti összevetés nem mutatja meg a különbségeket.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz Ispy #47644 üzenetére

    Azt mondták 0 perces, full bontatlan és erre is él a 3 év gari. Az egyik alkalmazott tetette félre magának, de aztán nem jött össze rá a keret és már el kell adniuk. De ahogy láttam a panashop oldalon még másik üzletben is van készleten 1 db.

    Ami eddig kiderült számomra, hogy jobb, az az input lag, mert az st60 nagyon le lett húzva ezen a téren (st50-hez képest is). Ez szempont lehet, mert menne rá egy ps3.
    De kép minőségben nem fog átjönni a különbség? a gt60 sokkal nagyobb előrelépés?

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47647 üzenetére

    Közben olvasgatom itt a fórumot a kérdező kérdése, hogy melyiket választanák, ha egy árban lenne a kettő és még igy is szinte mindenki azt írja, hogy az st60-at :D

    Azért kérdeztem az gt60-at, mert ha a gt50-re épül, akkor kb. nem sok mindenben jobb, az meg ugye 300k-ról indul.

    megér-e 50 ezret, azt neked kell megítélni
    Oké, akkor ez nem egy ilyen kihagyhatatlan vétel ezek szerint... Vagyis nem az a jelenség, hogy "úúúú, mekkora mák, hogy még pont van 1 db ebből a tavalyi csúcs tévéből, azonnal viszem, nehogy más vigye..."

  • djg

    aktív tag

    válasz Norbi 72 #47646 üzenetére

    Igen, erről már olvastam. Ettől egy kicsit tartok. :(
    De igaz az, hogy még ez az érték is jobb, mint a legtöbb LCD-é?
    Mennyire veszem ezt észre, ha csak single-re használom a ps3/4-et és abból se fps-re?

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47650 üzenetére

    Egyébként vegyél GT60-at! Az sokkal jobb, mint az ST60. :D
    Jó lenne, de sajnos még akciósan is 320k. +120k-t meg nem ér meg nekem az st60-hoz képest az fix!

  • djg

    aktív tag

    válasz Norbi 72 #47651 üzenetére

    Észre fogod venni.
    :(

    Hát...valahol kompromisszumot kell kötni azt hiszem. Akkor meg ez lesz az, nincs mit tenni.

    Ha LCD-t veszek, akkor az általános képminőség lesz rosszabb, azt se akarom. Akkor meg inkább ez és élvezem a szebb színeket a ps3-as gameken (már alig várom, hogy lássam rajta az uncharted 3-at :))

    Vagy milyen alternatíva van, ami ennyire jó ér-érték arányba, nem 300+k és mindent tud, amit az st60?
    Kicsit többet még hajlandó lennék költeni, akár 270k-t is, de csak ha tényleg mindenben jobb.
    Bár megörültem, mint majom a farkának, amikor közölte velem a csóka, hogy 220k helyett most csak 200k. :)

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz liszi70 #47655 üzenetére

    Basszus, az már egy 50ST60!!! A két méteredre az b@szott jó lenne!
    Igen, árban beleférne az 50-es (bár most, hogy a 42-est leengedték az 50-est meg sajna nem, így azért a delta nem olyan szimpatikus...)
    Viszont nagyon nagy lenne, nem? Persze valahol félek tőle, hogy "összemegy" a 42-es, de Igazából nincs 2 méter a távolság, csak kb. 1,8m! Ilyen közelről meg egyrészt egy akkora képet nem látnék be, állandóan mozogna a szemem jobbra-balra, mert csak a kép közepét látnám fókuszáltan + a nem hd tartalmaknál a pixelek nagyobbak lennének, jobban szemet szúrnának + ugyan nem LCD szinten, de akkor is jobban megvilágítaná a szobát, a képünkbe világítana. Ha lenne "46-os, azon még nem gondolkodnék....

  • djg

    aktív tag

    válasz Norbi 72 #47651 üzenetére

    Rákerestem neten a mostani monitor-tv input lagjára, hátha ezen is tetemes és akkor fel se fog tűnni az st60-on, de sajnos nem. Ugyan konkrét értéket nem találtam egy oldalon se, de mindenhol azt írták, hogy egyáltalán nem érzékelhető rajta input lag. :(
    Nem tudom mi lesz így szegény st60-al, akármilyen méretben is, mert azért elég fontos szempont lenne...
    Lehet, hogy vásárlásnál beviszem tényleg...

  • djg

    aktív tag

    válasz TCr #47668 üzenetére

    [link]

    Ez a videó mutatja a különbséget st60 vs st30 közt. Állítólag az st30-é nagyon jónak számít (16 ms egy teszt szerint). Az st60-é meg 50-70ms.
    Hát nagy különbség nincs, szerintem. Ha nézitek mikor nyomja meg a gombot és mikor reagál a kép (ez főleg az elején látszik)
    Írja is valaki, hogy pár 1v1-et lehet bukni codba miatta, de semmi extra. Nekem meg nem is codra és nem is multira kéne...szal sztem jó lesz ez.
    De lehet, hogy gondolok egyet és tényleg elviszem, akkor majd beszámolok róla...

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz Neszójábe #47709 üzenetére

    Mit volt, még mindig itt rontom a levegőt :D
    Viszont az utóbbi hsz-eimből szerintem már érezhető, hogy kezdek megtérni.
    Azt nem írtam részletesen le, de tegnap a Pana boltban voltunk a párommal, elmolyoltam ott közel egy órát szerencsétlen eladóval együtt zártuk a boltot kb. :D
    Volt két Pana tv, egy LCD és egy plazma egymás mellett (végre, mert MM-ben, meg máshol se tudtam ezt tesztelni), megkértem, hogy indítsa el ugyanazt a filmet egyszerre....és hát...tényleg nagyon nagy a különbség! Még úgy is, hogy egyébként az LCD fényereje a fullos, plázakompatibilis beállítások mellett volt. A színekben, részletgazdagságban is nagyon nagy különbségek voltak. És ezt a kedvesem is megerősítette, nagyon ámuldozott, milyen gyönyörű a képe.
    Úgyhogy ezen a ponton tértem meg, most már csak a legideálisabb plazmát keresem a keretből.
    De valszeg ST60 lesz a befutó és elviselem majd az input lagját.

    Ha pedig beszerzem jobban elméllyülök majd a lejátszó-htpc-24p stb kérdéskörökben. :)

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz mhmpista #47732 üzenetére

    Azt sajna nem tudom Neked megmondani. Se a típusára se az árára nem emlékszem sajna, de mivel más ügyben ma is járok arra, lehet beugrok még nézelődni egy sort és megnézem :D
    Úgyis szólnom kell még, hogy akkor ne tartsák fenn részemre a gt50-et.

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma megvettem a 42ST60-at! :) Ezúton is köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat! :R
    Csak még nem volt időm beüzemelni, erre holnap reggel kerül sor.
    Remélem ezzel most már senki se gondolja, hogy a samsung f6500-as megerősítéséhez kérdeztem annyit :)

    Van valami, amire oda kell figyelnem beüzemelésnél és az első pár óránál?
    Ahogy olvastam fentebb, akkor kerüljem a logókat, mert ilyen frissen gyorsabban alakul még ki a ghost, tehát ha több órát tévézek, akkor inkább zoomolva?

    Egyébként elvittem a ps3-at a panashopba, teszteltem az eladósráccal fps alatt és számomra egyáltalán nem volt zavaró! Egy tps alatt valahogy jobban észrevettem (rákötötte nekem ottani lcd-re is, hát jobb volt, az tény), de asszem együtt fogok tudni élni vele. De tényleg érdekes, az fps számomra kifogástalan volt ezen is. Egyébként se online fregvadászat a cél.

    Gondolom ez szobától és a beeső fénytől is függ, de nincs olyan, hogy itt valaki, akinek ilyen van megosztja a jó értékeit a különböző értékekből? Vagy vegyek alapul egy online tesztet, ahol megadják az ideális beállításokat?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák