Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Dzsekó #59741 üzenetére

    A dsl-nek tényleg van ilyen hülyesége: még papíron is béna a feltöltés a letöltéshez képest, a gyakorlatban meg általában még azt sem tudja.
    Egy kicsit újragondolhatnák már a szolgáltatók ezt a dolgot: még akkor alakították így, amikor az emberek csak böngésztek, meg letöltöttek, de már egy ideje elkezdett a "felhőbe költözni" a világ: OK, de 10Mbit/s feltöltési sebességgel ez egy kicsit nehezen megy! Nekem pl. még lenne is pár TB felhő tárhelyem, fel is töltenék sok mindent, de egyszerűen a mostani 80/15Mbit/s-os dsl kapcsolatommal reménytelen...
    A mobilnetes csomagok ebből a szempontból általában jobbak, nálam pl. lehetne 300/50Mbit-es csomagot rendelni, csak nem szeretem a mobilnetet. Egyébként ez is gyászos, a 300Mbit-es letöltési sebesség mellé, a mai felhasználási módok mellett, illene legalább 150-200Mbit/s-os feltöltési sebességet adni...
    A dsl meg lehetne szimmetrikus. OK, tudom, léteznek üzleti csomagok, amik kb. szimmetrikusak, csak azt meg ember meg nem fizeti (főleg itt Ausztriában, ahol a 80Mbit-es dsl 30€, miközben az otthoni lakásunkba átszámolva 25€ lenne a 2Gbit-es net, 21€ körül meg az 1Gbit-es... Ja, és ezek 2/1, illetve 1/1 Gbit-es kapcsolatok! Itt ilyenről még nem is hallottak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák