Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Gabonetta #22486 üzenetére

    Ezzel szívni fogsz, ugyanez a felállás volt korábban is nekem, lg tv és hangporjektor, (bár nekem a tv-n is jelezte a hangerőt, hiába hangprojektor volt, de ez nem zavart, mert megvolt a szinkron és mindig jól működött) itt is ugyanúgy optikán próbálkoztam. A helyzet a következő:

    A tv hangerőt beállításoknál ki kell kapcsolni.
    Habár szabályozni fogod tudni a hangprojektor hangerejét, a hangprojektor hangereje a tv-n jelzettől mindig el fog térni, nem lesz szinkronban. Biztos meg lehet tanulni vele élni, de én feladtam.
    Áttértem HDMI ARC-ra. Ez is szívás de ezzel már megtanultunk élni. Hogy ez jól működjön egy valaminek sima HDMI bemeneten mindig mennie kell, ha a hangprojektoron hangot akarsz. Nálunk ez Digi STB. TV-n be kell állítani a HDMI átkötést. Ekkor a TV ki is írja, hogy a tv hangszorói helyett a külső hangszorókat használja. A hangerő visszajelzés ekkor megszűnik a TV-n, viszont ugyanúgy vezérli a projektor hangerejét, viszont teljesen szinkronban. Tehát minden gombnyomást követ a hangprojektor hangereje.

    Ja, és ha a tv-ben kikapcsolod a tv hangszórókat, akkor az sehogy nem fog szólni, akármit nyomkodsz a hangerőn.

    Remélem tudtam segíteni. :)

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák