Új hozzászólás Aktív témák

  • €uro

    őstag

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy a megfelelő topikot választottam-e -, de majd ti helyreigazítotok. Illetve ha már volt szó az általam alább felvetett dolgokról, akkor szóljatok és visszaolvasok.

    A következő Internet megosztással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

    - Adott egy ADSL Internet, egy Vista x86 és egy XP számítógép.
    - Az ADSL modemről a Vista alatt működő gép alaplapjára integrált hálózati kártyára csatlakozok. Az Internet itt működik.
    - A Vista gépen van egy másik PCI-os RTL8029 hálózati kártya. Ezen keresztül csatlakozok az XP-s gépre.
    - Az XP-nek akarok Internetet adni a Vista PCI-os kártyáján keresztül.

    Odáig eljutottam, hogy a két gép/operációs rendszer látja egymást. Azonban az Internetet nem tudom, hogy hogy kell megosztani közöttük.

    - A Vista Network and Sharing Center-ben bekapcsoltam a Network discovery-t, File sharing-ot és a Password protected sharing-ot.
    - Illetve a működő Interet kapcsolat Status/Properties/Sharing fül alatt kipipáltam azt, hogy: Allow other network users to connect through this computer's Internet connection és Allow other network users to control or disable the shared Internet connection.
    - Ugyanezen két opciót bekapcsoltam a PCI-os hálózati kártya Status/Properties/Sharing fül alatt is.
    - Az XP-n lefuttattam a varázslót, aminél kiválasztottam az Internet kapcsolatra jellemző opciót, mely szerint az a gép egy másik számítógépen keresztül kapcsolódik az Internetre.
    - Fix IP címeket is adtam a két gépet összekötő TCP protokoloknak: 192.168.33.1 és 192.168.33.2. Alhálózati maszkjuk 255.255.255.0. Átjárónak egymás IP címét adtam meg.

    Akár olyan megoldás is érdekel, hogy a Vista-n valamilyen proxy program segítségével adok Internetet a másik gépnek.

    Mi az amit nem állítottam be jól? Hogyan tudnék Internetet adni az XP-nek? Kérlek segítsetek!

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák