Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz ElektrikusDE #41958 üzenetére

    Mindenki évek óta így fogalmaz, a végén mindig a devizát a bank váltja, azért használjuk így. Annyira nem vagyok tudatlan.
    Az hogy kártyatársaság a bankkal való megegyezés szerint €-ra vagy $-ra konvertálva továbbítja a bankhoz az még nem a teljes folyamat a deviza váltásban, a bank váltja át majd forintra.
    Nem minden bank kapja meg a devizás árat forintra konvertálva, tudtommal csak az Erste bank és Visa kártyánál könyveli így, de náluk is Mastercard kártya esetén már ők váltják forintra.
    Azért nem állt szándékomban megváltoztatni, mert mint írtam vagy 10 éve ez van elterjedve.
    Szeretek pontosan fogalmazni, de itt a kettős váltás (kártyacég és bank) miatt én jobbnak tartom így emlegetni, mert ez lenne a köztudott magyar viszonylatban. Több magyar bank váltási módszerét ismerem és ők fejezik be a váltást, a külföldi bankok azok meg nem jönnek szóba és a topik is inkább a magyar célközönségnek szól.
    De köszönöm az észrevételt, megfontolom hogy miként lehetne átfogalmazni a szó szerinti magyarázathoz.
    De az idézett oldal is banki váltást és még mindenki aki ezt témát tárgyalta banki váltást írt

Új hozzászólás Aktív témák