Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz DM-Fan #46577 üzenetére

    Köszönöm!

    Más:
    Elkezdeném lépésekben bővíteni a rendszert, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. A képminőség lenne most a legfontosabb, utána pedig jöhet a hangzás (a házimozi erősítős topikot már megtaláltam).
    Jelenleg úgy állok, hogy van egy NAS a rendszerben és mivel a TV DLNA képes, ezért egyelőre innen játszom le az anyagokat. Visszaolvasva ébredtem rá, hogy ez kókler megoldás, szóval kelleni fog egy media lejátszó.
    Amim most van:
    - router + külső winchester, rajta HD anyagok, DLNA megosztással
    - sok-sok DVD (ezeket egyelőre lejátszó hiányában nem is tudom nézni a TV-n)

    Amit szeretnék:
    - sok-sok blue ray lemezt majd a DVD-k helyett
    - a NAS-ra letöltött HD anyagokat nézni a TV-n

    Ha jól gondolom, akkor egy media lejátszó beköthető úgy a rendszerbe, hogy az lássa a NAS-t és onnan átjátszhatom az anyagokat a TV-re? Ez optimális megoldás-e, vagy kell vennem egy olyan HDD-t is, amit a lejátszóhoz csatlakoztatok és onnan menjenek inkább a filmek?
    Szükségem lesz egy blue-ray lejátszóra is majd a lemezekhez ugye? Ezt a media lejátszóba, vagy a TV-re érdemes kötni?
    Ha figyelembe veszem azt is, hogy később erősítővel és hangfalakkal is bővíteni szeretném a rendszert, akkor oda kell-e most figyelnem bármire a media lejátszó választásnál?
    Vajon ár/érték arányban milyen lejátszót válasszak, mi lenne az optimális megoldás, ami a TV-t ki tudná szolgálni és még kapható is?

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák