Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sati1984

    tag

    Sziasztok,

    A sok YouTube videó meg stream megtette hatását, én is megvásároltam a játékot, és hihetetlen, hogy miért vártam ennyi ideig. Nagyon ütős és nagyon addiktív koncepció, még a megvalósítással persze vannak gondok, dehát early access...

    Itt a videó az első három játszmámról, a legelső az különösen LOL, az utolsó már egész jó lett. Szívesen venném, ha valaki adna tippeket, hogy mit ne csináljak, illetve mit kellett volna csinálnom itt-ott. Nagyon az elején vagyok ennek az utazásnak, úgyhogy bármilyen észrevétel jól jön!

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Az összefoglalóba nem lehetne betenni az összes magyar Discordot? Csak egy ötlet, szerintem hasznos lenne.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Annyiban csalódás nekem az új update, hogy a memory leak dolog még mindig nincs megfixálva - az én konfigommal sajnos 4-5 menetenként (de lehet, hogy inkább 2-3) újra kell indítani a játékot, sőt, az egyik squados gém végén 3 FPS-re vissza is esett, és le is lőttek azonnal. Kialttabolva láttam, hogy 91%-nyi a memóriahasználat, pedig csak TS meg Steam ment a háttérben, semmi más.

    Amikor jó, akkor gördülékeny (persze minden low-on, kivéve a textúrákat, ami mediumon van), szóval jó lenne, ha ezzel csinálnának valamit.

    Tudom, EA, de akkor is már azért lassan fél éve kinn van a játék, és ez azért egy igen nagy gond, ami szerintem jó sok olyan embert érint, aki nem tud PC-t fejleszteni a közeljövőben. :O

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz tepenzed #4697 üzenetére

    Nem, az a két problémám szokott lenni a játékkal, hogy a harmadik-negyedik meccsnél (ha nem indítottam újra előtte), akkor landolás után kegyetlen szaggatás van és kerreg a vinyó, mert nem tudja betölteni időben a textúrákat, amik körülöttem vannak. De az előtte lejátszott 1-2 meccsnél ez nem volt, tehát általában elég lenne az a 2GB VRAM, csak valami programozástechnikai dolog nincs megoldva, és szerintem nem kezeli rendesen a VRAM-ot.

    A másik dolog amit írtam, hogy néha memory leak van (ez teljesen kiszámíthatatlan) és akkor elkezdi megenni a RAM-ot. Szintén inkább harmadik-negyedik meccsnél fordul elő, az első két meccs szinte mindig sima. Valami nagyon nincs rendben itt a memóriakezeléssel tehát.

    Ami még elő szokott fordulni, hogy az inventoryt megnyitva akad be egy 4-5 másodpercre, ezért nem is fáradok azzal, hogy TABlootoljak, mert gyorsabb felkapkodni mindent, mint várni, hogy magához térjen a játék és betöltse a játékosom modelljét az inventory képernyőre, ami eleve hülyeség, hiszen annak amúgyis mindig benn kéne lennie a memóriában - ergo itt is a memóriakezelésre lehet visszavezetni a problémát.

    Egyik haverom egy i3-as procival, sima 750-nel (1GB VRAM) és szintén 8GB RAM-mal nyomja, igaz kicsit alacsonyabb felbontásban (én 1920*1080-ban) szintén szinte minden low-on nála (csakúgy, mint nálam) és neki semmi gondja nincs, se memory leak, se textúratöltögetés, semmi. Amikor duózunk vele, akkor szoktunk is mindig röhögni, hogy inkább ő vezessen járműveket a gyengébb gépével, mert nekem néha beakad meccs közben, amikor járművel megyek. Szóval ez tényleg az optimalizáció hiányának számlájára írható, mással nem tudom magyarázni. Hisz látod, 1GB VRAM is elég hozzá :D :D :C :DD :D :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Na, végre sikerült megvágnom és feltöltenem így két és fél hét után a második 3 meccsemet. Így láthatjátok, hogy jutottam el a top10-be a hatodik meccsemen.

    Első 3 meccs

    Második 3 meccs (új!) :D

    Eszméletlen sokat bénáztam az elején, azóta már jóval rutinosabb vagyok, csak gondoltam, tanulságos lehet így végignézni egy totál kezdő játékos első botladozásait (és persze helyenként még viccek is előfordulnak a kommentárban! :DD ).

    Az a rész különösen arcpálma, amikor nem értettem, miért nem megy a Dacia, de hát ez van, bevállalom, ilyen is kell.

    (Arcátlan önreklám rovatunkat hallottátok)

    Más: nálam a frissítés óta egy crash sem volt, az aláírásban olvasható konfig + Win7 ketyeg, csak itt olvasom, hogy sokaknak problémája van, engem nem érint.

    Illetve találtam egy ilyet:

    https://vibrancegui.com/

    Merthogy szeretném beállítani, hogy a Digital Vibrance legyen 70% körül a játékban, hogy ne legyen ennyire fakó a színvilág, viszont ha beállítom simán az NVidia driverben, akkor mivel az asztalon sokka élénkebbek a színek, ezért sima böngészés vagy bármi más tevékenység közben is kiég a szemem. Erre kerestem megoldást, hogy alkalmazásonként lehessen állítani és ezt adta a Google első találatnak. Még nem próbáltam ki, úgyhogy nem tudom 100%-ig ajánlani, de érdemes lehet meglesni annak, aki ezt hozzám hasonlóan szeretné beállítani.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Akinek volt ilyen textúratöltögetős problémája, hogy az épületek nem töltenek be rendesen, meg akad a meccs, egy jópár másodpercig miután leérkezel az ejtőernyővel, annak ez az új patch után elmúlt? Visszanyálaztam a HSZ-eket, de nem láttam senkit beszámolni erről, engem meg érint, és valószínűleg csak hétvégén lesz időm játszani, szóval ezért kérdezem.

    Egyébként egyik haver linkelte ezt a megoldást (ő az, akinél gyengébb konfigon - i3-as proci, sima GTX 750 1GB-s - nem jön ez elő :D ), amit ki fogok próbálni (mivel van egy 16GBs pendrive-om, amit úgyse használok semmire jelenleg), ha az új patch nem segít ezen érdemben, mert már nagyon unom, hogy 2-3 meccsenként újra kell indítani a játékot... :O :W

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Ja, redditen azt írják, hogy figyeljetek oda, mert a szervereket rendszeresen átállítja ázsiaira, minden meccs után át kell állítani EU-ra (vagy NA-ra vagy bármire, amin egyébként szeretnél játszani).

    Az egyik PUBG-fejlesztő válaszolt is, hogy tudnak róla és dolgoznak ennek a hibának a kijavításán.

    Azt már eddig is észrevettem, hogy nálam időnként random átváltotta NA-ra a szervert, úgyhogy én eddig is odafigyeltem, hogy mindig EU legyen, szóval nekem megvan a reflex, de úgy látszik, globális a probléma, úgyhogy ti is nézzétek meg mindig majd.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Create. #5534 üzenetére

    Igen, az alap, hogy SSD-t kell venni (bár ha optimalizálatlan játék kedvéért veszed, az nem igazán megalapozott döntés :D ), mert 2017 van, ugyanakkor én új gépet készülök építeni, szerintem érthető, miért.

    Abban már SSD lesz, de az kb. egy év, mire az meglesz - így hát kellett valami ideiglenes trükk, ami javít a helyzeten, ezt linkeltem fentebb - ezért fontos ez a pendrive-os ReadyBoostos megoldás :))

    Szívesen mindenkinek, akinél segített, ironikus módon én magam még nem tudtam kipróbálni - majd hétvégén tolok pár meccset és beszámolok, hogy nálam is segített-e.

    [ Szerkesztve ]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz spanglee001 #5568 üzenetére

    Ez már az én hülyeségem, de ha SSD-t veszek, akkor már a rendszert tenném rá - és nincs kedvem újratelepíteni a gépet, ennyi :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz RaGi91 #5592 üzenetére

    Haha, nagy sztori! :C

    Egyébként nincs megérdemelt meg meg nem érdemelt win, csak win van és kész. Ez minden játékra / sportra igaz, annak ellenére, hogy órákig tudok a kedvenc csapataimról beszélni, hogy miért nem érdemelték meg a vereséget, amikor kikaptak (a 2002-es, 2010-es VB-döntőtől meg a tavalyi német-francia meccstől máig tikkel a szemem, és szakdolgozatot tudnék írni mindegyikről, hogy miért nem érdemelték meg a brazilok, a franciák meg a spanyolok a győzelmet - de tökre felesleges lenne, mert hát győztek, b+)

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    A Redditen azt írják, hogy központi gond van a szerverekkel.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Akkor gyorsan megosztanám a tapasztalataimat a patchről (ami állítólag segített a textúratöltögetős problémán) és a ReadyBoost-s (pendrive) módszerről.

    Nálam az van, hogy 2-3 meccsenként újra kell indítani a játékot, mert az első meccs általában sima, utána a második-harmadiknál már kb egy percig masszív akadozás van a textúratöltögetés miatt, ha városba esek, akkor akár két percig is gyurmaházak vannak és szinte meg se tudok mozdulni. Ez volt a helyzet a patch és a pendrive módszer kipróbálása előtt - most hétvégén volt időm játszani, úgyogy mondom is, hogy melyik mennyit segített ezen:

    Patch: semmit.

    Pendrive-os ReadyBoost-os módszer: semmit.

    :O :W :W

    De tényleg, mintha semmit nem csináltam volna. A patch semmit nem segített, ugyanúgy memory leak van, ugyanúgy 2-3 meccsenként újra kell indítani a játékot. Egyébként meg a ReadyBoost ellenére is a HDD kerreg-pörög, és próbálja kiizzadni magából a textúrákat, de nem megy neki. Szóval evvan.

    (Ahogy említettem korábban, havernál egy régebbi i3-as procival és sima GTX 750-nel (1GB) - ugyanolyan beállításokkal, mint nálam - ez a probléma nem jön elő - tehát nem az a megfejtés, hogy gyenge a procim, meg nem elég a 2 GB VRAM, csak mondom)

    Az egyetlen pozitív hatása a patchnek, hogy a forced Post Processing miatt (amitől szintén féltem, hogy FPS-gyilkos lesz) sokkal simább és szebb a játék - ha egyszer betöltöttek az elején a textúrák, akkor minden sima, és simább, mint a patch előtt. Teljesen el is menne a kedvem a játéktól, ha fordítva lenne...

    Szóval most kinyitottam egy tabot, hogy SSD-t vegyek... továbbra is bosszant, hogy hardware vásárlásával oldom meg azt, hogy egy fejlesztőcsapat nem tud egy memory leak problémát 7 hónap alatt megoldani, de más megoldásom nincs, és ha megveszem, az nektek is jó lesz, mert akkor befejezem a vernyogást itt ;) :D ...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Peppo #5838 üzenetére

    Köszi ezt a kommentet, akkor itt a bizonyíték, hogy ez valami elég specifikus memory leak probléma, ami a játék nem megfelelő programozásának köszönhető.

    Ettől függetlenül SSD-t mindenképp venni fogok most már, mert rossz látni, ahogy erőlködik a HDD.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz X Factor #6366 üzenetére

    Ezt jól megfogalmaztad, nekem is ez tetszik benne, hogy nagyon lecsupaszított, minimalista az egész, és pont ez adja a szinte végtelen komplexitását.

    Döntéseket kell hoznod minden pillanatban, 30 percen keresztül (csirke esetén :D ), és minden döntés az előzőre épülve adja ki a nyerő stratégiát (csirke esetén :D ) de ezt előre nem tudod felépíteni, mert mindig más és más az alaphelyzet, a loot, a többi játékos viselkedése, etc.

    Emiatt nincs "tuti nyerő" stratégia, csak játékstílusok vannak, és azok mindegyike vezethet eredményre, nincs olyan, hogy "helytelenül játszod" a játékot - mindig az játszotta megfelelően, aki a végén megvacsorálta a csirkét.

    Na, emiatt lehet nagyon ráfüggni, mert minden tőled függ és minden egyes új meccs egy teljesen új kaland és új narratíva szerint zajlik.

    Szerintem az egyértelmű hibajavításokon és optimalizáláson kívül csak nagyon apró tweakek (ne szűküljön ennyiszer a map közepére, kicsit sűrűbben legyen valamelyik szélén az utolsó kör, meg ilyenek) kellenének, de az alapformulát nem szabad túlbonyolítani, mert az az egésznek a lényege.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    157 óra után pár napja végre meglett az első szóló winem... huhh, gyerekek, már azt latolgattam, hogy meglesz-e még 200 óra előtt. És meglett! Íme:

    Már vagy ötször vagy hatszor voltam második (nem is számoltam már), és a legvégén mindig valahogy valami hülyeséget követtem el, ami miatt utólag csapkodtam a fejem, és megfogadtam, hogy na, majd legközelebb taktikusabban fogok hozzáállni és majd valami szép játékkal kitaktikázom az utolsó emberkét.

    Na, ez a győzelem nem így történt :D :DD

    A legvégén hárman voltunk még életben, egy fás részre szűkült Yasnaya közelében. Egy fánál croucholtam éppen, mert megállapítottam, hogy mögöttem már nem lehet senki, előttem megállt egy UAZ-zal a srác egy kőnél, és láttam, hogy nagyban gránátozik. Namondom, most akkor nem sunyulok, hanem inkább rárohanok, hiszen úgyis a másikkal van elfoglalva, és eddig is az volt a baj, hogy túl sokáig kushadtam, és a végén pánikszerűen kellett menekülni a kék elől és általában abba haltam bele másodikként.

    Szóval rárohantam, ő megkerülte a követ és abban a pillanatban egy stun grenade miatt lefagyott a kép, meg csengett a fülem. Namondom, bakker mire visszakapom az irányítást, addigra tuti halott vagyok, de nem! Látom, hogy a csóka fut vissza a kőhöz, mielőtt be tudtam volna húzódni fedezékbe, shotival rám lő, 25% HP-m maradt. Én is előkapom a shotimat (egy AKM volt még nálam), mert ugye közel jött hozzám és elkezdünk körözni a kő körül. Mondom, ha itt most engem még egyszer eltalál, akkor tuti nyer, úgyhogy lőttem kettőt, és a második olyan szerencsés twitch lövés volt, hogy telibekapta és egyből feküdt.

    Épp pördülnék meg, és keresném a harmadik embert, amikor látom, hogy csirkevacsi van. A stun grenade hatása alatt annyira túlpörögtem adrenalinnal, hogy nem figyeltem a killfeedet, de kinyírta már addigra emberünk a másikat :C :DDD :))

    Szóval... elégedett is vagyok, meg nem is. Ez így kicsit a szerencsén múlott (a twitch aim sose volt az erősségem), és egyébként is úgy képzeltem a csikendinneremet, hogy majd jól kitaktikázom és outplayelem az utolsót, akinek esélye se lesz reagálni, Kicsit nem így lett, de ebben a játékban sokminden múlik a szerencsén, úgyhogy inkább nem is panaszkodom.

    Lényeg, hogy augusztus közepén kezdtem a játékot, és még 200 óra előtt, illetve 1.0 előtt meglett a #1, és végre én is beléphettem a csirketulajdonosok panteonjába :D :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Ezt submittáltam a Redditre hirtelen felindulásból :-)

    Kicsit karikíroztam, mert azokat a búvóhelyeket már megtaláltam, amikkel a top10-ig nagyjából biztonságosan el tudok jutni, de a midgame-ben vagy a legvégén elég sokszor szednek le távolról.

    Még tanulom a mapet, csak az zavar, hogy a PUBG nálam nagyon nem a sznájpolásról szólt eddig sem, de itt úgy tűnik, muszáj lesz counterelnem ezt valahogy. Majd egyszer csak rájövök, hogyan kell :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz tepenzed #12175 üzenetére

    Nem értek hozzá, de nem lehetne ezt viszonylag egyszerűen pár kulcsfontosságú file integrity checkjével kiszűrni? Nálam így is másfél perc, mire a főmenü megjelenik, engem az a pár másodperc nem zavarna...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Írtam egy review-félét a játékról.

    Vigyázat: hosszú, és nem vagyok hajlandó TL;DR-t adni belőle, úgyhogy akit érdekel, az olvassa szépen végig. Az egészet. :DD :DDD :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz PeL #16019 üzenetére

    Hasonlóképpen defenzív játékos vagyok, jelenleg a top 900-on belül vagyok solo TPP-ben (EU, NA-t még nem próbáltam, de a hitreg így is pocsék, szóval ennyire mazochista nem vagyok). Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy a top 20-ban már nem megyek be épületbe, csak ha nagyon úgy van a kör, megpróbálok inkább fák között, kövek mögött fogni egy pozíciót a kör szélénél.

    Épületen belüli kempelőkbe ezért viszonylag ritkán is szoktam belehalni, általában az erdőkben meg úgy helyezkedem, hogy a kör széle legyen mögöttem, hogy legalább egy oldalról védve legyek. Aztán ez vagy bejön, vagy nem, így is simán előfordult jópárszor, hogy ami helyet kinéztem, ott már volt valaki vagy rálátott valahonnan, de ez benne van a pakliban. Amikor ez sokat ismétlődik, akkor próbálok mindig egy kicsit még tovább várni, hogy inkább csípjen meg kicsit a kék, de rendesen fel próbálom mérni a kiszemelt helyet, hogy tényleg biztonságos legyen.

    A top10-en belül pedig mostanában kicsit felhúzom az agressziómat, próbálok a nem annyira biztos tűzharcokba is inkább belemenni, hogy kicsit húzzak az aimingen meg a harci skilljeimen is, hisz a top10 már úgyis megvan.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Pár nappal ezelőtt feldobódott a "mi a minimál konfig, amin PUBG-t lehet / érdemes játszani?" topic,
    ehhez annyi hozzászólásom van, hogy nézzetek az aláírásomra: annál minimálabbat nehezen tudok elképzelni :D Windows 7 alatt teljesen simán (közel 40-50 fps mindig megvan) megy a játék 1920*1080-ban mediumon, nagyon-nagyon ritkán akad csak be egy-két másodpercre, de az valószínűleg a HDD miatt van.

    Nem néztem utána, de használtan ugyanilyen kaliberű gép SSD-vel (azt azért tényleg érdemes PUBG-hez) szerintem bőven kijön 150k alatt, a GTX 750 Ti pedig nagyon durván jól hozza, amit kell, tényleg nem gondolná az ember.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Grave_444 #16198 üzenetére

    Szerintem meg nem gagyi a tpp. Én szeretem.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Heh, most nézem redditen, hogy itt az utóbbi pár órában volt némi banhullám tévedésből az egyik új update miatt...

    Egy órája javították.

    Ciki...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Nekem a roadmappel semmi problémám nincs akkor, ha... kijavítják a netkódot, desyncet és egyebeket.

    Pont nem izgat, hogy van-e emote vagy nincs, ha ezeket egyébként sem kötelező használni.

    Pont nem izgat, hogy lesz-e új map vagy játékmód - én a két mappel is elvagyok, a 4x4-es játékmód meg érdekes lehet. Ha ezekből a tartalmakból több van, az mindig jó.

    A lényeg, hogy ezek ne menjenek az alapdolgok rovására. Ha az emote-ot olyan ember fejleszti, aki a desync-kel meg a meccs elején a fegyverek késői bespawnolásával meg a meccs eleji borzalmas tickrate-tel amúgyse tudna mit kezdeni, akkor nem zavar, csinálja csak.

    Ha viszont kapunk emote-okat, új ládákat, új mapet úgy, hogy a netkód, a desync és a meccs eleji lagfesztivál szörnyű állapotában megmarad... na, akkor mérges leszek.

    Az meg, hogy ezek nem kerültek fel a roadmapre azt én simán betudom PR-fogásnak, nyilván nem vallhatják be, hogy ez a prioritás. Ha meg csendben kijavítják ezeket, akkor senki nem fog rinyálni, hogy "minek javítottátok, hisz nem volt rajta a roadmapen", hanem vigyorogni fogunk :DD :D Ha meg nem javítják ki, akkor meg nem vagyunk előrébb akkor se, ha felírják most a roadmapre. Engem az eredmény érdekel majd :DDD :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Whantsa #18242 üzenetére

    Nekem az aláírásomban található konfigon tökéletesen játszhatóan szaladgál a PUBG, úgyhogy a RAM mennyisége és a VGA nem lesz akadály. a G4400 úgy nézem, több mutatóban is rosszabb, viszont más mutatókban meg jobb, mint az én i5 2300-am...

    Nem vagyok szakértő, nem tudom, hogy játékra jobb-e a G4400, mint az i5 2300, de azt mondom, érdemes megpróbálni.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz pckownz #18245 üzenetére

    Hogyne:

    1920X1080
    Screen scale: 100
    Textúrák: Medium
    Minden más Low vagy Very Low

    FPS-t nem mértem sosem, mert nem éreztem szükségét, gördülékenyen megy, tökéletesen játszható. Nagyon ritkán, ha járművel megyek, akkor be-beakad pár tizedmásodpercre, de ez nyilvánvalóan a RAM szűkössége miatt van.

    Referenciavideó, közvetlenül az 1.0 megjelenése utánról - ebből láthatod a gyakorlatban is, hogy hogy fut. Jól :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz RaGi91 #18263 üzenetére

    Az 1.0 óta kijött frissítésekkel együtt kicsit még gördülékenyebb, de nyilván akinek pár generációval újabb procija van, több RAM-ja meg sokkal jobb VGA-ja, annak sokkal jobban fut - ahogy mondtam, nekem játszható, és mivel nem próbáltam még jobb gépen a játékot, engem nem zavar. :DD

    Tervezek valamikor gépet fejleszteni, csak a horribilis CPU, RAM és VGA árak mostanában nagyon elriasztanak tőle, úgyhogy egy darabig ez marad.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz pckownz #18264 üzenetére

    Igen, nekem is így szemre olyan 30-35 FPS-nek tűnik ez, és nyilván jobb lenne a több (most már esküszöm, megmérem valamikor), de egy szó mint száz: akinek ilyesmi gépe van, annak játszható lehet. Ki kell próbálni, a Steamen ugye ott a refund opció, ha jól tudom, 2 óránál ha kevesebbet játszik valaki, akkor "visszaadhatja". Érdemes rögtön mindent minimumra levéve próbálkozni, és onnan felfele menni, mert ha eleve játszhatatlanul szaggat, akkor nyilván nem lesz érdemes erőltetni.

    Ha már itt a minumum gépigény és a PUBG kapcsolatánál tartunk, egy anekdotát megosztanék: Nemrég próbáltam a szüleim gépén (core i5 2500, 4GB RAM, GTX 750 (sima)) megmutatni a PUBG-t, de a próbálkozást nem koronázta siker: nem a VGA volt a szűk keresztmetszet, ez látszott (mindent very low-ra véve), hanem a RAM...

    4 gigával senki ne próbálkozzon, mert majdnem kinyírta a HDD-t, a LED szinte el se aludt, annyira nem tudja betölteni a pályát. Nyilván érdekességképpen próbáltam csak meg és számítottam rá, hogy a 4 giga már nem lesz elég, csak mondom, hogy sem a régebbi proci, sem a régebbi VGA nem annyira szűk keresztmetszet, hanem inkább a RAM. Esetleg egy 4GB RAM és SSD kombinációval talán mehet, de ez már az extrémsport-kategória :D :D :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz hati #18267 üzenetére

    Nem, PC, az aláírásomban látható konfig, ahogy mondtam egy korábbi HSZ-ben.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz hati #18270 üzenetére

    Jaa, bocs, félreértettem.

    Nem akarok XBOX-ot, PC-n mindig is jobban szerettem játszani, mint konzolon, főleg FPS-t meg TPS-t, amit konkrétan nem is tudnék, meg nem is akarok kontrollerrel.

    Egyelőre a gépem mindent futtat, amit akarok (inkluzíve PUBG, nekem tökéletesen játszható), szóval még egy-két évig ennél maradok, aztán egy teljesen új gépet fogok építeni (az előbb tévedésből írtam azt is, hogy "fejleszteni"), amiben minden új lesz, max a 2TB-s HDD-t használom fel ebből hozzá, meg a tápot. Csak ehhez ugye megvárnám, míg lejjebb mennek az árak...

    [ Szerkesztve ]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Csokishurka #18273 üzenetére

    Nekem 175 óra körül lett meg az első winem, úgyhogy nyugalom :D
    Most tartok 275 óránál, és második még nincs (legalábbis szólóban ugye) ... :D :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz ЯΞD #18272 üzenetére

    Nekem Win7 van, az lehet, hogy egy kicsit lehúzza (nem tudom, hogy Win10-zel az én konfigom jobban teljesítene-e), de inkább azt sejtem a háttérben, hogy a 2500k azért mégiscsak sokkal erősebb (2,8 VS 4GHz) proci, és ez úgy látszik szintén jobban számít, mint a VGA.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Csokishurka #18274 üzenetére

    Ok, ok, meg fogom mérni most már tényleg :D Szerintem nekem is 25-45 körül lesz, szemre ugye végig folyamatos, 30 körülinek tűnik átlagban.

    A screen scale egyébként nekem is 75 körül volt régen, de felvettem 100-ra, mert semm hatása nem volt a teljesítményre, és az a beállítás egyébként is csak annyit csinál, hogy elhomályosítja a képet, mivel alacsonyabb felbontásról skáláz fel a beállított felbontásodra. Szóval szerintem vedd fel 100-ra nyugodtan, legalább próbából, egyszer, szerintem nem lesz tőle kevesebb az FPS.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz BaLee #18291 üzenetére

    275 óra, én is 99%-ban TPP-ben játszva két esetet tudok mondani, ahol nagyon gyanús volt a csalás, mindkettő duóban történt, haverral összenéztünk, hogy na, ez nagyon érdekes volt, de kb. ennyi. Pedig azt mondják, TPP-ben több a csaló, szóval úgy látszik, szerencsém van nagyon :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz dudu5130 #22967 üzenetére

    Végülis a single tüzelési móddal is lehet burstölni meg akár automatához hasonlóan is lőni... ha elég gyorsan kattintgatsz :D

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    No, lecseréltem a régi PC-met, ami egy i5 2300 volt, 8 GB RAM-mal és GTX 750Ti-vel.

    Az új konfig az aláírásomban látható, és teljesen új élmény így a játék, hogy siklik mint a vaj (FPS-t nem mértem eddig sem, meg most sem, a hatásról beszélek). A régi gépen időnként előfordult (valószínűleg a RAM miatt), hogy - főleg járművezetés közbenj - a játék másodpercekre beakadt, nem egyszer okozva értelmetlen halálokat. Persze játszható volt úgy is, de ez ég és föld, gyerekek...

    Régebben csináltam zsinórban 5 top10-et is, most egy top10-es helyért is nagyon durván meg kell küzdeni, nagyon durván feljavult a játékosállomány... Így nem tudom, mikor lesz meg a második csirkevacsi... az első 175 óránál jött, még az Early Access fázisban, és most tartok 400 óránál.

    Próbálkozom keményen, és most már nincs mire fogni, ha nem sikerül, csak a saját bénaságomra (meg a desyncre és a framedropokra természetesen) :C :DD :D

    [ Szerkesztve ]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz VGNGR #22998 üzenetére

    Ja, én TPP-s vagyok :DD

    Ott is dúl már a profizmus azért :C

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz protegum #23332 üzenetére

    +1.

    Sanhok azoknak jó, akik a deathmatch-szerű darálást szeretik, Erangel és Miramar azoknak (mint én) akik a taktikaibb, sunnyogósabb megközelítést preferálják. Tök fun, hogy van némi "üresjárat" is a játékban, mert az egyrészt növeli a feszültséged, másrészt van idő gondolkodni, hogy pontosan hol fogsz pozíciót a körben. Én ezért szeretem a nagy mapeket, főleg szólóban.

    Aztán ott van Vikendi, ami végülis mindkétfajta játékstílusra alkalmas: lehet darálni, nem is annyira hosszú az "üresjárat"... bár ebből kifolyólag egyik játékstílus hívei sem szeretik maradéktalanul. Nekem pl. túl sűrű, nehezebb taktikai bújkálással bejutni a top10-be, mint Erangelen és Miramaron, viszont aki meg darálni szeret, annak meg lehet, hogy nem elég sűrű :D :DD Ízlések és pofonok, ugye, de pont ez a jó a PUBG-ben, hogy lehet így is, lehet úgy is. Az eredmény úgyis igazolja a játékstílust (a 0 killes win is win, meg a 15 killes is :C :C )

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Nekem hála az égnek (le is kopogom), nincs komolyabb bajom a játékkal most, rendesen megy az új konfigomon (ld. aláírás) 60 FPS-sel, mint a cövek (a nagyon zavaró, folyamatos "törés" miatt kellett a 60 Hz-es monitoron ezt beállítanom, pedig más játékok bőven 120 FPS környékén sem csinálják ezt a törést, de mindegy végülis, ez legyen a legnagyobb baj... és majdnem ez is a legnagyobb bajom jelenleg :D :D ).

    Mostanában azt az apró, de bosszantó jelenséget tapasztalom, hogy három meccsenként egyszer beakad 2-3 másodpercre a játék (aztán ugyanolyan simán megy tovább). :((( :O

    Ilyet még a régi konfigomon (i5 2300, GTX 750 Ti, 8GB RAM és HDD) csinált többször, amikor be kellett töltenie a következő pályarészt, de ezen a konfigon ez nyilvánvalóan nem lehet magyarázat.

    Mondom, apró dolog, de volt olyan meccs, ahol épp lőttek rám, amikor történt, vagy épp néztem, hol álljak meg a járművemmel, vagy hasonló okból épp nagyon kellemetlenül jött ez, úgyhogy gondoltam, csak megkérdezem.

    Memóriahiányt vagy ilyesmit kizárnék, mert egy Firefox szokott megnyitva lenni a háttérben, az is maximum 3 tabbal, és semmi más (néha még az sem). Mostanában ezt konzisztensen produkálja, egy session alatt játszok 4-5 meccset, és az egyiken tuti, hogy ez megtörténik, ráadásul sosem a meccsek elején, vagy az ejtőernyőzés közben, amikor még nagy jóindulattal lehetne a pálya betöltésére fogni, hanem valamikor a közepén.

    Bárkinek bármi tipp? Vagy nyugodjak bele, hogy ez a PUBG? :D :C

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    A minap visszanéztem egy replayt, és szétröhögtem magam ezen:

    https://gfycat.com/gaseouslargearctichare

    Vicces tud lenni néha a ragdoll. :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz niof #26202 üzenetére

    Nekem is Erangel a favorit (bár szeretem Miramart is), viszont kipróbálás nélkül azért nem fogom hagyni, legfeljebb három kör után lesz mire mondanom, hogy na, ezért nem játszom én ezen :DD

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz anubis6 #26256 üzenetére

    Nekem ezzel az ötlettel az a gondom, hogy mostanában sok rémtörténetet hallani arról, hogy simán bannolnak olyan embereket, akik nem csaltak, és a PUBG corp nem hajlandó megírni nekik, hogy pontosan milyen programot, milyen csalást detektáltak. Úgy működhet esetleg ehhez pénzbírságot kötni, ha a PUBG corpon van a bizonyítási kényszer, és a user is fellebbezhet, nehogy fals pozitív miatt fizetnie kelljen...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz Dictator^ #26266 üzenetére

    Én csak ámulok, és továbbra sem értem, hogy az ilyen embereknek ebben mi a poén...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Én 95%-ban szólót játszom, mert ritkán tudok haverokkal összejönni, és ha velük épp nem tudok játszani, akkor random discordos társakat keresni meg lusta vagyok, inkább magamban elvagyok, amúgyis szeretem a szóló játékmód "narratíváját", tisztára olyan, mint egy horrorfilm, minden kis zajra összerezzenek, taktikázok, helyezkedek, tervezek... imádom.

    Nekem a botok teljesen megmérgezték ezt az élményt. Tegnap játszottam Miramaron egyet, a queue time-ot 100 mp-nek írta a játék, gondoltam ezt bevállalom. Erre bedobott egy olyan lobbiba 40 mp után, ahol volt benn 34 "játékos" , és még 40 mp volt hátra a meccs indulásáig. Másodpercenként csatlakoztak a "játékosok", aztán hirtelen felugrott 100-ra a repülő indulásakor :O

    Eljutottam a top4-ig, ott megölt az utolsó emberi játékos, aki aztán ledarálta a maradék két botot, és nyert. Máskor eléggé szapora a szívverésem top10-ben, de most állandóan az járt a fejemben, hogy valószínűleg már a top2-ben, 3-ban lehetek, mert eleve kb. 30 emberrel indult a meccs...

    Megnéztem az OP GG-n utána, és 9 (KILENC) igazi ember volt csak, ez az idióta játék meg elindította a meccset 91 bottal. Megőrülök! :(( :O
    Mindez pünkösd hétfőn, a második legrövidebb queue time-mal rendelkező mapen, délelőtt 11-kor (ami nem csúcsidő, de na).

    Teljesen kikészít ez az idiotizmus, akkor legyen hosszabb a queue time, de engedjék már feltelni azokat a meccseket, amik amúgy feltelnének. Ha ettől a meccstől eltekintünk, simán oda is bedob a játék 20 botot, aminél látszik, hogy megtelne a lobby :(

    Tegyék ingyenessé a játékot, vagy hetente legyen két map váltogatva elérhető public meccsre, vagy akár legyen csak egy queue, ami egy igazi random map lenne, ami úgyis mindig feltelik. Én még ezt is bevállalnám, csak játszhassak emberekkel. Minden ilyen lehetőséget ki kellett volna meríteniük, mielőtt ilyen borzasztóan amatőr és béna implementálással botokat tesznek a játékba. Ráadásul az F2P lépés még a kozmetikumok piacát is fellendítette volna, még azt se mondhatják, hogy pénzügyileg nem érné meg...

    650 óra körül járok, van, az Early Access óta játszom, eddig 1 db szóló csirkevacsim volt a játékban, az 157 óránál történt. Azóta is leklesen üldözöm a másodikat, nálam erről szól a játék, hogy végre be tudjam húzni még egyszer... De most, mivel akár 91 bot ellen is lehet játszani, ezt sajnálom a legjobban, hogy ezt a hajszát, ezt az epic érzést, ami mindig kialakult a top10-ben bennem, hogy "na, most talán meglehet az a második végre" - ezt sikerült megmérgezni azzal, hogy hiába lesz meg akár többször is, innentől kezdve nem ér annyit majd a győzelem. :O

    Jobb híján azt találtam ki, hogy három csirke ér majd egyet, addig nem számolom majd másodiknak a következő győzelmeket, amíg nem jön össze belőlük három... És csak akkor írom át a szóló csirkevacsora countot. De ez már a vég kezdete, gyerekek.

    Ha nem történik csoda, és nem vonják vissza ezt az update-et, lehet, hogy jön az uninstall egy pár hónap múlva. Esküszöm, a Fortnite újrakezdésén agyaltam már párszor, és ez ijesztő, mert az sem egy rossz játék, de azt az embertelen, horrorisztikus feszültséget, amit egy PUBG meccs top 5 ad, annak soha a közelében sem járt... Mondjuk a játékipar szégyene, hogy tényleg nincs másik olyan játék, aminek a fizikája, hangulata, stílusa, játékmenete valami közelítő élményt adhatna. :W

    Ezzel a lépéssel a PUBG Corp végleg bebizonyította számomra, hogy egyáltalán nem értik, fogalmuk sincs róla, hogy mi tette ekkora sikerré ezt a játékot anno. Döbbenet.

    [ Szerkesztve ]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz niof #26994 üzenetére

    Na, ez az... ez idegesít benne a legjobban, hogy a kisujjukat sem mozdították meg, mielőtt ilyen idióta módon implementálták a botokat. Nem próbálták piszkálni a mapválasztást, hogy szűkebb csatornákba tereljék a játékosokat, nem próbálták az F2P-t sem (tudom, csíterek), csak belementek ebbe a hülyeségbe.

    "Majd fejlesztjük a botokat és nem lesznek ennyire bénák" - hahaha, egyrészt 3 éve könyörgünk egy csomó alapvető hiba javításáért, szóval majd pont most hiszem el, hogy tényleg megcsinálnak valamit, amit megígértek, másrészt ez annyira, de annyira buta dolog, hogy most meg a botok fejlesztésére koncentrálnak...

    Nagyon szomorú ez, hogy a szólósokkal és a duósokkal így kibabráltak. Egyszer-kétszer lehet, hogy bepróbálom majd a random squados rankedet, mert miért ne, de szerintem maradok a szólónál, rosszabb szájízzel ezek után... :(((

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz niof #26982 üzenetére

    Igen, niof, így van... ez az egy vigasz van a dologban, hogy "legalább játszható Miramar" - mondjuk ebben a 91 botos meccsben nem volt sok köszönet, de ha legalább 40-50 ember összejön párszor a mapen, az már egy értékelhető élményt ad.

    Persze messze a játék régi önmagától, de most ennyi maradt belőle....

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz DiszNóÓl #26973 üzenetére

    Igen, azok a megoldások is tökjók, amiket te mondasz, de látszik, hogy nem gondoltak rájuk, nem fontolták meg az alternatívákat, csak előkapták ezeket az egybites botokat, és kész :F :W

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Kipróbáltam az új Sanhokot, szebb, jobbak a fényviszonyok, így könnyebb meglátni a körülöttem kószáló ellent. Nem volt a szívem csücske a map eddig, de most kellemesebb volt rajta játszani valahogy.

    Még mindig vérzik a szívem ezért a játékért, annyira jó tud lenni amikor adja a hangulatot, csak amikor arra gondolok, hogyan menedzselik, és emiatt milyen ütemben fogynak a játékosok, akkor nagyon szomorú leszek mindig. :( :((

    Egy biztos: aki unistallt nyomott, az nem emiatt fogja visszatenni...

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz @tco@ #27114 üzenetére

    Nekem i5 9600K-val (konfig az aláírásban) nem jött elő sosem a CPU kihasználtsági bug (lekopogom), és mindig simán futott a játék, én mikrolagokat sem tapasztaltam (ezt is lekopogom).

    Nyilván az tényleg felháborító, hogy nem tudták ezt kijavítani, így aki belefut, annak ez nagyon durván dealbreaker lehet. :W

    Igazából a játékosbázist kéne visszaszerezni valahogy, de innen már nagyon nehéz... Meg nekem nagyon-nagyon hiányzik a szóló ranked mód. Így is szívesen játszogatok csak a játékélményért, de persze jobb lenne, ha lenne progression.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz niof #27120 üzenetére

    Ja, én is komálom Miramart, csak... effektíve 10 ember ellen játszani azért... eléggé groteszk dolog. :(

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz @tco@ #27300 üzenetére

    Nem vagy egyedül, Redditen is sokan jelezték vissza mostanában, hogy jobban fut a játék, ha minden igaz, sikerült megszüntetni a 100%-os CPU kihasználtságos bugot is (ezért nem tudok kezeskedni, mert nálam sosem jött elő).

    Minden patch notes-ban benne van egyébként, hogy javítottak a performance-on valamennyit, de ez egy elég bonyolult kérdés, mert nagyon konfig-függő. Ha valaki emiatt szállt csak ki, az kb háromhavonta installálja vissza a játékot és próbálja meg, hátha. Tényleg sok haladás történt performance-ügyben az utóbbi időben.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

Új hozzászólás Aktív témák