Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz bigdady #53754 üzenetére

    Nincsen, már írták neked: 46"-os plazmát egyik gyártó sem gyárt már 3 éve, a legolcsóbb és legkisebb Samsung fullHD plazma pedig az 51F5000, ami meg érezhetően gyengébb a 42ST60-tól, csak méretben nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mayday00 #53767 üzenetére

    Ha a hülyeség fájna, Te elviselhetetlenül hangosan ordítanál.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mata89 #53786 üzenetére

    A panel maga maximum 100 Hz-en frissül, a továbbiak csak alképpontfrissítési értékek, a sub-field-hez tartozó frissítési érték tehát nem azonos a valós képfrissítési értékkel. DVD-nél, 1080i-s TV-adásnál 100 Hz-en megy a panel 2:2 pulldown alkalmazásával, PC-s használatnál natív 60 Hz-en, 24p anyagoknál pedig 96 Hz-en 4:4 pulldown mellett.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz dgyuri0123 #53791 üzenetére

    Pedig írtam anno többször is, hogy az ST60-nál mért 70-80 ms-os input lag már bizony filmnézésnél is érezhető és lip-sync-et kell alkalmazni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz dev89 #53812 üzenetére

    "Vásároltam egy 42st60-as plazmát és ez a készülék nem tudná az optikai kimeneten kiküldeni(passthrough) a dd5.1 vagy dts hangot? Maga a készülék elvileg támogatja, viszont nekem nem a belső lejátszóval kéne, hogy működjön, hanem nálam a tv-be megy hdmi-n keresztül a kép és a hang és ezt szeretném a tv-ből tovább küldeni erősítőbe."

    Csak 5 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod a válaszért. Ezt egyébként a TV-készülékek nagy része (egy-két LG modellt leszámítva) soha nem is tudta, jogi okokból kifolyólag. A belső lejátszóról kijön az 5.1, de külső eszközről, ami HDMI-n keresztül van a TV-re kötve soha nem adott a TV optikai kimenete többcsatornás hangot.

    "A másik, hogy alapból normál képmódban van a készülék, viszont sötét szobában nekem ez sok, túl világos. Gondoltam átpöccintem mozi vagy true cinemara és sötétebb lesz, de meglepődve tapasztaltam, hogy még a normálnál is világosabb képbeállítást kaptam, nagyon erős volt a fényerő nekem."

    Úgy módosítod akármelyik képmód beállításait, ahogy neked tetszik. A készülék ezt megjegyzi és utána nem lesz gond. Ha már legalább 500 üzemórát elért a készülék, akkor célszerű kalibráltatni - nemcsak az adott környezeti fényviszonyok mellett helyes fényerő- és kontrasztarány, hanem a színhűség megfelelő beállítása okán is.

    "Illetve ehhez kapcsolódóan, milyen képi beállításokat kapcsoljak be vagy épp ki, ha nekem kimondottan film nézéshez kéne. A 24p smooth kikapcsoltam, de van még itt bőven opció amin lehetne finomítani, de nincs rálátásom, hogy milyen irányba változtatja a képet."

    Alapvetően minden "képjavító" szutykot, szűrőt kapcsolj ki, mert nevükkel ellentétben csak beleszólnak és elrontják a képet. Az IFC-t/24p Smooth Cinema-t is ki kell kapcsolni ahhoz, hogy módosítás nélküli, natív 24p üzemmódot kapj, ahol 23,976 képkockát látsz másodpercenként kell láss 4:4 pulldown-nal közel 96 Hz-es képfrissítésen.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz baboska #53856 üzenetére

    Szerintem átlagos néző számára is érezhető a különbség a GT60 javára - ezt mi sem igazolja jobban, mint hogy az ide csak alkalmanként beíró, átlagos kommentelők nagy része is azt írja, hogy egyértelműen jobbnak látta a boltban egymás mellett a GT60-at az ST60-nál. Szakmai szemmel nézve pedig egyértelmű a GT60 előnye. Ha anyagilag megteheted, akkor ne habozz, mert a GT60-nal egyértelműen kevesebb kompromisszumot kell kötnöd. Úgy is mondhatnál, hogy az 50GT60-nál jobb ár/érték arányú TV nemigen van jelenleg, ezért is fájó, hogy nem gyártják nagyobb méretben, mert pl. a VT60 ár/érték aránya már közel sem ilyen jó.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz liszi70 #53978 üzenetére

    Ja, most már akár hozzá is halványíthatnák magát a csatornalogót is a HD-felirathoz. Az lenne igazán plazma- és nézőbarát.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Tyler Durden #53904 üzenetére

    "Viszont most DM-Fan írása kicsit megrémített. Filmeknél is para lehet ez a 70-80ms input lag?"

    Csak annyiban, hogy ha külső eszközről küldöd rá az anyagot és a hangot más eszköz (pl. házimozi-erősítő) szólaltatja meg, akkor bizony utána kell állítani lip-sync-kel. A 70-80 ms input-lag már kellően sok ahhoz, hogy mondjuk egy fegyver elsütésénél a filmben előbb halld a hangot, mint ahogy látnád a torkolattüzet, illetve a beszédhang ott már el tud csúszni a szájról. Minden valamirevaló házimozi erősítőn lehet állítani a lip-sync-et akár 1 ms-os lépcsőkben a több száz ms-os értékig. Nálam a G20-nál 20 ms alatti input-lag van, így nem indokolt az utánállítás, de a 70-80 ms már sok, ott egyértelműen korrigálni kell. Aki ezt nem észleli, azt tényleg nem értem, valami észlelési gondja lehet.

    Ha belső lejátszót használsz, vagy maga a TV adja a hangot is külső eszköz használata mellett, ott nincs ilyen probléma, mert ott a TV elvileg összeszinkronizálja a saját paneljének késését a hanggal.

    Ahol igazán probléma a magas input-lag, az a játék, mert ott nem az a fő gond, hogy a hang elmászik a képtől, hanem az, hogy a konzol/PC (ami a játékot nyomja ki a TV-re) már előrébb tart az akcióban (a játékban), mint amit Te észlelsz és ezt nem tudod késleltetni. Ahogy azt sem, ha mondjuk multiban játszol és a többiek normál ütemben látják a saját megjelenítőjükön a képet, Te pedig csak mondjuk 100 ms-mal később látod ugyanazt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz modflow #53998 üzenetére

    Ahogy azt a minap is írtam:

    A changelog ezt írja a 2013. november 5-i, v1.629 verziójú firmware-re:

    "Improvement of the Wifi connectoin and BBC HTML issue."

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz pedro7 #54007 üzenetére

    Alapvetően azt lehet beállítani, hogy minden esetben adott bemenettel induljon, tehát nem a kikapcsoláskorival, hanem egy előre beállítottal - mert ugyebár gyárilag mindig tunerrel indul.

    Bekapcsolt állapotban hangerőcsökkentés gombot nyomva tartod az oldalpanelen, közben a távirányítón az AV gombot 3x lenyomod. Itt elvégzed a következő módosításokat:

    Hotel Mode OFF -> On
    Initial Input OFF -> HDMI_2 (vagy a későbbiekben értelemszerűen az a port, ahová éppen azt az eszközt dugtad, aminek a képét látni akarod közvetlen bekapcsolás után)

    Távirányítón az EXIT gombbal tudsz ezt követően kilépni (a többit nem piszkálod)!

    Ekkor minden bekapcsoláskor HDMI2-vel fog indulni, nem pedig a tunerrel. Ha TV-t akarsz nézni (koax-ot a TV saját tunerébe dugva), rá kell böknöd a távon a TV gombra!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54032 üzenetére

    Pont, hogy nem full range RGB kell, hanem limited, sőt, ha van, akkor leginkább YCbCr, abból is lehetőleg BT709. A full range RGB-re semmi szükség DVD/BD anyagokhoz.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54041 üzenetére

    Még mindig nem világos, hogy nincsenek általánosan alkalmazható értékek kontrasztra/fényerőre/színtelítettségre/vágási szintekre? Ezeket mind befolyásolja, hogy mit kötsz a TV-re, mit tud a rákötött eszköz kiadni magából, milyen a környezeti fény, de még a TV-d egyedi képességek is beleszólnak, mert nincs két egyforma ST60 sem. Szerinted a kalibrálásért csak viccből fizetnek olyan sokan, akik komolyabb megjelenítőt vesznek? De mindez ott van az #1. HSZ-ben is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mhmpista #54073 üzenetére

    Hidd el, mi se a kisujjunkból szopva és automatizálva, felhúzott verkli módjára mondjuk, hogy jobb a Panasonic HD-Ready plazmája, mint a Samsung ilyen TV-i, hanem azért, mert ez tény. Nemcsak általános képminőségben, de pl. az általad említett és kérdésként felvetett mozgásmegjelenítésben (a Samsung ilyen kategóriájú TV-inek kadenciakezelése finoman szólva is szar), fényerőben, de még a ghost-ra való hajlam tekintetében is (pont az X-széria volt a legtoleránsabb mindig is ilyen téren, ahogy a nem-NeoPDP paneles Pana plazmák általában). Talán az egyetlen kivétel a szoftver lehetne, mert pl. lehet, hogy a Samsung médialejátszója kezesebb, de ez meg egy megjelenítő fő erényeinek taglalásánál elég necces tényező - ez kb. olyan, mintha azért választanál rosszabb menettulajdonságokkal rendelkező autót, mert annak szebb a színe, vagy mert nagyobb a hamutartója, mint a jobbnak. Persze, meg lehet indokolni egy ilyen döntést ilyesmikkel is, csak hát az annyira már nem hiteles. Szakmai szempontból legalábbis semmiképp sem, mert ez már egy felhasználói elvárás-disszonancia, úgymond torzult igény. Senki nem azt mondja, hogy szarok a Samsung ezen plazmái - mert egy belépő LCD-hez képest még nyilván azok is érezhetően jobbak -, pusztán annyit, hogy a Panasonic ugyanilyen áron jobb alternatívát kínál.

    Szóval maradjunk annyiban, hogy nem véletlen, hogy kvázi mindenki inkább a Pana HD-Ready-jeit ajánlja a Samsung-éval szemben és lehet itt vádaskodni elfogultsággal, de simán hülyeség, mert nem ez van mögötte, hanem a száraz tények. Lehet, hogy ez egyeseknek fáj, de azoknak meg nem itt kéne önigazolást keresniük.

    Amúgy találóan megfogalmazták előttem: egy megjelenítőnél az első három szempont ugyanaz legyen: a megjelenítési képesség milyensége. Az, hogy milyen szép a káva, véleményem szerint elég huszadrangú, pláne, hogy nagy részünk nem is látja TV-/filmnézés közben, aki meg a kikapcsolt TV-t nézegeti, az meg is érdemli, hogy csalódjon egy kevésbé vonzó kávadesign-ban.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gabor970 #54093 üzenetére

    A probléma itt csak az, hogy mi azért vagyunk már sokadszorra lefikkantva, mert egy ugyanannyiba kerülő Panasonic HD-Ready modellt ajánlunk, mint amennyibe a Samsung kerül és az előbbi mindenben jobb. És nem: nincs baj a feliratkezelésével sem. Innentől kezdve nem értem, miként lehet megindokolni, hogy a rosszabb mellett dönt az ember, vagy leszúrja azt, aki a jobbat meri ajánlani.

    mhmpista: tőled is ugyanezt kérdem: ha Te magad is belátod, hogy az adott dolog 2 tekintetben is elmarad a másiktól, ennek ellenére ugyanannyiba kerül mindkettő, akkor végülis melyiket fogod ajánlani? A rosszabbat, hozzátéve, hogy ez ugyan rosszabb, de csak 2 dologban? Vagy inkább a jobbat ugyanannyiért? Na, akkor azt hiszem megérkeztünk. De egyébként mondom: szinte mindenben jobb is a Pana - ahogy arra az előbb is utaltam, nem csak két dologban. Most abba ne menjünk bele, hogy nyilván ilyen szinten nem szakadéknyi különbségeket kell keresni, de ha egyszer jobb az egyik, akkor miért ne ajánlhatnánk azt, akár sokadszorra is?!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mhmpista #54105 üzenetére

    "Amugy ennyire nem is erdekel a dolog nem sajnalom a panatol, csak igy aki bejon ide megkerdezi: hogy hej fiuk milyen tvt vegyek, csak a pana!!!!! majd soha nem ter vissza, megveszi a tvt, majd halja hogy a szomszed samsung plazmat vett akkor nagy szemekkel lenezoen atsetal es lefikazza hogy nem hallottad a samsung szar az nem ajanlott mert csak a pana plazma a jo!!!
    Pedig ez nem feltetlen igy van.
    "

    Látom, még mindig nem ment át! Hagyjuk! Aki a leírtaknak megfelelő értelmi szinten van és átmegy osztani az észt a szomszéd plazmájára, az meg is érdemli, amit esetleg kap.

    Egy szakmai fórumon ne várd el, hogy olyat ajánljanak, aminél adott áron van jobb alternatíva! Mert itt egyértelműen van jobb. Ha így állsz hozzá, pontosan az lenne a márkahűség és elfogultság. Arról meg nem tehet az ide író többség, hogy a Panasonic a jobb. Valószínű nem azért jobb a Panasonic, mert a többség azt választja/azt javasoljuk, hanem azért választja a többség/azért javasoljuk, mert az a jobb. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ijk #54448 üzenetére

    Én a minap beszélgettem hosszasan az egyik Panashop-os eladósráccal. Konkrétan ő azt mondta, hogy soha nem vitték ennyire a plazmákat, mint most. Ironikus, hogy pont most fog lezárulni ez a korszak.

    A többieknek: a HD-Ready villogását azért látjátok enyhébbnek, mert abban nem NeoPDP panel van, más a vezérlése is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz OPCtuning #54499 üzenetére

    Kétséged ne legyen: az 55ST60 toronymagasan veri azt a LED-LCD-t, kvázi minden tekintetben. Ha nem vagy érzékeny a plazma villódzására és oda tudsz figyelni a tartós képelemek kerülésére, akkor sokkal-sokkal jobb vétel a Panasonic, mint az LG.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz OPCtuning #54507 üzenetére

    Az S20-hoz képest jelentősen érzékelhető lesz a különbség, abban még ráadásul nem is NeoPDP panel volt. Jobb, kevésbé zajos ditherelésre, mélyebb feketére, még jobb mozgásmegjelenítésre, kifinomultabb árnyalatkezelésre számíthatsz, tényleg érezhető előrelépés lenne az ST60, ráadásul méretben is lépnél picit. Azt az LG-t meg felejtsd el, a Pana sáros lábnyomába sem ér, a külcsínt leszámítva nem sok fő erénye van.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz whitezo88 #54526 üzenetére

    Ember! Az 50"-os plazmának csak a panelszélessége is nagyobb egy hajszállal, mint 110 cm, nemhogy a teljes készülék szélessége! Lehetetlent kérsz!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz NoOne1976 #54535 üzenetére

    "Most egy Panasonic TX-P42X10E készülékem van, gondolkodom egy ST60-as cserén 50-es méretben. Nagyon nagy különbséget érzékelnék minőségben?"

    Viccelsz? Egy 2009-es HD-Ready modell után váltanál egy 2013-as fullHD modellre. Hogy nagy különbség lenne-e minőségben? Biztos lehetsz: hatalmas!

    "Ami még érdekelne, hogy az ST60 felvenni tud usb-s külsős vinyóra?"

    Nem tud. Ezt 2012-ben még az ST50-ek tudták, 2013-ban már csak a GT/VT (és a ZT) modellek kiváltsága lett.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54553 üzenetére

    Már miért lenne zavaró? Próbáltad egyáltalán? Sokszor én is azon kapom magam, hogy 170 cm-re ülök az 50"-ostól és simán el tudom nézni órákon keresztül ilyen távról anélkül, hogy bármi zavarna. Sőt! Pontosan ilyen távról látsz ki minden részletet. Ha nem szar, kókányolt anyagot nézel, hanem valós BD-tartalmat, akkor az égvilágon semmilyen zavaró tényezőt nem fogsz látni ilyen távolságról, ditherzajt se, ha nincs túlgerjesztve a panel. Játszani meg pl. sosem szoktam messzebbről, mint 170 cm.
    Hamarosan én is váltok - terv szerint 65"-ra - és azt is átlag 2,5-3 méterről fogom nézni.

    -inferno- #54554: "Akkor 400x400 vesa-s jó hozzá? vagy ez egyedi méret ?"

    Tekintettel arra, hogy a 400x400 magában foglalja a 400x300-as dimenziót is, ezért igen, jó lesz hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mayday00 #54598 üzenetére

    Megint hülyeségeket írsz, mint mindig: alkatrészellátás még évekig lesz, ahogy Pioneer Kuro-hoz is van mai napig alkatrész, csak meg kell tudnod fizetni, ha már nincs garanciád. Ha meg van, akkor semmi gond. Megnyugtatlak: a G20-hoz mai napig van alkatrész. Egyébként sem az elektronika pótlása a nagy ügy, hanem a kijelzőpanelé. Az meg a legritkább esetekben megy tönkre, hacsak nem vagy annyira hülye, hogy beleborítod a munkaeszközöd (pl. a festőlétrát).

    Az meg, hogy úgy rendelsz meg egy 360 eFt-os készüléket, hogy meg sem nézted, úgy gondolom, hogy mindent elmond rólad.

    Gicz: azért kapsz már igen jó lejátszót 40-50 eFt-ból is, amiből maximum egy jobb processzor jön ki és akkor megkímélted magad a PC konfigurálásától is, ami egyes esetekben rémálommá is tud fajulni. Elég, ha csak jön egy elcseszett VGA-driver, vagy instabil verzió valamelyik szoftverből. Hidd el, van szívás a PC-vel bőven.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gicz #54609 üzenetére

    Én ezen mondatodra reagáltam:

    "már mitől lenne jobban célezköz lejátszó mint egy pc? a jó lejátszók 80-100ezer forintok, annyiból pc-t is vehetsz ami nem csak 1 valamite jó"

    Márpedig erre azt mondom, hogy hülyeség 80-100 eFt-ból PC-t venni médialejátszásra (amit esetleg használhatsz másra - bár az illető médialejátszót keres), mikor 40-50 eFt-ból adott esetben jobb eszközt kapsz ugyanerre a célra, de az biztos, hogy komfortosabbat (nem kell gépészkedni, minden megy, ahogy kell, teljesen néma, nincs helyigénye, nem fogyaszt semmit, korrekt kezelőfelülete van, alapból van egy príma távirányítód, stb.). Ha már van egy jobb PC-d, akkor nyilvánvalóan mérlegelhető, hogy akarsz-e még pluszban költeni médialejátszóra (szerintem ekkor is ajánlott egyébként), vagy bűvészkedsz az átkábelezéssel, szoftveres megoldásokkal, stb.

    mayday00: "Ha tesztelték mindkettőt, és tényleg nem láttak sok különbséget, gondolom hihetünk nekik. Nekem János ezt írta. Az árnyalatfelbontása és mozgáskezelése is jobb, de nem nagyságrendekkel. Százalékban általános felhasználás mellett nagyobb a költségnövekmény, mint a teljesítménynövekmény. Ő sem próbált rábeszélni a GT-.re, hogy annyira jobb lenne..szavaiból más jött le.. hdd re sosem fogok rögzíteni, szmárt funkciót sosem fogom használni."

    Ennek ellenére te mégis a 80 eFt-tal többe kerülő GT-t rendelted meg. Gratulálok a következetességedhez! Megszoktuk tőled.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54619 üzenetére

    "2 év múlva 4K tv alap lesz. 3 év múlva eladod gyári garral és lesz egy 4K panasonic-od egy kedves kis segítséggel amit az ST60-ból kinyersz. menjél már be panashopba."

    Aha, egy most 270-280 eFt-ot érő 50ST60-at majd 3 év múlva 1 év garanciával valószínűleg el tud adni 100-150 eFt-ért, ha lesz egy kis szerencséje. Egy 4k OLED akkora méretben 3 év múlva meg még mindig benne lesz legalább 500 eFt-ban, de szerintem még keveset is mondtam. Ami meg olcsóbb lesz, az kb. annyit is ér majd, mint ahogy a mostani olcsó LCD-k is.

    "ST60 GT60 mellett ugyanolyan jól néz ki"

    Most vagy nem láttad a kettőt egymás mellett, vagy nagyon vak vagy. Akármelyik is: így ne osztogass tanácsokat egy szakmai fórumon!

    "az ST szűrője iszonyat szép, legjobb amit valaha láttam. teljesen felesleges pénzkidobás a GT. VT főleg. 1-5% képminőségjavulás kit érdekel ?"

    Pfff, na erre már nem is lehet mit írni.

    "ST60 rohadt jó tv. nem kell jobb senkinek csak aki nagyon utálja h marad pénze a zenei részre."

    Az ST60-GT60 közti árkülönbség durván 80 eFt. Ennyiből egy darab (nem pár) frontsugárzó ha kijön újonnan, akkor sokat mondtam.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz M_AND_Ms #54625 üzenetére

    Hozzáteszem, hogy a "LEDtévé" igazi fejlődése is az lett volna, ha nem a fénycsöveket cserélik led-ekre, hanem a képpontokat, ez lesz ugyebár az OLED. Na erre meg kb. 10 éve mondják folyamatosan, hogy már mindjárt itt van, már mindjárt tudjuk nagy méretben nem 95%-os hibahányaddal gyártani, aztán tessék, továbbra is csak a gond van vele. Majd most, hogy a Panasonic-Sony közösen rászállt a témára, talán 5 év múlva lesz valami elfogadható árú megjelenítő 50" körüli méretben. De a 4k (hozzáteszem: teljesen fölösleges) erőltetése (megintcsak a bullshit-marketing szüleménye) ezt a folyamatot erősen hátráltatja. Azt kéne megérteni a sok laikusnak, hogy a fullHD-hez sem ül elég közel ahhoz, hogy lássa minden részletét, akkor mit vár a 4k-tól? Elmebeteg dolog 65"-os méret alatt a 4k-t erőltetni, egyszerűen nincs értelme, mert az átlagfelhasználó 46"-50"-os méretű TV-t vásárol, amit 3-4 méterről néz. Erre már a fullHD felbontású panel is pazarlás, nemhogy a 4k.

    gg72: 3 éve összetettük volna a kezünket, ha az ST60 árából olyan megjelenítőt kaptunk volna, amilyen most az ST60, de szerintem még 2 éve is. Neked is csak azt tudom mondani: menj el, nézd meg, aztán dönts! Az, hogy én a saját elvárásaim szerint mit tartok jónak még nem jelenti azt, hogy neked nem felel meg x vagy y modell. Az átlagfelhasználónak egy ST60 több, mint megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ijk #54628 üzenetére

    Ismerem a véleményét, nem értek vele egyet. Ennyi.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gicz #54643 üzenetére

    Én több, mint 25 éve használok PC-t (C64-gyel kezdtem), van némi fogalmam a témáról, szeretem is, sokadik gépemet raktam össze/konfiguráltam, éveken át csak PC-ről néztem filmet - HDD-ről, DVD-ről is. Jelenleg az általam nézett anyagok 80%-ban gyári BD-ről mennek, ami tetszett moziban és értékállónak gondolom, azt megveszem, odateszem a polcra. A fennmaradó részre viszont azt mondom, hogy a hátam közepére sem kívánom a PC-s lejátszással való szarakodást, különösen mióta beléptünk a HD-korszakba. Nem egyszerű a minden szempontból tökéletes, kadenciahelyes HD-lejátszás beállítása, pár évvel ezelőtti hardvereket feltételezve (amilyen sok ide írónak is van még) pedig egyenesen lehetetlen is lehet. Új hardverek esetében általában driver-gondok szoktak lenni, de simán lehet, hogy nincs semmi probléma, ugyanakkor a beállítás ekkor sem leányálom - mondjuk egy madVR aktiválás már sokak képességét/türelmét meghaladja, hiába, hogy nem kell hozzá programozónak lenni. Szóval átlagos felhasználónak szerintem sokkal inkább ajánlható egy hálózatra kötött médialejátszó, adott esetben NAS-sal, HDD-dokkolóval kiegészítve.

    regger: még mindig a 3 évvel ezelőtti Popcorn A-210-et használom médialejátszóként: semmi gondom a hangsáv- vagy felirat-váltással, beletekeréssel sem, még NAS-ról indított lejátszás közben sem. Iszonyat gyors, stabil, semmire nem kell várni, indítás után már dobja is a belső HDD és a NAS tartalmát is, választasz fájlt a távval és már indul is a lejátszás. Tehát ha kényelem, akkor egyértelműen a médialejátszóra tenném a voksomat. Ráadásul ez első perctől ilyen: összedugod, megy. Nincs semmi flikk-flakk, nem kell telepítgetni, finomhangolni, kitapasztalni, driver-t cserélgetni, stb. Tudom, valaki ezt is élvezi, hozzátartozik neki, élményforrás, ha áthidal egy problémát, de az már nem is átlagfelhasználó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54647 üzenetére

    "sok szar funkció ezekben a tv-kben felesleges. még egy DM-Fan sem használja ki őket, pedig aztán ő itt a főmájer (jóértelemben)."

    Egyáltalán nem az extra funkciók miatt veszek én sem VT60-at, hanem amiatt a képi adottságok miatt, a jobb bevonat miatt, a jobb kalibrálhatóság miatt, a finomabb árnyalatkezelés miatt, amit az ST60 soha nem fog tudni nyújtani. Neked erre nincs szükséged, nem vagy videofil, tudomásul vettük, pont. De ne írj már e olyan nyilvánvaló hülyeségeket, hogy ez fölösleges, másnak erre nem lehet szüksége, minden, ami ettől drágább, az már nem éri meg és kész! Te ilyen szempontból igénytelen vagy (nem pejoratív), másnak meg erre szüksége van. Én 6 éve nézek plazmát, engem a belépőszint már nem tud kielégíteni. Ennyi.
    De egyébként nem értem, hogy miért feltételezed azt, hogy adott esetben másnak az extra funkciókra nem lehet szüksége: nem egy olyan ismerősöm van, aki pl. nem is venne TV-t rögzítési funkció nélkül, mert megszokta, hogy megállítja a TV-adást, vagy beprogramozza a TV-t, hogy ha nincs otthon, akkor vegyen fel neki x vagy y műsort. Teljesen jogos igény és nem kezdem el meggyőzni, hogy inkább torrentezze le a tartalmat, mert nem akarja, neki erre van szüksége, kész. Ugyanígy jogos igény lehet a SAT-tuner, vagy a jobb bevonat, esetleg a fejlettebb 3D-lejátszás, stb. Nem csak a te igényszinted létezik.
    Ugyanígy teljesen jogos igény a médialejátszó is: ha filmet akarok nézni, akkor nem fogok egy PC-t elindítani fölöslegesen, mikor van erre egy 5 Wh fogyasztású, teljesen passzív, néma eszköz, ami ugyanezt a feladatot jobban képes ellátni, mint a harmincszorennyit fogyasztó, nem zajtalan és a lakás másik pontján elhelyezett PC. Ez is egy igényszint.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gicz #54655 üzenetére

    Diákként én sem engedhettem meg magamnak, dolgozó/kereső emberként az ember sokat változik. Hülye lennék elajándékozni a gyűjteményem, nagyon szép kiadványok vannak még a DVD-k között is, amelyek képe egy jó felskálázás következtében mai napig kiválóan élvezhető egy nagyméretű plazmán is, ráadásul rengeteg olyan filmem van DVD-n, amelyek nemhogy nem jelentek meg BD-n, de még HD-transzfer sincs belőlük.

    Helivel kapcsolatban: nekem egy T-Rex 450 az álmom, de asszem ezt már beszéltük korábban is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54660 üzenetére

    "épp ezért sokkal inkább ST + zene vagy esetleg GT + zene mint VT önmagában."

    Abból az árkülönbözetből, ami az 50"-os ST és a GT között van, maximum egy TV-adások minőségibb megszólaltatására alkalmas "rendszert" tudsz összehozni, illetve egy nagyon-nagyon belépő, használt sztereó valamit. Ilyen téren, ekkora összegből pl. 5.1-ről ne is beszéljünk, pedig ha filmekről van szó (pláne a HD-hangok korában), akkor illene 5.1-ről is beszélni.
    Ugyanakkor nem értem, hogy a videofil-séggel miért zárod ki az audiofil-séget. Nekem itt van a jelenlegi TV-m körül is egy nem szar 5.1-es rendszer, csak a mélynyomóm többe van, mint az ST60-GT60 árkülönbözete. Miért is kéne megalkuvást keresnem az ST60 személyében? Illetve ha más pl. nem audiofil, de a képiek szempontjából igényes, akkor neki miért kéne ugyancsak megalkudni ilyen téren? Nem értem az összefüggést. Ebbe a topicba is írnak VT50 tulajok, akiknek a hangzás pl. nem is szempont, mert amúgy sem tudnák kiélvezni: panelban laknak, kisgyerek van, aki mellett nem lehet egy normálisabb rendszert még alacsonyabb hangerőn sem meghajtani. Megint oda jutunk, hogy a te igényszintedet akarod másra ráhúzni.

    "kép és hang szorosan együtt jár."

    Neked, nekem lehet, másnak meg nem feltétlen és nem is az a feladat, hogy efölött pálcát törjünk. Ez egy plazmás topic, nem házimozirendszer topic. Itt a fő cél az, hogy az igényekhez mérten a lehető legjobb megoldást ajánljuk az érdeklődőnek a MEGJELENÍTŐ és a szorosan ahhoz kapcsolódó, abba beleszóló eszközök (mondjuk médialejátszó) tekintetében. Az, hogy aztán ki milyen hangkeltőt akar/nem akar körérakni, az megint egy másik téma és más topciba tartozik. Néha belekapunk itt is, de ennek semmi ráhatása nincs az illető által választott megjelenítőre.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54664 üzenetére

    Akkor megsúgom, hogy pontosan a magyar átlagot testesítem meg fizetés terén is és más téren is. Nincs nagy házam: egy átlagos méretű lakásban élek, amin még hitel is van és egyáltalán nem élek nagy lábon. Rendesen adózom a fizetésem után, fizetem a rezsimet, stb. Egyszerűen ez a hobbim, amit máson megspórolok, azt erre fordítom. Nem 1-2 év alatt jutottam el ide, folyamatosan bővült a rendszer is. Meg lehet csinálni átlagbérből is, csak kitartás kell hozzá.

    A méretet illetően pedig: ha majd eljutsz oda, ahová sokan már ezen topicba írók közül eljutottak, hogy már a második, vagy harmadik plazmájukat veszik épp, akkor látni fogod, hogy méret tekintetében nem lehet elvetni a sulykot és egy idő után belátod, hogy igazi előrelépést nemcsak a képminőség javításával, hanem a méretbeli növekménnyel fogsz elérni. Manapság ezt ráadásul már korrekt áron is el lehet érni: idén év elején a 65ST50-hez már 500 eFt-ért is hozzá lehetett jutni, de a 65VT50 is elérhető volt 750 eFt környékén, pedig az tavaly a csúcsmodell volt és az volt a legnagyobb méret belőle. Ennyiből (500 eFt) pár éve 42"-os fullHD modellt lehetett csak venni. Miért ne venné meg az ember a nagyobb méretet, ha már egyszer úgyis rászánja a pénzt a projektre? Nyilván, 500 eFt-ot kevesek tudnak TV-re költeni, de mondom: ha ez az ember célja, ez a hobbija és éveken át tud erre félretenni, akkor átlagbérből sem kivitelezhetetlen a dolog. 20-25 évvel ezelőtt nagyjából 10 havi bérből tudtál egy 59 cm-es Sony Trinitron képcsöves TV-t venni. Gondolkozz el a dolgon, hogy most 10 havi bérből mit kapsz, még ha minimálbérrel számolsz is!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ágógreen #54666 üzenetére

    "vagy te úgy érzed VT + hangrendszer a magyar átlag ?"

    Látom, még mindig nem világos. Hagyjuk is!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mixi80 #54681 üzenetére

    "Túl van bagatellizálva ez a beégés és ghot dolog."

    Ezredszer írjuk le: nincs túlbagatellizálva, maximum te egy ghost-ra/beégésre kevésbé hajlamos példányt fogtál ki, nem túlzóak a beállításaid, illetve olyanok a TV-nézési szokásaid, hogy nem alakul ki, vagy kialakul, csak nem észleled, mert nem tudod, hogyan kell vizsgálni. Örülj neki, de ettől a probléma még adott és az ezzel kapcsolatos aggályok jogosak, ha úgy tetszik ez a plazmatechnológia rákfenéje.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Isual #54683 üzenetére

    Ha megoldható lesz, hogy hangrendszer vagy lejátszó szinten hozzáigazítsd a hangot a képhez, akkor szerintem számodra megfelelő lesz az ST60 is: nem játszol (az input lag elsődlegesen itt jelent áthidalhatatlan problémát), nem vagy videofil, nem érdekel a 3D, nem kell a HDD-re rögzítés és a SAT-tuner sem, gondolom a plusz csatlakozók hiánya sem okoz gondot és az ST60 képminősége is kategóriákkal magasabb szinten van, mint az LCD-é, amit most nézel, ráadásul a 4 év garancia is grátisz az ST60-ra.

    Szerintem válaszd az ST60-at és figyelj oda, hogy olyan lejátszót és/vagy hangrendszert válassz, ahol tudsz külön lip-sync-et állítani - ez gyanítom a lejátszó lesz, mivel a 2.1-es hangrendszerek nem ezen képességükről híresek. A fennmaradó összegből pedig simán meg tudod venni a lejátszót és a 2.1-es rendszert is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Isual #54686 üzenetére

    "Kalibrálhatósága megfelelő az ST60-nak is? Ehhez ragaszkodok, mindenképp kalibráltatnám."

    Kevésbé, mint a felsőkategóriás modellek, de igen, kalibrálható.

    "Médialejátszó-hangrendszer vásárlásnál meg majd akkor oda kell figyelni, hogy az esetleges audiovizuális diszkrepancia kiküszöbölhető legyen. Ennyi?"

    Igen, hanglejátszási késleltetés/lip-sync/audio delay néven szokás emlegetni. Ezt kell keresni a specifikációkban.

    "Kontrasztban az 50-es méretben van különbség ST/GT között, illetve milyen képminőségbeli hátránya van, ami 3m-ről kiszúrható kvázi-laikus szemnek"

    A GT60 kontrasztja bizony magasabb:

    ST60: A gyári alapbeállításokkal True Cinema módban mért kontrasztarány 111 cd/m2 fehér és 0,009 cd/m2 fekete fényerők hányadosaként kb. 12000:1

    GT60: A gyári alapbeállításokkal THX Cinema módban mért kontrasztarány 116 cd/m2 fehér és 0,005 cd/m2 fekete fényerők hányadosaként kb. 23000:1

    Ez láthatóan a picivel mélyebb feketeszintnek köszönhető. Mondjuk 3 méterről, laikus szemnek úgy, hogy nincs mellette a másik készülék nem biztos, hogy észlelhető lenne 50"-os méretben.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gicz #54691 üzenetére

    Ezek már kalibrált értékek, én gyári alapbeállításra vonatkozó értékeket említettem. Ráadásul azért lehet szórás példányonként is.

    meszi85: a felhasználási körödhöz talán a 42ST60 lenne a legmegfelelőbb, azon legalább bevonat is van. A 42" viszont elég karcsú a 3 méteres nézési távhoz, árban beleférne mondjuk a Samsung 51F5000 is, de az érezhetően gyengébb képességű plazma és nincs rajta tükröződésgátló bevonat sem, ami a tetőablak miatt aggályos. Szóval lehet, hogy tényleg a 42ST60 lenne az optimális választás számodra, ha ezzel a mérettel ki tudsz békülni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gicz #54691 üzenetére

    Olvasd el a kollégák tesztjeit is:

    50ST60

    50GT60

    Ott vannak az egzakt mérési eredmények.

    Az ST60 kapcsán leírtak:

    "A gyári alapbeállításokkal True Cinema módban mért kontrasztarány 111 cd/m2 fehér és 0,009 cd/m2 fekete fényerők hányadosaként kb. 12000:1 értéken áll, ami meglepő, mert ennél alacsonyabbra, 0,006 cd/m2 körüli feketére számítottunk.

    A kalibrált kontrasztarány pedig a konstans 0.009 cd/m2 fekete mellett, és sötét szobához passzoló ~80 cd/m2 fehér fényerővel, Custom (egyéni) módban kb. 9000:1-en végzett, ami kiválónak mondható! Egyedül az zavart minket, hogy más tesztek még ettől is szebb eredményeket prezentáltak."

    A GT60 esetében pedig:

    "A gyári alapbeállításokkal THX Cinema módban mért kontrasztarány 116 cd/m2 fehér és 0,005 cd/m2 fekete fényerők hányadosaként kb. 23000:1. A kalibrált kontrasztarány pedig a fix 0,005 cd/m2 fekete mellett, és sötét szobához passzoló ~80 cd/m2 fehér fényerővel Professional módban kb. 16000:1.

    Nos, ez az a fekete (és persze a kellően világos fehérrel együtt az a kontrasztarány), amit már az 42ST60-tól is reméltünk, és ezúttal az 50GT60-tól meg is kaptunk."

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Isual #54694 üzenetére

    Igen, ez így van, alapvetően lehetséges, hogy a méretbeli eltérés adja ezen értékeket. Ettől függetlenül minimálisan minden esetben a GT60-nak van magasabb kontrasztja.

    Gicz: az még mindig 29.000:1 (116 cd/m2 és 0,004 cd/m2) a GT60 és 22.000:1 (111 cd/m2 és 0,005 m2) az ST60 oldalán. Persze, így már nem annyira szignifikáns, de van eltérés derekasan. De mondom: azonos típuson belül példányonként is lehet ám szórás.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mocsi24 #54697 üzenetére

    "Feketéje, és mintha fényerőben jobb lett volna a GT. Próbáltam koncentrálni és kimondottan a színek minőségét figyelni, de egyszerűen nem találtunk eget rengető különbséget."

    Feketében és fényerőben is jobb minimálisan a GT60. A színek minőségét nem kalibrálatlan, találomra beállított készülékeken kell vizsgálni, annak semmi értelme! Alapvetően az üzlethelyiség sem igazán alkalmas tesztelésre, akárhogy is jár a Panashop ilyen szinten a jobb tesztkörnyezetű üzletek élén.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Isual #54701 üzenetére

    "Már nem először olvasom, hogy "bontatlan, új darab volt" - ez nem evidencia Pana plazmáknál vagy miert kell megjegyezni rendre?"

    Sajnos már nem egy esetben előfordult, hogy bemutatópéldányt csomagoltak vissza és adtak el újnak, ami a szervizmenübe lépve derült ki az üzemidőszámláló alapján. Egyébként szinte lehetetlen úgy visszacsomagolni készüléket, hogy ne vegye észre az ember, hogy már ki volt bontva. De egyébként meg kell nézni az üzemidőt, mert az a mérvadó: a múltkor beszélgettem Panashop-os eladóval, aki közölte, hogy jött az érdeklődő, kibontatta ott a boltban az 50GT60-at, nézegette egy órán keresztül, tetszett neki, de nem vette meg, mert közölte, hogy már nem bontatlan, így inkább átment egy másik plázában levő Panashop-ba és ott vette meg a bontatlant. Az itteni eladó meg ehette a kefét. Szóval ilyen is van.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mayday00 #54721 üzenetére

    Korábban egy e-mail-t küldtek egy .pdf fájllal, benne a kiterjesztéssel. Kinyomtatod, oszt jónapot.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Generalhu #54725 üzenetére

    Én még nem láttam olyan tesztet (se hazait, se külföldit), amiben az ST60 bármiben is jobban szerepelt volna a GT60-nál, mérettől függetlenül.

    slashing: a fejlesztés már egy éve leállt, most a gyártás fog, várhatóan ez év végén, a forgalmazás vége pedig várhatóan 2014. március vége lesz - illetve ha a készlet előbb kifogy, akkor az az időpont, amikor ez megtörténik. Szűkszavúak az ezzel kapcsolatos hivatalos közlemények.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Generalhu #54730 üzenetére

    A geeks-nél rendszerint nem jól mérnek. Azonos méretben (50") is minden teszt alapján jobb a GT60 feketeszintje. Csúnya is lenne, ha nem így lenne, egyébként szemmel láthatóan jobb a GT60 ilyen szempontból - még az üzletben is feltűnik, ha egymás mellett vannak, ahogy az imént leírták pár HSZ-szel följebb.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mayday00 #54735 üzenetére

    Miért akarnád túlpásztázni a képet? Kipróbáltad, hogy egyáltalán mit csinál? Nem tűnik fel, hogy ha be van kapcsolva, akkor rázoomolsz a képre? Ezt kb. analóg SD-adásnál használjuk, ha csíkos a kép széle.

    A nézetet hagyd Automatán, de nézd végig, hogy mi változik! A 16:9 nem feltétlenül ugyanaz, mint a Valós. Látszik, hogy melyik nyújt és melyik nem.

    De ezeket úgy kérdezed, mintha az UT50-eden nem lettek volna meg ugyanezen beállítások.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mocsi24 #54737 üzenetére

    Ha a TV-adást a TV saját tunerjével fogod, akkor nem gond az input-lag, mert a TV magának helyreteszi a hangot. Ha SetTopBox-ot használsz és a hangot külső eszköz szólaltatja meg, ott már problémás a dolog, mert a külső forrásról alapvetően egyszerre érkezik a kép a TV-hez és a hozzá tartozó hang a külső hangrendszerhez, viszont a TV a képpel picit megcsúszik, ezért a külső eszközt hozzá kell igazítani.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Voice24 #54741 üzenetére

    Ez már a Tré Home sara, nálam a digitális adóknál nincs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Isual #54745 üzenetére

    Ha a STB támogatja, hogy egyidejűleg a HDMI-n keresztül és egyéb hangkimenetén keresztül egyszerre adja ki a hangot (elvileg ez lehetséges), akkor a TV-d saját hangszóróin keresztül és a külső hangrendszeren is szólni fog a hang. Azt nem tudom, hogy a TV a HDMI-n keresztül érkező, a saját hangszóróira küldött hangot összeszinkronizálja-e az általa mutatott képpel, de az biztos, hogy a külső hangeszközön megszólaló hang előbb fog járni a TV által mutatott képhez képest, mert a 75 ms-os csúszást már erősen észleled - kicsit elmászik a szájmozgáshoz képest a beszéd, előbb hallod elsülni a fegyvert, mint ahogy látod a torkolattüzet, stb. Nem sokkal, de pont annyival, ami már idegesítő. Ez esetben a külső hangrendszerrel (esetleg a STB-szal) tudsz korrigálni - már ha ezen készülékek adnak lehetőséget ilyenre.

    -inferno-: Ezért szoktuk mondani, hogy olyan konzolt válasszon az ember, ami 65"-ig minden méretet fogad, mondjuk 800x800-ast, 75-80 kg teherbírással. Ha egyébként az 50"-os modell furatai 400x400-asok és nem éri el a készülék a 32 kg-ot, akkor evidens, hogy ráteheted erre is, a konzol nem fogja automatikusan ledobni magáról a készüléket, ha észleli, hogy nagyobb, mint 47"-os.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Black Phone #54751 üzenetére

    Használd a keresőt! Nagyon sokszor leírtam, hogy célszerű mindig nagyobb falikonzolt vásárolni, mint amekkora TV-t aktuálisan vesz az ember, mert ismerem a mechanizmust: ekkora TV-t véve az emberek többsége előbb-utóbb késztetést érez a még nagyobb méret felé lépésre és akkor nagyon kapóra jön, hogy legalább konzolból nem kell másikat venni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz agent11 #54772 üzenetére

    Egy Harmony távirányítóval nem ügy, egyébként nem tudod megoldani.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz M_AND_Ms #54799 üzenetére

    Meg tudom erősíteni: nagyon sok mindent vettem már MM-ból, mert nem ritkán mélyen ár alatt adnak dolgokat - ezt könnyűszerrel meg is tudják tenni, mivel iszonyatosan széles spektrumú az általuk forgalmazott termékek köre. Én konkrétan az első plazmámat az EW-ből vettem (ami kvázi azonos volt a MM-tal), mert ugyanazon gyári garival kb. 50 eFt-tal adták olcsóbban, mint a Panashop, vagy más, kisebb multi.

    Szóval én is azt mondom, hogy aki tudatos vásárló, az pont nem zárja ki ezen lehetőségeket sem, mert nagyot nyerhet rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák